Skocz do zawartości

Słupy świetlne


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Radku, mógłbyś napisać coś więcej o tych łukach helikalnych. Sfociłeś je? Jeśli nie to chociaż opisz jak wyglądały.

No przeca są jak byk :) Te jasne łuki odchodzące pod kątem 45 stopni w górę od najjaśniejszej lampy, tej schowanej za słupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Radku jak Ty to robisz, ze jesteś zawsze w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze?

Podpisałes jakiś cyrograf czy co? Ja dzisiaj to przemykałam w tempie ekspresowym dom-samochód, samochód-praca, praca-samochód, samochód-dom i nosa nie wystawiam tam mi zimno... brrrrrrrr. Zima w pełni.

 

Niezwykłe zjawisko masz na zdjęciach do kolekcji :Beer: .

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIWIE SIE !!!

 

To nie jest piekne w ogole. Glupi chwyt dla ludzi.

W ogole toczy sie gdzies watek o tym jak walczyc z LP, a wy tu sie unosicie nad takim czyms.

Moze odwrocimy wszystkie latarnie do gory nogami i bedzie to samo i w kazdej (prawie) wsi/miescie.

 

Nie popieram swiatel w gore w zadnym stopniu i nie podoba mi sie to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeca są jak byk :) Te jasne łuki odchodzące pod kątem 45 stopni w górę od najjaśniejszej lampy, tej schowanej za słupem.

No pewnie :Boink: Jak mogłem ich nie załuważyć :Boink: :Boink: :Boink: Przyglądałem się raczej słupom :)

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Radku jak Ty to robisz, ze jesteś zawsze w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze?

Podpisałes jakiś cyrograf czy co? Ja dzisiaj to przemykałam w tempie ekspresowym dom-samochód, samochód-praca, praca-samochód, samochód-dom i nosa nie wystawiam tam mi zimno... brrrrrrrr. Zima w pełni.

 

Niezwykłe zjawisko masz na zdjęciach do kolekcji :Beer: .

 

Ori

Haha nie, duszy nie zaprzedam za błyskotki :) Popołudniem pomyślałem, że Słońce dzisiaj o zachodzie może być nieźle pomarszczone, więc załadowałem sprzęt i pojechałem w najbliższe górki. Zachód okazał się zupełnie zwyczajny, ale zamiast od razu wrócić do domu postanowiłem pomęczyć subaru po śnieżnych bezdrożach. Oczywiście przebiłem oponę i musiałem pojechać na stację żeby dopompować, a jak dojechałem na stację to zobaczyłem te cudeńka i tyle :) Śmieszny zbieg okoliczności, bo jak mówię tylko w okolicy tej stacji było to widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIWIE SIE !!!

 

To nie jest piekne w ogole. Glupi chwyt dla ludzi.

W ogole toczy sie gdzies watek o tym jak walczyc z LP, a wy tu sie unosicie nad takim czyms.

Moze odwrocimy wszystkie latarnie do gory nogami i bedzie to samo i w kazdej (prawie) wsi/miescie.

 

Nie popieram swiatel w gore w zadnym stopniu i nie podoba mi sie to !

A jak widzisz jakąś wybitnie piękną chmurę to też narzekasz, że w nocy gwiazdy zasłoni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatnich mrozów, zastanwiałem się czy u mnie czegoś takiego nie będzie widać :lol:

 

Tymczasem dziś w sieci znalezłem fajne foto:

Peter-Paul-Hattinga-Verschure1_strip.jpg

 

http://www.spaceweather.com/swpod2009/10ja...7ubgbfotsb40mq3

 

Jest też na dzisiejszym Opodzie:

 

http://www.atoptics.co.uk/opod.htm

 

I jakiś starszy link z tej samej strony:

http://www.atoptics.co.uk/fz153.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zrobione w miejscowości Hyvinkää 60 km na północ od Helsinek. Autorem jest Jukka Ruoskanen.

 

Jeśli jesteście zainteresowanie to zapraszam do obejrzenia innych fotek z jego ostatnich obserwacji:

http://www.kolumbus.fi/jukka.ruoskanen/Hal...0109/index.html

http://www.kolumbus.fi/jukka.ruoskanen/Hal...109y/index.html

 

Drugie natomiast w zrobione w Tampere 180 km na północ od Helsinek. Autorem jest Jari Luomanen.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Słupy świetlne (przy temperaturze minus 15 stopni) - jak je zobaczyłam były wyraźne, ale polecenie po aparat, zdjęcie roślin z parapetu zajęło mi 2-3 minuty, a one już zanikały, szkoda bo widziałam je po raz pierwszy. I fotka ad acta, na której co nieco jeszcze widać.

post-20736-0-81377000-1390566801_thumb.jpg

Edytowane przez hp.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • Darek_B zmienił(a) tytuł na Słupy świetlne

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.