Jump to content
Sign in to follow this  
sidiouss

Okolice ogona Łabędzia

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym się z Wami podzielić ostatnimi, niezbyt udanymi łowami z przed tygodnia z obiektywem wycelowanym w okolice gwiazdy Deneb. Mimo, że było pogodnie, to była to noc z Księżycem w pełni oraz mglistymi chmurami. Ale zdziwiłem się, że aż tyle się załapało w tak rozświetlonym przez Księżyc niebie :)

Nikon D5100 astro mod + Optolong L-pro przed matrycą + Nikkor 50mm f/1.4 @ EQ3-2
70 klatek x 60sek @f/2.8 @ISO800

Zdjęcie to lekki crop, składane w DSS, obróbka w PS CC.

Uwagi mile widziane :)

8b.jpg

• Like 4

Fajnie że bawisz się w astrofoto. Dla wielu taki kadr to życiowy odlot. 

Uwagi będą pewnie poniżej... 

• Like 1

5 godzin temu, sidiouss napisał:

Cześć,

Chciałbym się z Wami podzielić ostatnimi, niezbyt udanymi łowami z przed tygodnia z obiektywem wycelowanym w okolice gwiazdy Deneb. Mimo, że było pogodnie, to była to noc z Księżycem w pełni oraz mglistymi chmurami. Ale zdziwiłem się, że aż tyle się załapało w tak rozświetlonym przez Księżyc niebie :)

Nikon D5100 astro mod + Optolong L-pro przed matrycą + Nikkor 50mm f/1.4 @ EQ3-2
70 klatek x 60sek @f/2.8 @ISO800

Zdjęcie to lekki crop, składane w DSS, obróbka w PS CC.

Uwagi mile widziane :)

8b.jpg

Oprócz księżyca to i lp na tej miejscówce chyba niezłe, prawie jak u mnie pod domem. Duża pochwała za sesję w takich warunkach:icon_cool:.

• Like 1

Zdaję sobie sprawę, że ograniczenia mojego sprzętu nie pozwolą mi na zdjęcia na najwyższym poziomie jak wiele publikowanych tutaj, ale mimo wszystko będę tu czasem dorzucać moje wypociny, żeby pokazać, że przy odpowiednich staraniach da radę wyłuskać ładne kadry nawet na budżetowym sprzęcie :) a jeśli ktoś jeszcze mógłby coś w tym temacie doradzić, to już w ogóle byłoby super :)

• Like 1

Usiadłem do obróbki tego materiału jeszcze raz, mając referencyjne zdjęcie Mistrza jakim jest @_Spirit_ i wyszło mi takie oto coś :)

deneb3.jpg

4 minuty temu, Tatasek napisał:

Tak, zupełnie jakby Spirit obrabial  ;p

Mam to uznać za komplement czy obelgę? ;) 

Witaj

Popatrz sobie na histogram zdjęcia. U ciebie są strasznie kanały rozjechane.

Pierwsze zdjęcie mi się bardziej podoba.

88888.jpg

• Like 1

16 minut temu, fizyk5 napisał:

Witaj

Popatrz sobie na histogram zdjęcia. U ciebie są strasznie kanały rozjechane.

Pierwsze zdjęcie mi się bardziej podoba.

Dzięki za konstruktywną krytykę :) spróbuję za jakiś czas jeszcze raz do tego usiąść, bo na razie przegrywam walkę z histogramem i gradientami na wyjściowym stacku... 

Jeśli ktoś chce podłubać w stacku, to zapraszam :) http://www.wirtualnepanoramy.net/deneb.zip

Edited by sidiouss

Poczekaj na nów, gwarantuje Ci że będzie bezchmurne niebo (:rofl::rofl:) i postaraj się wyjechać troszkę dalej za miasto i nie wiem czy Twój montaż pozwala na dłuższe ekspozycje, ale w miarę możliwości je wydłuż. I przejrzyj kanał naszego forumowego kolegi 

Edited by Tatasek

22 minuty temu, Tatasek napisał:

Poczekaj na nów, gwarantuje Ci że będzie bezchmurne niebo (:rofl::rofl:)

Trzymam Cię za słowo :D 

Normalnie robienie sesji przy pełnym Księżycu bym sobie odpuścił, ale z racji nieustającego braku pogody postanowiłem wtedy, że jednak spróbuję, bo chciałem wypróbować nowy aparat ;)  

Dzięki za tutorial w wolnej chwili chętnie posłucham :)

Edited by sidiouss