Skocz do zawartości

ZORZA jest jedną z rzeczy... + UWAGA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

... które papatek lubi najbardziej !

 

ta z 29 była przepiękna, wrażenia pozostaną i zdjęcia pozostaną....

 

UWAGA: dziś znów szansa, wczoraj była kiszka ale szanse wciąż są !

 

Sigma 28-105/ 2,8-4 Supra 400 czas 30 sekund.

 

aurora_neg.jpg

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z 29 była przepiękna, wrażenia pozostaną i zdjęcia pozostaną....

 

UWAGA: dziś znów szansa, wczoraj była kiszka ale szanse wciąż są !

 

O której godzinie była wczoraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja cokolwiek zobaczę mieszkając na południu Warszawy, a tym samym mając niebo północne znakomicie oświetlone?

 

W zasadzie to codziennie oglądam zorzę-łunę nad Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie warto pomyśleć o jakimś systemie wzajemnego powiadamiania się w przypadku rzadkich, a ciekawych zjawisk.

 

Ja żałuję przegapienia zorzy, tym bardziej, że była u mnie ładna pogoda. A może być np. jeszcze coś takiego jak jasna gwiazda nowa, niespodziewany deszcz meteorów.

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby powiadamianie się drogą telefoniczną. Ja dzwonię do X i Y, X dzwoni do Y i Z - lub coś podobnego.

 

Co o tym myślicie?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby powiadamianie się drogą telefoniczną. Ja dzwonię do X i Y, X dzwoni do Y i Z - lub coś podobnego.

 

Co o tym myślicie?

 

Robert

 

Zgadzam się. Metoda wyjątkowa skuteczna. Ja zostałem poinformowany telefonicznie. Gdy wyszedłem na pole i zobaczyłem to co zobaczyłem to obudziłem kolejne cztery osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w nocy z 30/31 robilem zdjecie obrotu sfery niebieskiej w okolicach Polarnej i po godzinie naswietlania, tlo nieba wyszlo w kolorze rozwodnionego karminu, podobnie jak poprzedniej nocy. Widocznie byly jeszcze jakies slabe oddzialywania zorzowe, ale nie widoczne okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby powiadamianie się drogą telefoniczną. Ja dzwonię do X i Y, X dzwoni do Y i Z - lub coś podobnego.

 

Co o tym myślicie?

 

Robert

 

Zgadzam się. Metoda wyjątkowa skuteczna. Ja zostałem poinformowany telefonicznie. Gdy wyszedłem na pole i zobaczyłem to co zobaczyłem to obudziłem kolejne cztery osoby.

 

to moze ustalamy jakas kolejke ? ale tak zeby to moglo dzialac wychodzac od kazdej osoby i zeby docieralo w niedlugim czasie do kazdego zainteresowanego ? (W tym wypadku piramidka odpada bo nie dziala do gory

 

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

A czy na którejś ze stron alertowo zorzowych nie ma możliwości wysyłania wiadomości w formacie SMS dla przykladu, zasubskrybować i po sprawie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję oglądać zorzę daleko na północy naszego kontynentu, ale wyglądała nieco inaczej niż to to widzę na Waszych zdjęciach. Była raczej mało kolorowa - białe smugi światła w różnych układach tańczące na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.