Skocz do zawartości

13 lat minęło


Rekomendowane odpowiedzi

13 lat temu, w niedziele 24 listopada 1991 roku w swojej posiadłości w Londynie zmarł na aids Frieddie Mercury, lider Queen- jednego z najlepszych w historii muzyki zespołów którego nikomu chyba nie trzeba przybliżać.

Wielka szkoda, bo zapewne do dzis nagrali by wiele wielkich przebojów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne sposoby na odstresowanie się,  jedni lubią :letsdrink:  drudzy :astro: . Każdy robi co lubi. Co do Freddie`go to faktycznie szkoda faceta i jego wokalu.

:salu:

 

Wybrał sobie sposób na życie jaki mu odpowiadał i chwała mu........ za jego twórczość

(choć krótką) artystyczną.....CHWAŁA mu za to....., ale z drugiej strony, mając "tyle" kasyyyyyyyyyyy..........

 

Uwielbiam ten "team", choć zawsze "priority" będzie miał Pink Floyd.

Niestety, do dnia dzisiejszego nie "znaleziono" TAKIEGO" wokalu i głosu, o takiej barwie , z gamą prawie 8 oktaw( typowa "operowa" skala), choć wiem(śledzę) , że Queen, pod wodzą B.May`a, też ma się dobrze.

Ostatnia płyta z 2000r(zbiorówka autorstwa Brayana(teksty+ wokal+gitara(rewelka), Fredka(fragmentami głos + "dynamiczność") ,Deakon`a(niektóre teksty) i Taylor`a(teksty, studio, aranż)).

Np. wykonanie utworu "Liar"(1973r) lub "Son&Dughter" są mocno unowocześnione(jak dla mnie - bardziej podoba mi się wersja z 1973r).

 

 

Muzykiem był wielkim ale wykończyły go alkoholowo-homoseksualne orgie, z których słynął.

 

Mirku "nie ważne kto z kim śpi" i z kim "pije :guiness: "( troche tolerancji)- liczy się EFEKT. Nie ilość wypitych na "surowo" jajek(nie będę rozwijał "pod-tematu", nie To co pił, z kim się "wałęsał"). Szkoda, naprawdę szkoda Fredka...............

"Queen" był, będzie i pozostanie ...........klasyką rock`a jak wspomniany PF(żyje do dnia dzisiejszego), Deep Purple, Slade, Thin Lizzy, Uriah Heep, 10CC, etc..

Nasze i nie tylko , również zagraniczne, zespoły(obecne) powinny się na nim(nich) wzorować ( choć zawsze pozostanie "niesmak" niespełniania dla nich), bo poziom ich jest "badziewny", dzielnicowy, chałtura dominuje totalne, dno komercyjne, dla przykładu : nikt już nie pamięta totalnego syfu jakim był Wiśniewski i "Ich troje".

Nie mówię(piszę) tu o B.Suflera, Perfect, SBB czy innych, które "muzykę" oparły na własnie tych wzorcach.

 

To moje zdanie.

PS Miło, że przypomniano o fakcie, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam sie z Madolo. Również uwielbiam ten zespół i myśle że nie uda się znależć nikogo kto mógłby podzwignąć ciężar zaspiewania piosenek Queen.

Co do stylu życia Freddiego to nie należy go za to krytykować, taką droge wybrał i już, a oceniać go należy po dorobku muzycznym który przecież jest ogromny.

Chwała mu również za to, że większa cześć swojego niemałego przecież majątku przeznaczył na walkę z Aids. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... liczy się EFEKT

Właśniem właśnie....

Niestety, EFEKTEM było właśnie zejście śmiertelne :(

 

Nie w tym istota Cygnusie.........

Czy 18 letni chłopak(11.11.2001roku obchodził 18-tkę ) a 2 m-ce później umarł na zawał serca podczas kąpieli, to też jest to wynikiem rozwiązłości ( homoseksualizmu), picia alkoholu i innych "nałogów" a zostawił po sobie wspaniałe dzieła grafiki komputerowej będące w moim posiadaniu.

