Skocz do zawartości

Sky Guider Pro od iOptrona - wrażenia z testu polowego


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pierwszy test tego sprzętu w Polsce :) Też sie nad nim zastanawiałem, ale ze względu na portfel w końcu padło na SW Star Adventurer. 

Jak oceniaasz klin paralaktyczy w SkyGuiderze ? Czy sprzęt trzyma ustawienie na polarną ?

Jestem też ciekaw czy zaglądałeś do środka ? Gdzieś cztałem jakieś plotki, że napęd jest na pasku a nie na kółkach żębatych.

Gdyby udało Ci się kiedyś zmierzyć PE byłoby super :) 

Edytowane przez astrobuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze. W roli opaski grzejnej bardzo dobrze sprawdzają się ogrzewane rękawice. Mają baterię na jakieś 3h dobrego grzania, a że są dwie (a na obiektyw starcza jedna ) to druga bateria wydłuża czas pracy do 6h+.

Korzystam z tego z Samyangiem 135/2 na SW star adventurer (z konieczności, ale się sprawdza).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, grztus napisał:

Piotrze. W roli opaski grzejnej bardzo dobrze sprawdzają się ogrzewane rękawice. Mają baterię na jakieś 3h dobrego grzania, a że są dwie (a na obiektyw starcza jedna ) to druga bateria wydłuża czas pracy do 6h+.

Korzystam z tego z Samyangiem 135/2 na SW star adventurer (z konieczności, ale się sprawdza).

Dzięki za pomysł z rękawicami, muszę wypróbować:icon_cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bas.sic napisał:

Hej

A mógłbyś zdradzić co to za ustrojstwo?

2.       dla zapewnienia pewności mocowania aparatu dokupiłem dedykowany ‘szymelek’ na vixenowskiej szynie

pk

proszę :)

 

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p9891_TS-Optics-Telephoto-Lens-and-Camera-holder-with-Vixen-style-dovetail-bar.html

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grztus napisał:

Piotrze. W roli opaski grzejnej bardzo dobrze sprawdzają się ogrzewane rękawice. Mają baterię na jakieś 3h dobrego grzania, a że są dwie (a na obiektyw starcza jedna ) to druga bateria wydłuża czas pracy do 6h+.

Korzystam z tego z Samyangiem 135/2 na SW star adventurer (z konieczności, ale się sprawdza).

dzięki za radę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cwic napisał:

Jak klin paralaktyczny w tym zestawie się prezentuje?

Jest mocny i bez problemu trzyma polarną jak np. EQ3-2 ? 

Czy ma luzy i tańczy jak w SW Adventurer?

Jak się potrafi ustawić to nic nie tańczy

:icon_cool:.

17 godzin temu, Vaud napisał:

Fajny patent z "szymelkiem". Czy faktycznie byl/jest potrzebny przy tej ogniskowej czy chciales "zabetonowac" wszytko just in case?

20 godzin temu, grztus napisał:

Piotrze. W roli opaski grzejnej bardzo dobrze sprawdzają się ogrzewane rękawice. Mają baterię na jakieś 3h dobrego grzania, a że są dwie (a na obiektyw starcza jedna ) to druga bateria wydłuża czas pracy do 6h+.

Korzystam z tego z Samyangiem 135/2 na SW star adventurer (z konieczności, ale się sprawdza).

Dzięki za pomysł z rękawicami, muszę wypróbować:icon_cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, astrobuff napisał:

Chyba pierwszy test tego sprzętu w Polsce :) Też sie nad nim zastanawiałem, ale ze względu na portfel w końcu padło na SW Star Adventurer. 

Jak oceniaasz klin paralaktyczy w SkyGuiderze ? Czy sprzęt trzyma ustawienie na polarną ?

Jestem też ciekaw czy zaglądałeś do środka ? Gdzieś cztałem jakieś plotki, że napęd jest na pasku a nie na kółkach żębatych.

Gdyby udało Ci się kiedyś zmierzyć PE byłoby super :) 

urządzenie ma zwartą i solidną budowę, do środka nie zaglądałem ze względu na ryzyko utraty gwarancji

17 godzin temu, Vaud napisał:

Fajny patent z "szymelkiem". Czy faktycznie byl/jest potrzebny przy tej ogniskowej czy chciales "zabetonowac" wszytko just in case?

chciałem 'zabetonować' :) takie przyzwyczajenie z dłuższych ogniskowych ;)

10 godzin temu, Tatasek napisał:

 

Super sprawa. Jak to się spisuje?

niemiecka myśl techniczna, bardzo praktyczny drobiazg :)

Godzinę temu, cwic napisał:

Jak klin paralaktyczny w tym zestawie się prezentuje?

Jest mocny i bez problemu trzyma polarną jak np. EQ3-2 ? 

Czy ma luzy i tańczy jak w SW Adventurer?

jest ok, zobaczymy przy dłuższych ekspozycjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2017 o 21:10, grztus napisał:

Piotrze. W roli opaski grzejnej bardzo dobrze sprawdzają się ogrzewane rękawice. Mają baterię na jakieś 3h dobrego grzania, a że są dwie (a na obiektyw starcza jedna ) to druga bateria wydłuża czas pracy do 6h+.

Korzystam z tego z Samyangiem 135/2 na SW star adventurer (z konieczności, ale się sprawdza).

Przyznam że strasznie mnie to zaintrygowało.

Możesz rzucić jakimś linkiem do tych rękawic? To co znalazłem wydaje się mało ekonomiczne, ale pewnie źle szukam.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bas.sic napisał:

Przyznam że strasznie mnie to zaintrygowało.

Możesz rzucić jakimś linkiem do tych rękawic? To co znalazłem wydaje się mało ekonomiczne, ale pewnie źle szukam.

pk

Wujek Google i wszystko będziesz wiedział, masz na baterie jak i na usb, te drugie dużo tańsze, ale potrzebny jeszcze jakiś power bank.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peter5 napisał:

Wujek Google i wszystko będziesz wiedział, masz na baterie jak i na usb, te drugie dużo tańsze, ale potrzebny jakiś power bank.

Dzięki.

Oczywiście z Gugla imiem korzystać :) , ale najtańszą opcję jaką znalazłem to ~100 PLN. A to wydaje mi się dużo, więc wolałem spytać.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie je znaleźć pod hasłami typu "ogrzewane rękawice narciarskie".

Ja posiadam rękawice GS5 Glovii.

Oczywiście są dużo droższe niż opaska grzejna, ale po prostu takowe już posiadałem do innych zastosowań i okazało się, że można je wykorzystać również w astrofotografii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
3 godziny temu, innerside napisał:

Link do "szymelka" mi się nie otwiera - możesz powtórzyć? Z góry dzięki

Pewnie TS się wycofał ze sprzedaży.

Tutaj masz identyczny od Omegona

https://www.astroshop.pl/montaze-do-aparatow-fotograficznych/omegon-uchwyt-do-aparatu-telecam/p,45780

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.