Skocz do zawartości

Wybór lornetki 7x50


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem lornetki do przeglądu nieba, będę uderzał w źrenicę w wyjsciową 7mm i pole 7+ st..

Zrobiłem małe zestawienie i wychodzi na to że nadal 3 lornetki pozostają w blokach startowych:

- Nikon 7x50 CF WP, nie mogę znaleźć porządnego testu ale użytkownicy bardzo chwalą sobie ten model.

- DO titanium 7x50, wygląda bardzo korzystnie pod względem cena do jakości.

- DO extreme 7x50 wygląda na pewniaka, ale nie wiem czy chce wydawać ponad tysiaka na lornetkę 7x50.

Raczej ciężko będzie znaleźć sklep w którym wszystkie trzy będą do obmacania.

 

Mocno zastanawiam się nad DO titanium:

1/ Cena

2/ Aberacja nie musi być super niska do przeglądu nieba i dużych DS-ów, a księżyc rzadko obserwuje.

3/ Spore pole i parametry potwierdzone testem na optyczne.pl

4/ W stosunku do extreme strata nieostrości wynosi niecałe 0,7 stopnia.

 

Z drugiej stony kusi Nikon, miał może ktoś obie lornetki w łapce (Nikona i DO titanium)?

 

 

 

750.JPG

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vixen Foresta 7x50 cf ma klasyczny wygląd porro i dobre opinie ( ale nie wiem czy gdzieś ją jeszcze dostaniesz 999zł )  To propozycja wersji lekkiej poniżej 1kg.

W necie możesz znaleźć opinie i testy np.

 http://www.binomania.it/vixen-foresta-7x50-cf/

Następna propozycja to wersja cięższa powyżej 1kg. i to sporo. Ale obraz i pole użyteczne wg opinii b.dobre.

 https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8876-ts-marine-7x50-mx-opinia/

TS i podobnych klonów jest sporo. Oprócz wzorcowego Fuji to potem Lunt , APM, WO 7x50 i TS za 1099zł

Z powiększeniem 7x to sprawa wygląda tak, że poniżej 7 stopni pola to wogóle nie ma sensu wchodzić. Efekt dziurki od klucza.( okulary o małym polu widzenia )  Pole 7.5 st. to taki standard w takich parametrach. Ostre pole widzenia fajnie jakby było min. ok. 85% i sprawność optyczna w porro 90%..Ani jedna i druga Delta z transmisją nie imponuje, a chodzi przecież o to, żeby taka optyka 7x50 ``przekazywała`` jak najwięcej fotonów do oka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.