Skocz do zawartości

IC 1396 z canona


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdki żółte fajnie..ja bym trochę dodał i tych niebieskich bo niebieski tutaj trochę blednie w stosunku do żółtego, ale to rzecz gustu.

Czy te najciemniejsze miejsca w mgławicy to poprawiałeś jakimś pędzlem korygującym czy coś?..są bardzo ciemne wręcz jak smoła już tło jest jaśniejsze.. czy to normalne?

A tak w ogóle to bardzo fajnie zdjęcie. Gratulacje.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MI89 napisał:

Gwiazdki żółte fajnie..ja bym trochę dodał i tych niebieskich bo niebieski tutaj trochę blednie w stosunku do żółtego, ale to rzecz gustu.

Czy te najciemniejsze miejsca w mgławicy to poprawiałeś jakimś pędzlem korygującym czy coś?..są bardzo ciemne wręcz jak smoła już tło jest jaśniejsze.. czy to normalne?

A tak w ogóle to bardzo fajnie zdjęcie. Gratulacje.

 

Gwiazdki poprawie dając więcej niebieskiego ( też tak lubię). Nic pędzlem nie robiłem w ciemnych miejscach na mgławicy, tak wyszło podczas mojej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyson spokojnie. Ja tylko piszę co zauważyłem jeśli jest to coś normalnego w astrofotografi proszę poprawcie mnie...

Nie muszę mieć racji.. Po prostu chce zbierać wiedzę pytaniami.

Mam do was pełen szacunek.

Edytowane przez MI89
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Duser napisał:

Niestety w najnowszej wersji gwiazdy strasznie poprzepalane . W poprzednich było lepiej. Natomiast bardziej podoba mi sie ogólna kolorystyka i kontrast zdjęcia, nie widać tak tej mgły :D

Dzięki za zwrócenie uwagi na gwiazdy, nie zauważyłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2017 o 23:26, MI89 napisał:

Tyson spokojnie. Ja tylko piszę co zauważyłem jeśli jest to coś normalnego w astrofotografi proszę poprawcie mnie...

Nie muszę mieć racji.. Po prostu chce zbierać wiedzę pytaniami.

Mam do was pełen szacunek.

Nic nie ma w tym dziwnego Tyson zwykle wywalał swoich przeciwników podbródkowymi za ring :emotion-5:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek uzyskałeś na pierwszy rzut oka gładsze zdjęcie. Jednak zapędziłeś się mocno z procesem zmniejszania gwiazdek lub pluginem mającym tą akcję w swoim procesie.

Charakterystyczne łuskowanie gdzie obraz ulega już mocnej degradacji jest raczej nie do przyjęcia. Z wszystkich wersji wybieram pierwszą. To i tak wygląda super jak na zdjęcie z Canona!

Dobrze jest kontrolować ten proces płynnie tak aby w pełnej rozdzielczości ocenić w którym momencie nie przesadzić z processingiem.

Najprostszy i najłatwiejszy sposób to wykonanie kopii zdjęcia przed procesem a następnie nałożenie pierwotnego zdjęcia na zdjęcie np. ze zmniejszonymi gwiazdami. Suwakiem fill płynnie określamy akceptowalny poziom i spłaszczamy obrazek.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Maciek uzyskałeś na pierwszy rzut oka gładsze zdjęcie. Jednak zapędziłeś się mocno z procesem zmniejszania gwiazdek lub pluginem mającym tą akcję w swoim procesie.

 

No właśnie, używałeś akcji w Photoshopie z Astronomy Tools do zmniejszania gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2017 o 23:26, MI89 napisał:

Nie muszę mieć racji.. Po prostu chce zbierać wiedzę pytaniami.

Mam do was pełen szacunek.

Moim zdaniem to jest tylko kwestia tego jak piszesz wiedząc że nie masz wystarczającej wiedzy, chociaż osobiście zastanawiałem się czasem, czytając Twoje posty kiedy ktoś Ci zwróci uwagę i kto to będzie... :-)

10 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Nic nie ma w tym dziwnego Tyson zwykle wywalał swoich przeciwników podbródkowymi za ring :emotion-5:

:-)

Przepraszam z góry Tysona, ponieważ uważam że od czasu kiedy zaczynał na forum, zrobił niesamowity skok w wiedzy i jakości zdjęć. Pozazdrościć tylko zapału, cierpliwości i czasu jaki na to poświecił.

