Jump to content
Michal Kusiak

Nagroda Edgara Wilsona za rok 2015 za odkrycie C/2015 F2 (Polonia) w końcu przyznana!

Recommended Posts

Brawo chłopaki. Nagroda w pełni zasłużona :)

• Like 1

Gratulacje! Ciekawe czy w Polsce ktoś zauważył ( z czynników tzw. oficjalnych ) Wasze dokonania.... Jakiś skromny list gratulacyjny od PTA , PTMA albo PAK?

Edited by wessel

Przyłączam się do gratulacji -wspaniała sprawa!. A czy możesz napisać parę słów o Waszym programie poszukiwań i jak do tego odkrycia doszło?

3 godziny temu, wessel napisał:

Gratulacje! Ciekawe czy w Polsce ktoś zauważył ( z czynników tzw. oficjalnych ) Wasze dokonania.... Jakiś skromny list gratulacyjny od PTA , PTMA albo PAK?

Wiesz, często działamy przy różnego rodzaju wykładach, projektach, seminariach. Gratulacje się trafiają, miłe komentarze w Uranii (wydawanej przecież przez PTA i PTMA), częsta współpraca, spotkania. Dyplomów i tych spraw nie było, ale nie uważam żeby to było aż tak istotne. :) 

Swoją drogą jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym że Polacy otrzymają nagrodę Edgara Wilsona za amatorskie odkrycie komety!

Godzinę temu, Limax7 napisał:

Swoją drogą jeszcze kilka lat temu nie pomyślałbym że Polacy otrzymają nagrodę Edgara Wilsona za amatorskie odkrycie komety!

My też nie byliśmy tego pewni. :)

Dołączam się do słów poprzedników.

Gratuluję i życzę więcej odkryć.

Wielkie gratulacje :) i trzymam kciuki za następne odkrycia.

W dniu 11.11.2017 o 10:42, Adam_Jesion napisał:

Ależ to musi być satysfakcja. Ekstremalnie zazdroszczę (pozytywnie :)).

Ja pozytywnie zazdroszczę i podziwiam, że masz kupę energii by ciągnąć też inne bardzo rozwojowe tematy, o których nieraz czytam z wypiekami ;)

W dniu 11.11.2017 o 11:54, MI89 napisał:

Dołączam się do słów poprzedników.

Gratuluję i życzę więcej odkryć.

2 godziny temu, Ura napisał:

Wielkie gratulacje :) i trzymam kciuki za następne odkrycia.

W imieniu Kolegów, dzięki! Przy odrobinie szczęścia się pojawią :)

No i jeszcze pogratulować sprzętu z obserwatorium.

Właśnie obejrzałem film dokumentalny w którym było pokazane owe obserwatorium.

Dla zainteresowanych polecam Astronarium.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.