Skocz do zawartości

IC342 Galaktyka w Żyrafie


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy obiekt. Przyznam, że mi zupełnie nieznany (nawet nie załapał się do NGC nie mówiąc już o Messierze). Spory kątowo (pond 20'), sumarycznie dość jasny choć powierzchniowo słaby - trochę podobnie jak M 33. Wyczytałem, że jest tam sporo obszarów HII więc może jeszcze dopalisz w tym paśmie.

 Początkowo chciałem napisać, że za bardzo ciągnąłeś wycinając tło, ale jak zobaczyłem jaka to ciemnica to rozumiem intencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam Ha za dużo to nie uzbierasz. Nasza IFN dość skutecznie gasi tą galaktykę na niebie. 

Fotka fajna, zwraca tylko uwagę duża ilość jasnych, niebieskich gwiazd pozbawionych jaśniejszego centrum. Strasznie pracowałeś nad ich  kolorem, ale według mnie przesadziłeś i są za niebieskie, nienaturalńie niebieskie w centrum każdej kulki. Jak kiedyś tak zrobiłem to mi Hamal słusznie zwrócił uwagę, że wyglądają sztucznie, jak na Calsky :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wessel napisał:

Tam Ha za dużo to nie uzbierasz. Nasza IFN dość skutecznie gasi tą galaktykę na niebie. 

Fotka fajna, zwraca tylko uwagę duża ilość jasnych, niebieskich gwiazd pozbawionych jaśniejszego centrum. Strasznie pracowałeś nad ich  kolorem, ale według mnie przesadziłeś i są za niebieskie, nienaturalńie niebieskie w centrum każdej kulki. Jak kiedyś tak zrobiłem to mi Hamal słusznie zwrócił uwagę, że wyglądają sztucznie, jak na Calsky :)

A właśnie nie za bardzo pracowałem nad gwiazdami w tym zdjęciu :) . No, ale ok, może i są za niebieskie.

Co do Halfa to wczoraj  udało mi się o dziwo ( mimo nadciągających z południa chmur)  zebrać 30 klatek w Halfa i coś tam widać. Spróbuję wmiksować to do RGB i zobaczę , co wyjdzie.  W takie coś się jeszcze nie bawiłem, więc jestem bardzo ciekawy. Przy okazji przepalę trochę  środki gwiazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wessel napisał:

Fajnie to wygląda. Tylko te niebieskie gwiazdki ....

Wersja " pale blue" :)

 

ic342HaLrgb_cr1.thumb.jpg.8364c8e0a724b35f1ddcb6ea52955fc6.jpg

A poważnie - obejrzyj pierwsze zdjęcie - bez cropa. Tam zdjąłem nieco saturacje z niebieskich gwiazd . Tam też ci przeszkadzają? Bo wg mnie jest ok

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MaPa napisał:

Spojrzałem jeszcze raz na zdjęcie(a). Nie wiem może za nisko to tło zeszło w moim odczuciu. Wyższe chyba pozwoliłoby na lepsze ukazanie słabszych części ramion. Wodór się przydał tak ogólnie.

 

3 minuty temu, wessel napisał:

Piotr, to Twoje zdjęcie i Tobie ma się podobać. Dla mnie one są po prostu za wielkie i to nie jest wyłącznie kwestia nasycenia.  Ale to dla mnie - subiektyw.

 

Ależ takie uwagi sa dla mnie bezcenne  i niezbędne dla dalszego rozwoju. Wiem że to moje zdjęcie i generalnie podoba mi się, ale po to je wstawiam, żeby  zobiektywizować to, co robię i nauczyć się nowych rzeczy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.