Ja, będąc na forum ładnych parę lat, pamiętam jego komentarze z czasów kiedy zaczynał i pamiętam też jaką burę dostał w jednym z wątków od Wessela i Dzikiego, kiedy jego komentarze nie odbiegały zbytnio od tego jak pisze MI89. :-)

Tyson – nic osobistego.... ;-)

Przypomniało mi to jedno z doświadczeń socjologicznych często wspominanych na zajęciach z zarządzania.

Obejrzyjcie, znalazłem taką polską wersję : http://joemonster.org/art/19319

Dlatego - z jednej strony uważajmy jak piszemy, bo niewinny komentarz pisany może być odebrany bardzo osobiście, ale też szanujmy tych którzy się uczą :-).

Pozdrowionka i przepraszam z off-top. Jeśli Tysonowi nie odpowiada – nie będę się obrażał jak część postu zostanie wyedytowana.

No i wychodzi na to, że forum to kopalnia wiedzy do różnych analiz typu "big data".

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Duser napisał:

No właśnie, używałeś akcji w Photoshopie z Astronomy Tools do zmniejszania gwiazd?

Nie, ale robiłem to w inny sposób. Miała być ostatnia wersja, ale będzie jeszcze jedna. Starałem się pogodzić dynamikę obiektu i gwiazdy.

astropolis.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pki1234 napisał:

Tayson – nic osobistego.... ;)

Luzik :-)

Od tamtego postu zmieniłem swoje podejście do swoich wypowiedzi na forum. Z czasem widzę i wiem że mieli oni rację.  

Ja przyjmowanie wiedzy z nowej dziedzinie widzę mniej więcej tak i trzeba się z tym pogodzić. 

Screenshot_20171027-204447.thumb.png.10e2087d2e7e572983528016b07cb726.png

 

Ups Maciek, kolejny off :-)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pki1234 napisał:

Moim zdaniem to jest tylko kwestia tego jak piszesz wiedząc że nie masz wystarczającej wiedzy, chociaż osobiście zastanawiałem się czasem, czytając Twoje posty kiedy ktoś Ci zwróci uwagę i kto to będzie... :-)

:-)

Przepraszam z góry Tysona, ponieważ uważam że od czasu kiedy zaczynał na forum, zrobił niesamowity skok w wiedzy i jakości zdjęć. Pozazdrościć tylko zapału, cierpliwości i czasu jaki na to poświecił.

Ja, będąc na forum ładnych parę lat, pamiętam jego komentarze z czasów kiedy zaczynał i pamiętam też jaką burę dostał w jednym z wątków od Wessela i Dzikiego, kiedy jego komentarze nie odbiegały zbytnio od tego jak pisze MI89. :-)

Tyson – nic osobistego.... ;-)

Przypomniało mi to jedno z doświadczeń socjologicznych często wspominanych na zajęciach z zarządzania.

Obejrzyjcie, znalazłem taką polską wersję : http://joemonster.org/art/19319

Dlatego - z jednej strony uważajmy jak piszemy, bo niewinny komentarz pisany może być odebrany bardzo osobiście, ale też szanujmy tych którzy się uczą :-).

Pozdrowionka i przepraszam z off-top. Jeśli Tysonowi nie odpowiada – nie będę się obrażał jak część postu zostanie wyedytowana.

No i wychodzi na to, że forum to kopalnia wiedzy do różnych analiz typu "big data".

Szczerze uważam ze nie było tak wiele rażących komentarzy z mojej strony, jednak tu miał rację i miał prawo zwrócić uwagę i nie mam żadnego " ale" do Tysona, zrobił dobrze.

Co do takich sytuacji uważam ze można to potraktować jako lekcje i wyciągać wnioski, jak też nie ma co się gryźć miedzy sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.