Czy 35 letni mężczyzna umierający na raka (nie pijący i nie palący), wzorowy mąż , ojciec 2-ki dzieci(jego cel i efekt życia)też oczakiwał TAKIEGO EFEKTU.

Czy własciciel psa wychodząc na spacer wieczorny z psem też ma oczekiwać takiego(w twoim rozumieniu)........ efektu!!! - śmiertelnego ciosu nożem "dresowca"

Czy młoda matka, rodzac dziecko spodziewa się, że będzie ono z zespołem Dauwn`a,

jeśli taki EFEKT bieże na siebie to ma pełną odpowiedzialność za swe czyny(przyszłość dziecka).

 

Czy oni (wszyscy)oczekiwali efektu, efektu ŚMIERCI lub kalectwa!!! Napewno NIE.

 

"Woodstock", " wiosna kwiatów", rewolucja obyczajowa młodzieży tamtych lat( temtego czasu), "młodzi i gniewni". Też nie byłem świętoszkiem, ale nie na taką skalę jak Fredek.

 

Jednak nie dyskryminuje to Frediego jako artysty(pełną gębą), ewenementu, niedoścignionego wzoru tej kategorii muzyki- pop-rock(bardziej heavy-rock). I tu należny mu SZACUNEK!!! jak każdemu który coś WIELKIEGO wniósł w dziedzine życia(naukę, kulturę(jakąkolwiek twórczość pod tym pojeciem by nie rozumiał, w tym i muzykę).

 

Czy Chopin umierajac na gruźlicę i dychawice płucną + jeszcze tam jakieś powikłania weneryczne - Nie zasługuje na SZACUNEK!!!. A jego TWÓRCZOŚC!

Niestety, kroniki nie podają "jak się prowadził"

Taki mamy "dziwny"(przewrócony) świat.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że media milczą, ani śladu Queen. Puszczają ciągle jakieś  :kupa:

Dokładnie :( Powiedzmy sobie szczeże dla terazniejszej młodzieży muzyka bez słowa kur... itp to poprostu nie muzyka :mrgreen: Jednym słowem nie wiedzą co dobre :mrgreen: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się, że jestem członkiem Queen International Fan Club.

Osobiście najbardziej cenię kawałki z pierwszej połowy działalności grupy.

Moje ulubione kawałki to Let Me Entertain You, Ensueno i Great King Rat.

Ci co byli na Kudłaczach w tym roku mieli okazję się przekonać o mojej fanatycznej milości do muzyki tej Grupy.

 

A tak nawiasem mówiąc to Brian May jest dr astronomii !

Na konferencji ESOP w tym roku w Paryżu kolega Andrew Elliot pokazywał film z wyjazdu BAA na Cypr na tranzyt Wenus gdzie z ekranu uczestników ESOP pozdrowił sam Brian May zasiadający przy C5 SCT na CG5.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że media milczą, ani śladu Queen. Puszczają ciągle jakieś  :kupa:

Dokładnie :( Powiedzmy sobie szczeże dla terazniejszej młodzieży muzyka bez słowa kur... itp to poprostu nie muzyka :mrgreen: Jednym słowem nie wiedzą co dobre :mrgreen: :salu:

 

A co w muzyce Queen nie ma wulgaryzmów...........jest tego sporo!

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w muzyce Queen nie ma wulgaryzmów...........jest tego sporo!

 

Paweł Maksym

 

No faktycznie Paweł masz racje :mrgreen: Ale oni mogą w koncy ich mużyka jest znana na całym świecie, a np. 18L** co klną po to aby zyskać fanów, a nie dlatego aby lepiej się ich muzyki słuchało :mrgreen: :salu:

 

** Jeden Osiem L spotkałem się też z ludzmi którzy mówią Jeden Osiem Cwel :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.