Skocz do zawartości

dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz odpowiem przewrotnie: starałem się żeby zdjęcie nie trafiło na półkę z cukierkowatymi fotami ;) Mocniejsze wyciąganie koloru mi tu za bardzo nie pasowało. Po przygotowaniu zdjęcia dopiero zobaczyłem jak robią inni  - i okazało się że poszedłem w kierunku kolorystyki gendlerowskiej, która przeważnie bardzo mi się podoba - http://www.webbdeepsky.com/images/galaxies/faths.jpg.

Naski dzięki - popatrzę na to w domu. Czy tą nierówność u Ciebie widać na pierwszy rzut oka czy dopiero po streczu? Wyrównałeś Backgroundmodelization?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tą nierówność u Ciebie widać na pierwszy rzut oka 

Tak

DynamicBackgroundExtraction *** oczywiście widać i po tym niedoskonałości co zrobiłem * ale po zastosowaniu nawet na jpg zdjęcie od razu inaczej wygląda. 

Co do koloru - moim zdaniem jest fajnie ... a super wygląda na smartfonie B)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziki napisał:

Łukasz odpowiem przewrotnie: starałem się żeby zdjęcie nie trafiło na półkę z cukierkowatymi fotami ;) Mocniejsze wyciąganie koloru mi tu za bardzo nie pasowało. Po przygotowaniu zdjęcia dopiero zobaczyłem jak robią inni  - i okazało się że poszedłem w kierunku kolorystyki gendlerowskiej, która przeważnie bardzo mi się podoba - http://www.webbdeepsky.com/images/galaxies/faths.jpg.

Naski dzięki - popatrzę na to w domu. Czy tą nierówność u Ciebie widać na pierwszy rzut oka czy dopiero po streczu? Wyrównałeś Backgroundmodelization?

Dziki,

na moje oko, podlinkowane przez Ciebie zdjęcie ma mocniejszy kolor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.cambridge.org/core/books/cambridge-photographic-atlas-of-galaxies/abell-262/52EF60281EA56B839408818AF047F70B

The Cambridge Photographic Atlas of Galaxies

Szkoda że zdjęcie nie pobudza także do dyskusji i wymiany doświadczeń ile z tych galaktyk widziałem na żywo (taka astrofotografia  na dłuższą metę jest jak gadanie o biedzie i głodzie między bogatymi, lub o prokreacji przez celibatariuszy.

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tom-cio napisał:

Moim zdaniem zdecydowanie za mało koloru. Poza tym świetna fota, przepiękny kadr.

To jest tak, że zostaliśmy rozpieszczeni przez  wyrazista kolorystykę  niektórych  astrofotografii.  Dlatego taka mniej stonowana wydaje się  mniej atrakcyjna. Ale tak przecież nie jest , bo zdjęcie  samo się broni.

Jednak istnieje pojęcia  perspektywy  barwnej i powietrznej. Uważam, że mniejsze nasycenie  galaktyk  nadaje zdjęciu głębię.  Stosując dalej moją teorię, gwiazdki oczywiście powinny być bardziej nasycone, bo są bliżej :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tayson napisał:

Hihhiihih..... Niedługo trzeba będzie focusowac osobno galaktyki-gwiazdki ;-)

Tyson, pierwsza kolejka ode mnie na najbliższym zlocie :rofl::rofl::rofl:

 

A w kwestii koloru dalej uważam, że należy dosypać, ale nie przesaturować!

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość koloru to rzecz tak subiektywna, że niech każdy sobie go zmienia według uznania.

Czyli jak będzie więcej koloru to zdjęcie niby będzie bardziej odpowiadać rzeczywistości (że niby będzie lepsze) ? (np. gwiazdy święcą teraz na niebiesko jak tabletki Viagry)

(Zaiste taka astrofotografia to już nie astronomia)

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, heweliusz napisał:

 (np. gwiazdy święcą teraz na niebiesko jak tabletki Viagry)

(Zaiste taka astrofotografia to już nie astronomia)

Ja życzę Tobie,  abyś na swoich zdjęciach uzyskał choć odrobinę takiego koloru jaki wyciągnął Dziki. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tayson napisał:

Ja życzę Tobie,  abyś na swoich zdjęciach uzyskał choć odrobinę takiego koloru jaki wyciągnął Dziki. 

To znaczyłoby dla mnie że już nie jestem miłośnikiem astronomii i zamiast wydać pieniądze na teleskop powyżej 20" bawię się w jakieś "wyciąganie" kolorów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozbawił mnie fakt, że to ostatnie zdjęcie wygląda jak wygląda tylko dlatego, że na innym kompie podłożyła się inna przestrzeń kolorystyczna - no i okazało się że jednak to też się może podobać :)

Oto ostatnia mam nadzieję wersja, jeśli nic nie zepsułem tym razem ;) to powinniście zobaczyć to zdjęcie jak ja je widzę. Dzięki za każdy głos, to również jest rozwojowe dla mnie.

!Final_Abell262_LRGB_v3_2560px.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.