Skocz do zawartości

Okolice ogona Łabędzia


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym się z Wami podzielić ostatnimi, niezbyt udanymi łowami z przed tygodnia z obiektywem wycelowanym w okolice gwiazdy Deneb. Mimo, że było pogodnie, to była to noc z Księżycem w pełni oraz mglistymi chmurami. Ale zdziwiłem się, że aż tyle się załapało w tak rozświetlonym przez Księżyc niebie :)


Nikon D5100 astro mod + Optolong L-pro przed matrycą + Nikkor 50mm f/1.4 @ EQ3-2
70 klatek x 60sek @f/2.8 @ISO800

Zdjęcie to lekki crop, składane w DSS, obróbka w PS CC.

Uwagi mile widziane :)

8b.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sidiouss napisał:

Cześć,

Chciałbym się z Wami podzielić ostatnimi, niezbyt udanymi łowami z przed tygodnia z obiektywem wycelowanym w okolice gwiazdy Deneb. Mimo, że było pogodnie, to była to noc z Księżycem w pełni oraz mglistymi chmurami. Ale zdziwiłem się, że aż tyle się załapało w tak rozświetlonym przez Księżyc niebie :)


Nikon D5100 astro mod + Optolong L-pro przed matrycą + Nikkor 50mm f/1.4 @ EQ3-2
70 klatek x 60sek @f/2.8 @ISO800

Zdjęcie to lekki crop, składane w DSS, obróbka w PS CC.

Uwagi mile widziane :)

8b.jpg

Oprócz księżyca to i lp na tej miejscówce chyba niezłe, prawie jak u mnie pod domem. Duża pochwała za sesję w takich warunkach:icon_cool:.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że ograniczenia mojego sprzętu nie pozwolą mi na zdjęcia na najwyższym poziomie jak wiele publikowanych tutaj, ale mimo wszystko będę tu czasem dorzucać moje wypociny, żeby pokazać, że przy odpowiednich staraniach da radę wyłuskać ładne kadry nawet na budżetowym sprzęcie :) a jeśli ktoś jeszcze mógłby coś w tym temacie doradzić, to już w ogóle byłoby super :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fizyk5 napisał:

Witaj

Popatrz sobie na histogram zdjęcia. U ciebie są strasznie kanały rozjechane.

Pierwsze zdjęcie mi się bardziej podoba.

Dzięki za konstruktywną krytykę :) spróbuję za jakiś czas jeszcze raz do tego usiąść, bo na razie przegrywam walkę z histogramem i gradientami na wyjściowym stacku... 

Jeśli ktoś chce podłubać w stacku, to zapraszam :) http://www.wirtualnepanoramy.net/deneb.zip

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na nów, gwarantuje Ci że będzie bezchmurne niebo (:rofl::rofl:) i postaraj się wyjechać troszkę dalej za miasto i nie wiem czy Twój montaż pozwala na dłuższe ekspozycje, ale w miarę możliwości je wydłuż. I przejrzyj kanał naszego forumowego kolegi 

 

Edytowane przez Tatasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tatasek napisał:

Poczekaj na nów, gwarantuje Ci że będzie bezchmurne niebo (:rofl::rofl:)

Trzymam Cię za słowo :D 

Normalnie robienie sesji przy pełnym Księżycu bym sobie odpuścił, ale z racji nieustającego braku pogody postanowiłem wtedy, że jednak spróbuję, bo chciałem wypróbować nowy aparat ;)  

Dzięki za tutorial w wolnej chwili chętnie posłucham :)

 

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.