Jump to content

13 lat minęło


Pawlik
 Share

Recommended Posts

13 lat temu, w niedziele 24 listopada 1991 roku w swojej posiadłości w Londynie zmarł na aids Frieddie Mercury, lider Queen- jednego z najlepszych w historii muzyki zespołów którego nikomu chyba nie trzeba przybliżać.

Wielka szkoda, bo zapewne do dzis nagrali by wiele wielkich przebojów. :(

Link to comment
Share on other sites

Szkoda go :Cry: strasznie lubie Queen. Był to naprawde wspaniały człowiek władał niezwykłym talentem muzycznym :Cry: Ale jak napisane w postach wyżej alkohol itp go wykończył. Chyba był swiadom ze to szkodzi zdrowiu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Są różne sposoby na odstresowanie się,  jedni lubią :letsdrink:  drudzy :astro: . Każdy robi co lubi. Co do Freddie`go to faktycznie szkoda faceta i jego wokalu.

:salu:

 

Wybrał sobie sposób na życie jaki mu odpowiadał i chwała mu........ za jego twórczość

(choć krótką) artystyczną.....CHWAŁA mu za to....., ale z drugiej strony, mając "tyle" kasyyyyyyyyyyy..........

 

Uwielbiam ten "team", choć zawsze "priority" będzie miał Pink Floyd.

Niestety, do dnia dzisiejszego nie "znaleziono" TAKIEGO" wokalu i głosu, o takiej barwie , z gamą prawie 8 oktaw( typowa "operowa" skala), choć wiem(śledzę) , że Queen, pod wodzą B.May`a, też ma się dobrze.

Ostatnia płyta z 2000r(zbiorówka autorstwa Brayana(teksty+ wokal+gitara(rewelka), Fredka(fragmentami głos + "dynamiczność") ,Deakon`a(niektóre teksty) i Taylor`a(teksty, studio, aranż)).

Np. wykonanie utworu "Liar"(1973r) lub "Son&Dughter" są mocno unowocześnione(jak dla mnie - bardziej podoba mi się wersja z 1973r).

 

 

Muzykiem był wielkim ale wykończyły go alkoholowo-homoseksualne orgie, z których słynął.

 

Mirku "nie ważne kto z kim śpi" i z kim "pije :guiness: "( troche tolerancji)- liczy się EFEKT. Nie ilość wypitych na "surowo" jajek(nie będę rozwijał "pod-tematu", nie To co pił, z kim się "wałęsał"). Szkoda, naprawdę szkoda Fredka...............

"Queen" był, będzie i pozostanie ...........klasyką rock`a jak wspomniany PF(żyje do dnia dzisiejszego), Deep Purple, Slade, Thin Lizzy, Uriah Heep, 10CC, etc..

Nasze i nie tylko , również zagraniczne, zespoły(obecne) powinny się na nim(nich) wzorować ( choć zawsze pozostanie "niesmak" niespełniania dla nich), bo poziom ich jest "badziewny", dzielnicowy, chałtura dominuje totalne, dno komercyjne, dla przykładu : nikt już nie pamięta totalnego syfu jakim był Wiśniewski i "Ich troje".

Nie mówię(piszę) tu o B.Suflera, Perfect, SBB czy innych, które "muzykę" oparły na własnie tych wzorcach.

 

To moje zdanie.

PS Miło, że przypomniano o fakcie, dzięki

Link to comment
Share on other sites

W pełni zgadzam sie z Madolo. Również uwielbiam ten zespół i myśle że nie uda się znależć nikogo kto mógłby podzwignąć ciężar zaspiewania piosenek Queen.

Co do stylu życia Freddiego to nie należy go za to krytykować, taką droge wybrał i już, a oceniać go należy po dorobku muzycznym który przecież jest ogromny.

Chwała mu również za to, że większa cześć swojego niemałego przecież majątku przeznaczył na walkę z Aids. :salu:

Link to comment
Share on other sites

 ... liczy się EFEKT

Właśniem właśnie....

Niestety, EFEKTEM było właśnie zejście śmiertelne :(

 

Nie w tym istota Cygnusie.........

