Skocz do zawartości

USB po skrętce


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem ze sprzętem jeśli chodzi o działanie USB na długości 7,5 m wszystko było ok do czasu. Teraz nie wykrywa mi urządzenia a tym samym brak łączności z montażem gdyż nie ma portów COM. Przeprowadziłem różne próby wszystko działa dobrze na USB do 5 m ,ale ja potrzebuję min 6 m gdyż taka odległość jest miedzy komputerem a Hubem nie da się tutaj nic zmniejszyć. Czy gdybym zastosował USB po skrętce zadziała to czy nie bardzo? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym i może mi pomóc rozwiązać ten problem. A może jakieś inne jeszcze rozwiązanie można zastosować?

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AMR napisał:

nie, działać nie będzie - potrzebujesz wzmacniacza - aktywny hub lub specjalny kabel

Dlaczego ma nie działać? Zakładając oczywiście, że mówimy o zastosowaniu specjalnych urządzonek konwertujących sygnał na kabel ethernet.

Problem w tym, że to raczej droga opcja, przeznaczona na dłuższe odległości (rzędu 100m). Taniej kupisz aktywny przedłużacz USB. Taki przedłużacz będzie chyba najprostszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, specyfikacja USB zakłada długość kabla maks 5 metrów, powyżej potrzebny jest wzmacniacz - hub albo kabel ze wzmacniaczem - usb2ether - fakt może zadziałać, ale zastąpienie kabla USB kablem sieciowym - nie, to też działać nie będzie powyżej 5 metrów - tak, wiem, komuś działa 10 czy 7,5 - super - pogratulować producenta HUBa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z was nie wie, to nie piszcie głupot bo wprowadzacie zamęt. Ja używałem czegoś takiego pomiędzy hubem i komputerem i działało na kablu do 30 metrów bez problemu. Urządzenia to były dwa konwertery Moxa Uport 1100 ( RS232-USB), kamera STL 1100 i drugą głowicą guidera - ten zestaw na kablu usb 7 metrów nie działał.

Używałem przed erą WiFi na RODOS , kilka osób widziało -potrzebny inny dowód?

Bardzo Was proszę - jak ktoś nie wie i nie ma praktyki- niech nie pisze głupot bo Antek ma problem i potrzebuje rozwiązania a nie przypuszczeń i dywagacji.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Huba aktywnego do niego podłączony kabel 7,5 m bardzo dobrej jakości i przestał mi wykrywać porty COM natomiast na 5 m jest wszystko Ok ale to jest mi za mało minimum tak jak pisałem to 6 m. Więc potrzebuję coś konkretnego.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka- nie zawsze taki sam układ zadziała. Zależy to od tolerancji podłączonych urządzeń na opóźnienia i zniekształcenia sygnałów ( tak, tak transmisja cyfrowa jest bardzo wrażliwa na zniekształcenia fazowe) wreszcie od jakości kabla lub konwerterów. Poza tym jeszcze system Windows i drivery urządzeń pozwalają na ustawienie priorytetów komunikacji. Sprawa nie jest prosta, ale jak ktoś nie ma ochoty grzebać w w/w  parametrach to trzeba stosować albo krótkie kable albo sprawdzone metody komunikacji nie wymuszające stosowania krytycznych długości dla kabli USB, HDMI itp. na przykład WiFi i zdalny pulpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by było jeszcze prościej ;) kabel kablem, pytanie czy HUB po drugiej stronie będzie miał wystarczające zasilanie by udźwignąć podpięty sprzęt :) też może wymagać dodatkowego zasilania ;) i co by było ciekawiej - huby aktywne USB 3 mogą wymagać 12v - kable przeważnie 5v ;)

 

jednym słowem - trzeba coś kupić - i nie będzie raczej tanio, zapewne kabel aktywny plus aktywny hub po drugiej stronie, upewnij się, że masz wystarczające zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antoni napisał:

Laptopa to ja mam w obserwatorium i to della. Mam też 2 kable aktywne USB 5 m tylko trzeba znowu 1 m dołożyć i nie wiadomo czy zadziała. A jeśli chodzi o mini komputer to przeglądałem na stronach ale trudno coś mi powiedzieć.

No to kupujesz drugiego, jakiegokolwiek i sterujesz przez zdalny pulpit, chociażby przez TeamViewera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Antoni napisał:

 Ale jak nie wykrywa mi portów COM to tu jest problem i muszę go rozwiązać.

to zamiast przedłużać kabel USB przedłuż kable od portów COM

prędkości transmisji są tam znacznie mniejsze to i kable mogą być znacznie dłuższe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub jest przy refraktorze do którego jest podłączone 5 urządzeń a od huba idzie kabel USB do laptopa i tutaj nic nie można zmienić. Wcześniej miałem Huba przy słupie montażu i wtedy wystarczył mi kabel na 5 m ale we wiązce miałem aż 9 kabli więc dla montażu to było nie lada wezwanie, więc postanowiłem huba przenieść wyżej po to by zejść z dużej ilości kabli. Teraz mam tylko 3 zamiast 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS-232 bardzo latwo mozna przeniesc poprzez Ethernet/WiFi, a nawet Internet.

http://techtinkering.com/2013/04/02/connecting-to-a-remote-serial-port-over-tcpip/

O wiele latwiej w ten sposob nawiazac polaczenia na duze odleglosci.

post-510-0-27874500-1466566548_thumb.jpg

3 godziny temu, wessel napisał:

Sam mam trzy komputery [...] trzeci na stacji pogodowej.

Wiekszosc stacji pogodowych mozna zrealizowac na mikrokontrolerze ESP8266. Daloby to szczatkowe zuzycie energii (usypianie + wybudzanie na czas pomiaru i przeslanie wynikow). Raspberry Pi tym bardziej powinno wystarczyc.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.