Skocz do zawartości

M 33 Triangulum Galaxy


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

To galaktyka, którą kochają wizualowcy. Nie tak dawno jeden z kolegów "spacerował" po niej z pasją opisując poszczególne gromady gwiezdne ktorych jest tam naprawdę dużo.

Ja postanowiłem zrobić do niej drugie podejście - nieco bliżej niż parę lat temu.

Setup: OS Veloce RH200, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60.

Chwilowo tylko luminancja: 18x600 sekund.

Brok, 15.10.2017

Opis poniżej fotki.

68fdaf113978064896360ba39e7dbdb9.16536x1

Opis:

59eae89797b3f_opisdemo.thumb.jpg.ae587d47552f0b5c7d1610e0ce42b0c7.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

M 33 w kolorze.

Celowo nie użyłem zbyt dużego kontrastu wewnątrz galaktyki, bo oglądając ostatnią pracę Antoniego doszedłem do wniosku że dużo wcale nie znaczy dobrze. M 33 jest taka "piaszczysta" w swojej strukturze i zbytnie podbicie kontrastu zupełnie mi się nie podoba. A czy potrzebne jest Ha? Mam wrażenie że niekoniecznie. Zresztą oceńcie sami...

L:18x600, RGB: 6x600 na kanał.

Veloce RH200, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60.

Brok n/Bugiem.

scBbEvmXS_N3_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Opis:

opis.thumb.jpg.42b2c0c2bbb390af3aa163934b3764a0.jpg

EDIT: po sugestiach Bogdana troszkę zwiększyłem kontrast w centrum galaktyki.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to widzę spory problem z pociągniętymi gwiazdami. Nie wiem czy to kwestia montażu czy osiowości bo wydaje się, że pociągnięte są nie tylko w jednym kierunku.

Brakuje też kontrastu na ciemnych strukturach galaktyki z których między innymi ta galaktyka słynie.

Ogólnie mimo to zdjęcie prezentuje się fajnie i odbiera się go bardzo miło :emotion-5:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś co napisałem Bogdan? Chyba nie...Ale poprawię kontrast na ciemnotkach, tu masz rację

 Taki dziwny kształt niektórych gwiazd kiedyś już wałkowałem z Dominikiem i Jesionem i prawdopodobnie wynikiem specyfiki sensora backlighted z małym pikselem. Widać to na wszystkich zdjęciach z sensora ICX 814 i już się z tym pogodziłem. Jest to na tyle niewielkie że to chyba nadużycie nazywanie tego "sporym problemem " :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się załapałem na tym samym w tej galaktyce. Zobaczyłem ten "piasek" i chciałem go przegadać :) ale szybko przypomniałem sobie, że we własnych wersjach też dziwiłem się ,że to tak wychodzi i koniec końców musiałem uznać prawdę zarejestrowanego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.