Czy 18 letni chłopak(11.11.2001roku obchodził 18-tkę ) a 2 m-ce później umarł na zawał serca podczas kąpieli, to też jest to wynikiem rozwiązłości ( homoseksualizmu), picia alkoholu i innych "nałogów" a zostawił po sobie wspaniałe dzieła grafiki komputerowej będące w moim posiadaniu.

Czy 35 letni mężczyzna umierający na raka (nie pijący i nie palący), wzorowy mąż , ojciec 2-ki dzieci(jego cel i efekt życia)też oczakiwał TAKIEGO EFEKTU.

Czy własciciel psa wychodząc na spacer wieczorny z psem też ma oczekiwać takiego(w twoim rozumieniu)........ efektu!!! - śmiertelnego ciosu nożem "dresowca"

Czy młoda matka, rodzac dziecko spodziewa się, że będzie ono z zespołem Dauwn`a,

jeśli taki EFEKT bieże na siebie to ma pełną odpowiedzialność za swe czyny(przyszłość dziecka).

 

Czy oni (wszyscy)oczekiwali efektu, efektu ŚMIERCI lub kalectwa!!! Napewno NIE.

 

"Woodstock", " wiosna kwiatów", rewolucja obyczajowa młodzieży tamtych lat( temtego czasu), "młodzi i gniewni". Też nie byłem świętoszkiem, ale nie na taką skalę jak Fredek.

 

Jednak nie dyskryminuje to Frediego jako artysty(pełną gębą), ewenementu, niedoścignionego wzoru tej kategorii muzyki- pop-rock(bardziej heavy-rock). I tu należny mu SZACUNEK!!! jak każdemu który coś WIELKIEGO wniósł w dziedzine życia(naukę, kulturę(jakąkolwiek twórczość pod tym pojeciem by nie rozumiał, w tym i muzykę).

 

Czy Chopin umierajac na gruźlicę i dychawice płucną + jeszcze tam jakieś powikłania weneryczne - Nie zasługuje na SZACUNEK!!!. A jego TWÓRCZOŚC!

Niestety, kroniki nie podają "jak się prowadził"

Taki mamy "dziwny"(przewrócony) świat.......

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko że media milczą, ani śladu Queen. Puszczają ciągle jakieś  :kupa:

Dokładnie :( Powiedzmy sobie szczeże dla terazniejszej młodzieży muzyka bez słowa kur... itp to poprostu nie muzyka :mrgreen: Jednym słowem nie wiedzą co dobre :mrgreen: :salu:

Link to comment
Share on other sites

Pochwalę się, że jestem członkiem Queen International Fan Club.

Osobiście najbardziej cenię kawałki z pierwszej połowy działalności grupy.

Moje ulubione kawałki to Let Me Entertain You, Ensueno i Great King Rat.

Ci co byli na Kudłaczach w tym roku mieli okazję się przekonać o mojej fanatycznej milości do muzyki tej Grupy.

 

A tak nawiasem mówiąc to Brian May jest dr astronomii !

Na konferencji ESOP w tym roku w Paryżu kolega Andrew Elliot pokazywał film z wyjazdu BAA na Cypr na tranzyt Wenus gdzie z ekranu uczestników ESOP pozdrowił sam Brian May zasiadający przy C5 SCT na CG5.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko że media milczą, ani śladu Queen. Puszczają ciągle jakieś  :kupa:

Dokładnie :( Powiedzmy sobie szczeże dla terazniejszej młodzieży muzyka bez słowa kur... itp to poprostu nie muzyka :mrgreen: Jednym słowem nie wiedzą co dobre :mrgreen: :salu:

 

A co w muzyce Queen nie ma wulgaryzmów...........jest tego sporo!

 

Paweł Maksym

Link to comment
Share on other sites

A co w muzyce Queen nie ma wulgaryzmów...........jest tego sporo!

 

Paweł Maksym

 

No faktycznie Paweł masz racje :mrgreen: Ale oni mogą w koncy ich mużyka jest znana na całym świecie, a np. 18L** co klną po to aby zyskać fanów, a nie dlatego aby lepiej się ich muzyki słuchało :mrgreen: :salu:

 

** Jeden Osiem L spotkałem się też z ludzmi którzy mówią Jeden Osiem Cwel :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.