Skocz do zawartości

Nowy wydawca Astronomii


Rekomendowane odpowiedzi

Informuję, że nowym wydawcą miesięcznika Astronomia jest od numeru listopadowego Apogee Games - Mariusz Kulma.

Jestem przekonany, że zmiana ta zaowocuje wzbiciem się Astronomii na znacznie wyższy niż dotychczas poziom.

Numer październikowy był mocno opóźniony ale został już wysłany do prenumeratorów.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!

No właśnie, nie można dostać nr październikowego w empiku. 

EDIT już jest dostępny. 

Jeśli mogę coś zasugerować, kilku znajomych zupełnych amatorów zawsze narzekało, że brakuje (lub jest ich bardzo mało) w miesięczniku ciekawych opisów łatwiejszych obiektów dostępnych dla mniejszych teleskopów. Rzeczy dostępnych dla zupełnych amatorów niekoniecznie pod bardzo ciemne niebo. A przydałoby się coś takiego może z gradacją trudności. 

Taka dygresja :icon_cool:

Edytowane przez kjacek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Kulma napisał:

Witam użytkowników zacnego forum :)

Postaramy się nie zawieść czytelników i utrzymać jak najwyższy poziom magazynu "Astronomia". Zostańcie z nami i szykujcie się na ciekawe zmiany :)


Pozdrawiam,
Mariusz Kulma

Myślę, że warto zapytać społeczności, czego oczekuje i wykorzystać nowy potencjał. Powodzenia.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kjacek napisał:

Powodzenia!

No właśnie, nie można dostać nr październikowego w empiku. 

Jeśli mogę coś zasugerować, kilku znajomych zupełnych amatorów zawsze narzekało, że brakuje (lub jest ich bardzo mało) w miesięczniku ciekawych opisów łatwiejszych obiektów dostępnych dla mniejszych teleskopów. Rzeczy dostępnych dla zupełnych amatorów niekoniecznie pod bardzo ciemne niebo. A przydałoby się coś takiego może z gradacją trudności. 

Taka dygresja :icon_cool:

Dzięki!

Z tego co wiem, numer październikowy własnie trafił do dystrybucji. Pozstaramy się, aby od następnych numerów magazyn trafiał do sprzedaży wcześniej.

A propos dygresji – tak, mamy to w planach. Pojawi się specjalna sekcja dla początkujących i tych z mniejszym budżdzetem na teleskop.
 

Edytowane przez Mariusz Kulma
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

Myślę, że warto zapytać społeczności, czego oczekuje i wykorzystać nowy potencjał. Powodzenia.

Oczywiście, zdanie społeczności jest dla nas bardzo ważne :)

Mamy wiele pomysłów i planów. Część z nich wdrażamy już od najbliższych numerów.

Jeśli macie pomysły lub po prostu chcecie o czymś po czytać na łamach „Astronomii", dajcie znać. Jesteśy otwarci na wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wimmer - dziękuję za komentarz i tak, w pełni się zgadzam. Brakuje treści dla ludzi, którzy chętnie poznaliby świat astronomii, ale treści obecnie dostępne są zbyt skomplikowane albo podane w nieodpowiedni sposób. To jeden z naszych celów, aby trafić też do "zwykłego" czytelnika. Oczywiście absolutnie nie kosztem zaawansowanych astronomów, którzy lubują się czasem w cyferkach i skomplikowanych równaniach fizycznych ;)

Aktualizacja szaty graficznej to jeden z naszych priorytetów. Już od listopadowego numeru wprowadzimy kilka zmian.
 

Edytowane przez Mariusz Kulma
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory "Astronomia" mogła liczyć na moje grafiki, czy schematy w 3D. I nadal może liczyć. Jeśli będziecie potrzebowali jakiejś wizualizacji, np: księżyca w układzie słonecznym, planety pozasłonecznej, czy środowiska takiej planety, która wpłynie na wyobraźnię odbiorcy, to dajcie znać. Jeśli aktualizacja szaty graficznej jest jednym z Waszych priorytetów, to moim może być aktualizacja moich umiejętności graficznych :)

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje odważnej decyzji biznesowej.
Wydawanie miesięcznika to skomplikowane przedsięwzięcie. Trzymam kciuki za powodzenie inwestycji w imieniu wszystkich astroamatorów. 
ps.
Sam zastanawiałem się nad kupieniem od Brycha tego tytułu, ale nie miał bym czasu się nim zajmować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DARK napisał:

Czy z czegoś co miało swoje stałe miejsce na łamach pisma zrezygnujecie ?

Dwa numery do końca roku mają podobną strukturę do poprzednich. Zmienia się lekko layout czasopisma i dochodzi kilka nowości. Większe zmiany zobaczycie w numerze styczniowym.

Wkrótce pojawi się ankieta na temat tego, co jest dla Was najważniejsze w magazynie Astronomia. Dochodzą nas różne słuchy – usuńcie mapy, zostawcie mapy itp.
Nie chcemy nic pochopnie usuwać, zanim nie dowiemy się, jakie jest Wasze zdanie na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ScopeDome napisał:

Gratuluje odważnej decyzji biznesowej.
Wydawanie miesięcznika to skomplikowane przedsięwzięcie. Trzymam kciuki za powodzenie inwestycji w imieniu wszystkich astroamatorów. 
ps.
Sam zastanawiałem się nad kupieniem od Brycha tego tytułu, ale nie miał bym czasu się nim zajmować.

Dziękujemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dugi napisał:

Hmm, 

Przydałoby się więcej testów sprzętu. I może jakieś kilkuodcinkowe wprowadzenie do astrofotografii? 

Będą testy i będzie też astrofotografia. Zarówno jak zacząć, jak i obróbka materiału.

Edytowane przez Mariusz Kulma
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem stałym czytelnikiem Astronomii od ponad czterech lat i mam nadzieję że nadal będę. Najbardziej irytowały mnie opóźnienia dostaw więc deklaracja poprawy tej sytuacji już nastawia mnie pozytywnie do nowych właścicieli (  kupuję w empiku) Jeśli miałbym coś zmienić to chyba jednak rezygnacja z map lub taki ich druk by można było z nich złożyć podręczny atlas np jedna strona w numerze.Była by motywacja by kupować kolejne. Życzę jak najlepiej, kibicuję mocno żeby się udało. ☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy żeby mapki były dostępne do ściągnięcia w formie PDF ze strony internetowej. Lubię czasami sobie wydrukować mapkę, coś na niej zaznaczyć, opisać, sprawdzam sobie ją podczas obserwacji, od czasu do czasu coś na niej nabazgrać po prostu a mając jedyną mapkę w gazetce po pierwsze nie chcę wyrywać kartek (wygodniej z jedną stroną niż z całym czasopismem podczas obserwacji) ani też nie chcę malować po gazecie, bo raczej dbam o To żeby "służyła" również w przyszłości.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2017 o 21:41, diwanoczko napisał:

A mi się marzy żeby mapki były dostępne do ściągnięcia w formie PDF ze strony internetowej. Lubię czasami sobie wydrukować mapkę, coś na niej zaznaczyć, opisać, sprawdzam sobie ją podczas obserwacji, od czasu do czasu coś na niej nabazgrać po prostu a mając jedyną mapkę w gazetce po pierwsze nie chcę wyrywać kartek (wygodniej z jedną stroną niż z całym czasopismem podczas obserwacji) ani też nie chcę malować po gazecie, bo raczej dbam o To żeby "służyła" również w przyszłości.

Właśnie nad tym pracujemy. Mapy będą dostępne oddzielnie do pobrania.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.