Skocz do zawartości

1600MM-C


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu jestem w Chinach i przy okazji kupuję sobie kamerkę jak w tytule. Tylko, że w wersji pro. Chyba jako jeden z pierwszych globalnie. Jeśli jest ktoś kto by to chciał sprawdzić (bo ja się kompletnie do tego nie nadaję) to wracam 27 października i mogę się spotkać z  jakimś zawodowcem z okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o dodanie pamięci wewnętrznej - bufor DDR. Ma to teoretycznie efektywniej ściągać klatkę i znacząco zmniejszyć amp-glow (szczególnie w przypadku USB2, gdzie wolniejsze sczytywanie zwiększało go). W PRO klatka z matrycy leci do wewnętrznej pamięci (256MB), a dopiero potem USB do komputera. Tyle teorii :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - zobaczcie parametry nowej kamery ZWO:

https://astronomy-imaging-camera.com/zwo-news/asi294mc-pro-first-14bit-43-cooled-color-camera/

Uber niski szum odczytu, format matrycy jak w ASI1600, czy KAF8300. Sensowna wielkość piksela, a do tego - ponad 60 000 studnia, przy QE 75% +. Co to się dzieje z tymi kamerami :)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Nie, chodzi o dodanie pamięci wewnętrznej - bufor DDR. Ma to teoretycznie efektywniej ściągać klatkę i znacząco zmniejszyć amp-glow (szczególnie w przypadku USB2, gdzie wolniejsze sczytywanie zwiększało go). W PRO klatka z matrycy leci do wewnętrznej pamięci (256MB), a dopiero potem USB do komputera. Tyle teorii :P

Co Ty Adam mówisz? Prędkość USB ma wpływ na AMP glow? Ja robię ciągle na USB2 właśnie. Trzeba przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gdzie jest ta wersja pro na stronie zwo? Widzę ją np dla 094, ale 1600 nie widzę.

19 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Przy okazji - zobaczcie parametry nowej kamery ZWO:

https://astronomy-imaging-camera.com/zwo-news/asi294mc-pro-first-14bit-43-cooled-color-camera/

Uber niski szum odczytu, format matrycy jak w ASI1600, czy KAF8300. Sensowna wielkość piksela, a do tego - ponad 60 000 studnia, przy QE 75% +. Co to się dzieje z tymi kamerami :)

Kurcze, gdyby tylko była wersja mono, to mielibyśmy kamerę praktycznie doskonałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

Co Ty Adam mówisz? Prędkość USB ma wpływ na AMP glow? Ja robię ciągle na USB2 właśnie. Trzeba przetestować.

Tak, np. w ASI071 przy USB3 amp glow jest prawie zerowy (na 300s.), a przy USB2 już trzeba zrobić darki. Podejrzewam, że amp glow także w czasie sczytywania. Im ten czas jest krótszy, tym amp-glow mniejszy (to moja spekulacja, ale zgodna z obserwacjami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delaa napisał:

Okazuje się że w 071 - kluczowy .... W 1600 może być podobnie...

Poza tym jakość zasilania (chłodzenie) - przekonałem się na własnej skórze...

Pozdr.

Co do zakłóceń spowodowanych zasilaniem, to właśnie wewnętrzny framebuffer powinien to rozwiązać (przy prawidłowym projekcie elektroniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Duser napisał:

Ciekawa sprawa, dla mnie dość zaskakująca . Trzeba by zrobic testy porównawcze na obu prędkościach. Jak znajdę trochę czasu to wrzucę taki test z ASI 1600. 

W 1600 zjawisko jest znacznie mniejsze, w 071 już znaczące - fundamentalnie rzekłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 21:40, Adam_Jesion napisał:

Nie, chodzi o dodanie pamięci wewnętrznej - bufor DDR. Ma to teoretycznie efektywniej ściągać klatkę i znacząco zmniejszyć amp-glow (szczególnie w przypadku USB2, gdzie wolniejsze sczytywanie zwiększało go). W PRO klatka z matrycy leci do wewnętrznej pamięci (256MB), a dopiero potem USB do komputera. Tyle teorii :P

Dodanie buforu 256mb, a co się z tym wiąże nowa "płyta główna". I 100 usd więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.