Skocz do zawartości

Moja pierwsza ciemnotka, czyli VdB 141


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zdjęcia, bardzo mi sie podoba.

44 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Piękna kolorystyka jednak mgławicy trochę mało. Dlaczego tylko 600s dla QHY9?

Przydało by się 1200-1800s. na subklatkę.

Ciekawe, ile by trzeba palić taki obiekt z Cmosa ....

12 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Zobacz co mi się udało zrobić moim Lenovo K5 - tak z ręki ;), po 4 piwkach ręka już nie chodzi hehe

 

Romek, zdjęcie szacun, i to jeszcze w dodatku z ręki. Mi to wyglądało na Samsunga Galaxy S8, ale że Lenovo K5 tak działa, to nie wiedziałem. I jeszcze po 4 piwach - to się nazywa dopiero Lucky Imaging  :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Duser napisał:

 

Romek, zdjęcie szacun, i to jeszcze w dodatku z ręki. Mi to wyglądało na Samsunga Galaxy S8, ale że Lenovo K5 tak działa, to nie wiedziałem. I jeszcze po 4 piwach - to się nazywa dopiero Lucky Imaging  :D

Dzieki;)

Wiesz jakbym walnal tylko jedno czy dwa to gwiazdki bylby pojechane troche hehe 

Dobra ciach temat nie zabrudzajmy watku Dzikiego pierdolami ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

Z ciekawości - pod jakim niebem paliłeś?

Ryczywół k/Kozienic. Trudno mi określić zasięg - drogę mleczną było widać bezproblemowo :)

2 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Piękna kolorystyka jednak mgławicy trochę mało. Dlaczego tylko 600s dla QHY9?

Przydało by się 1200-1800s. na subklatkę.

Zgadzam się, że mało :( Niestety nie wiedzieć czemu materiał po stacku i podstawowym wyciąganiu był zaszumiony, jak na taką ilość klatek, więc byłem ostrożny z dalszym ciągnięciem.

Czemu tylko 600 sek? Luminancję zawsze tyle palę, nie wpadłem na pomysł, żeby dłużej :) Mówisz, że na ciemne mgławice luminancję palić nawet 1200-1800 sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziki napisał:

Ryczywół k/Kozienic. Trudno mi określić zasięg - drogę mleczną było widać bezproblemowo :)

Zgadzam się, że mało :( Niestety nie wiedzieć czemu materiał po stacku i podstawowym wyciąganiu był zaszumiony, jak na taką ilość klatek, więc byłem ostrożny z dalszym ciągnięciem.

Czemu tylko 600 sek? Luminancję zawsze tyle palę, nie wpadłem na pomysł, żeby dłużej :) Mówisz, że na ciemne mgławice luminancję palić nawet 1200-1800 sek?

Kurcze, przepraszam byłem pewien, że chodzi o filterek Ha. Dla L 600s oczywiście będzie ok. KAF8300 nie jest demonem czułości ale i tak wydaje mi się, że ze zdjęcia możesz wycisnąć więcej. Zerknę z ciekawości dzisiaj wieczorkiem co uda mi się tam wyciągnąć?

hej,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 8300 lepiej sprawdzi się większa ilość klatek niż dłuższe czasy. Ja nie wychodziłbym poza 600 ale szkoły mogą być różne :). Na pewno od razu widać jakość nieba na klatkach i długie się nie sprawdzają tutaj jeśli niebo nie jest odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dropbox.com/sh/215w7yoq0fp2lfj/AAArhW9DRkEjQPpM137gY_bLa?dl=0

- luminancja (biasy, darki, flaty)

- R, G, B (biasy, darki, flaty)

- połączone RGB z wagami kolorów od których wyszedłem do dalszej obróbki

Jestem ciekaw co zdziałacie... będę zobowiązany za wskazówki / pliki z warstwami ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, dziki napisał:

https://www.dropbox.com/sh/215w7yoq0fp2lfj/AAArhW9DRkEjQPpM137gY_bLa?dl=0

- luminancja (biasy, darki, flaty)

- R, G, B (biasy, darki, flaty)

- połączone RGB z wagami kolorów od których wyszedłem do dalszej obróbki

Jestem ciekaw co zdziałacie... będę zobowiązany za wskazówki / pliki z warstwami ;)

Oł jea.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.