Skocz do zawartości

Rho


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Iro napisał:

Po kilkumiesięcznych męczarniach wypuszczam to co udało mi się ustrugać z 45 dwuminutowych klatek zebranych podczas pięknej nocy na przełęczy Walimskiej 27 maja 2017. Data istotna, bo na foteczce załapał się niespodziewany gość -> kometa 71P/Clark. Jest to także jedna z moich pierwszych fotek wykonanych Samyangiem 135/2.

rho_ophiuchi_50.thumb.jpg.55ef8d56efab67f922c0546ffaa3df19.jpg


parametry:
45x120s NikonD90@iso1250 + Samyang135/2@2.8

Szkoda, że nie udało się nic wyciągnąć z Ha poniżej Antaresa, ale im bardziej tam wyciągałem, tym bardziej tego materiału tam nie było :)
szczerze mówiąc mam już tego zdjęcia dość ;) - podchodziłem do niego nieskończoną ilość razy, znam jego słabości, ale... już chyba starczy,... szczególnie, że łapiąc taki obiekt z PL, trzeba się mierzyć z takim materiałem źródłowym:

DSC_6967.jpg.ea6b2be0182351b67077a3cf0a0d34b0.jpg


Pozdrawiam
i

Jak na 1,5 godz. materiału to wyszło bardzo fajnie. Próbowałeś może walczyć z tymi odblaskami przy jasnych gwiazdach, bo sam czasem z tym walczę przy samyangu z różnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaPa napisał:

Na dużą rozdzielczość to może i z Polski nie ma warunków ale ta praca zaskakuje mocą sygnału. Brawo, to przecieranie jakiegoś szlaku dla mnie.

Dzięki za miłe słowa, zwłaszcza z takiego źródła... nie nazwałbym tego przecieraniem szlaku, tylko bardziej przypominało tarcie gołą d... po nieoheblowanej desce... wiedziałem, że jak na polskie warunki trafiła się bardzo fajna noc i stawałem na rzęsach aby coś z tego wycisnąć... do odjęcia tła od tej fotki podchodziłem łącznie z 50 razy, porzuconych ścieżek obróbki też nie liczę...  obejrzałem chyba ze 100 fotek na necie aby weryfikować, czy to co wyciągnąłem, to nadal "dar niebios", czy "coś więcej" (mam nadzieję, że zachowałem umiar)

11 minut temu, peter5 napisał:

Jak na 1,5 godz. materiału to wyszło bardzo fajnie. Próbowałeś może walczyć z tymi odblaskami przy jasnych gwiazdach, bo sam czasem z tym walczę przy samyangu z różnym skutkiem.

już z tym nie walczę... po latach doszedłem do wniosku, że to w końcu i tak fotka... powinna mieć więc i jej charakter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sidiouss napisał:

Nikon modyfikowany? Zakładałeś jakiś filtr na Samyanga? Zdjęcie przepiękne!

Nikon niemodyfikowany, żadnych filtrów... po prostu wyjątkowa noc... "w 14" z Lumiconem widać było farfocle w Crescencie", że zacytuję Bartoliniego. z którym zasiedlaliśmy wówczas tą przełęcz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iro napisał:

Dobrze go przetestuj,... to zacne szkła, ale mają duży rozrzut jakości,... 135mm/2 chyba najlepiej trzymają poziom, ale np z serii 14/2.8 dopiero 4 zamówiony przeze mnie egzemplarz był w miarę równy w rogach.

 

Tak, tylko ciężko to zweryfikować laikowi, który zaczyna zabawę z astrofotografią. Pojechane gwiazdki to często efekt wielu jego błędów podczas sesji i oczywiście nie mówię tu o konkretnej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.