Skocz do zawartości

Nowy skrypt dla PixInsight : LocalFuzzyHistogramHyperbolization


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy nowy skrypt ! Generalizując nieco efekty jego działania - służy selektywnemu podwyższeniu kontrastu. Wczoraj go przećwiczyłem na ustawieniach defoltowych i naprawdę fajnie podbił kontrast - efekt pokaże wieczorem.

Dostępny przez zwykła aktualizację - script>utilities>LocalFuzzyHistogramHyperbolization.

Polecam do przećwiczenia!

TUTAJ link do opisu.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaLe napisał:

No, to jednak przydałaby się jeszcze maska, żeby podejść do obróbki selektywnie.

No jasne, procedura przewiduje maskę na gwiazdy, ochraniającą je ptzed działaniem algorytmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Mógłbyś ten proces porównać jeszcze z Local Contrast Enhancement w PS? 

Tak, porównywałem. LFHH subiektywnie wygląda lepiej.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wessel napisał:

No jasne, procedura przewiduje maskę na gwiazdy, ochraniającą je ptzed działaniem algorytmu. 

Nawet nie to miałem na myśli, chociaż dobrze zdiagnozowałeś w czym problem.  Otóż gwiazdy w samej galaktyce  są jak gdyby gorzej potraktowane niż te wokoło.  Dlatego myśląc o masce chciałem zwrócić uwagę na  bardziej selektywną obróbkę, np. wykonaną tak: 

mask.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nietypowy problem: korzystam z PI na dwóch jednostkach, na jednej z nich aktualizacja i skrypt zainstalowały się poprawnie, zaś na drugim komputerze skrypt się zainstalował, ale jest niewidoczny w menu:

instalacja.thumb.jpg.842d044c8a656e802c8d7668b13f4080.jpg

 

brakujacy_skrypt.thumb.jpg.bc87edd7dab0c517b8621d7bac5f4b10.jpg

 

Mogę go uruchomić tylko poprzez "Execute Script", po odnalezieniu go na dysku:

execute_scrypt.thumb.jpg.9c5edcf32402c66d7bd51637740d5110.jpg

 

Czy jest jakiś sposób aby skrypt pojawił się w menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 17:57, _Spirit_ napisał:

grztus - jaki system gdzie nie chce się zaktualizować?

Win 7 Pro Sp 1 64 bit.

Zadałem pytanie na forum PixInsight, była tam jedna podpowiedź (autora skryptu) - pomimo, że okazała się nie przydatna (skryptu nie było we wskazanym przez niego "Script" --> "Feature Scripts..." --> "Regenerate" ) - naprowadziła mnie na rozwiązanie:

uruchomiłem ponownie instalator PI 1.8.5, wybrałem opcję Repair i ją wykonałem.

Następnie uruchomiłem PI, pojawiła się notyfikacja o 16 nowych aktualizacjach, wśród nich LFHH, wybrałem wszystkie i pobrałem.

Po pobraniu i zamknięciu PI pojawiła się notyfikacja o instalacji aktualizacji i konieczności restartu PI - pozwoliłem wykonać restart i teraz jest wszystko w porządku.

Przy pierwszej instalacji LFHH w tym właśnie miejscu odhaczyłem "restart" i wyłączyłem system, sądząc, że aktualizacje zainstalują się przy następnej okazji kiedy uruchomię PI - to było prawdopodobnie miejsce w którym popełniłem błąd. Skrypt się wypakował i był w katalogu, ale nigdy nie został zainstalowany.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.