Skocz do zawartości

Jak myślisz, jak możemy dostać się do Proximy b?


Alberto

Rekomendowane odpowiedzi

któregoś dnia przeczytałem, że system Alpha Centauri może mieć kilka egzoplanet poza Proximą b. Więc szukałem informacji o projekcie 
Starshot i dowiedziałem się, że zespół wypuścił w lipcu satelitę 3,5 x 3,5 cm o wadze 4 gramów ... zachęca mnie to do przekonania, 
że projekt może być rzeczywiście osiągalny ... co myślicie? czy myślisz, że szybszy międzygwiezdny system podróży zostanie opracowany 
jeszcze wcześniej?
 
Postanowiłem nakręcić film na ten ekscytujący temat i chciałbym podzielić się nim z Wami: https://www.youtube.com/watch?v=jF2juqeDa-E&t=1s
 
Szczerze mówiąc nie mogę czekać 44 lat na otrzymanie pierwszych zdjęć Proximy b, miałbym 70 lat. Musi istnieć inny sposób na osiągnięcie 
tego wcześniej.
Edytowane przez Alberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Alberto napisał:

Szczerze mówiąc nie mogę czekać 44 lat na otrzymanie pierwszych zdjęć Proximy b

Czy mozesz napisac z kad u ciebie te 44 lata bo nic o tym nie napisałeś

do Proximy B mamy 4,37 lata świetlne

czytałem że prędkość tej satelity ma być w granicach 15-20% speed of light co daje nam jakies 20 Do 30 lat na dotarcie tam, plus wysłanie informacji Do ziemi .na wiki ang Jest mało info . Jesli mozesz wyslij linka z info o tej wystrzelonej satelicie.

Projekt jak najbardziej na tak zawsze do przodu,lecz nie sadze abyśmy w tym czasie byli w stanie zrobic to szybciej,a nawet 40 lat na zobaczenie zdjecia było by ze tak powiem czyms lepszym niz wytrysk he he he :rofl:, po tylu latach może sie dużo zmienic lecz nie wydaje mi sie.

Jak myślisz, jak możemy dostać się do Proximy b?Jak znajda sie pieniadze to I pomysły będą

po tym filmiku ktory zamiesciłes na yt sorki ale nie idzie cie zrozumiec lepiej wkomponuj ang napisy Pozdrawiam

Edytowane przez skuter202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planeta owa krąży blisko czerwonego karła Proxima Centauri który powoli zbliża się ku nam wraz z nią - link

999px-Near-stars-past-future-en.svg.png

 

To oznacza że my (jako ludzkość/gatunek) będziemy mogli szybciej dostać się tam za 27 tysięcy lat.

Aby zobaczyć tę planetę można jeszcze przybliżyć się do niej pozornie. Jeśli w kosmos wyślemy przesłonę (w kształcie kwiatu słonecznika) i odpowiednio duży teleskop wiszący przed tą przesłoną (w stosunku do gwiazdy) to przesłona odetnie światło gwiazdy i udać się  może fotografia tej planety już za kilka lub kilkanaście lat. Wszystko jest kwestią ilości pieniędzy.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ekolog napisał:

Jeśli w kosmos wyślemy przesłonę (w kształcie kwiatu słonecznika) i odpowiednio duży teleskop wiszący przed tą przesłoną (w stosunku do gwiazdy) to przesłona odetnie światło gwiazdy i udać się  może fotografia tej planety już za kilka lub kilkanaście lat. Wszystko jest kwestią ilości pieniędzy.

i nawet bez wysyłania kwiatów w kosmos już dziś wiadomo jak taka fotografia będzie wyglądać.

o tak: ---->   .  

:)

  • Lubię 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr4d napisał:

Warto zobaczyć  https://www.youtube.com/watch?v=1_mrXuwDeIs w kontekście podróży do Proximy.

nie warto... stracisz 10 minut na oglądanie czegoś, z czym osoby umiejące czytać mogą zapoznać się w 30 sekund i co ma niewielki związek z projektem "starshot".

innymi słowy marnowanie czasu prezentera i widzów na treści niedostosowane do takiej formy przekazu.

jutuberzy na jutuba, pisarze do piór, księża na księżyc, słonina dla słoni! :)

 

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

..., polska dla polaków, ziemia dla ziemniaków :)

A w temacie. Pomijając realność całego projektu na dzień dzisiejszy.

skuter202 dopytuje skąd wzięły się te 44 lata. Najprawdopodobniej chodzi o dodatkowy czas potrzebny na przyspieszanie i wyhamowanie sondy.  Przywołany filmik mówi o tym w jednym z fragmentów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szuu napisał:

i nawet bez wysyłania kwiatów w kosmos już dziś wiadomo jak taka fotografia będzie wyglądać.

o tak: ---->   .  

:)

Szu,  powoli zaczynam być twoim fanem :) ,  a właściwie Twojego humoru. Chociaż tak naprawdę nie wiadomo kim jest Szu, czy jest w ogóle człowiekiem, a jeżeli już jest - to czy ma ten mały niebieski teleskop i czy ma jeszcze  rower :D

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.