Skocz do zawartości

ZAĆMIENIE SŁOŃCA - hiszpania


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, ludzie..... :papa:

Czy ktoś z was wykonał już jakieś konkretne ruchy w związku ze zbliżającym się OBRĄCZKOWYM ZAĆMIENIEM SŁOŃCA latem '05 w Hiszpanii?

Mam na myśli czarter autokaru, tanie linie lotnicze itp...

 

To już chyba po woli czas myśleć o konkretach.

W Internecie osiągalne są jak zawsze bardzo szczegółowe mapki przebiegu pasa "obrączki", prognozy pogody dają ponad 60% szansy na czyste niebo...

No wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaćmienie jest 3 pażdziernika. Jakiś czas temu dyskutowaliśmy na ten temat i wyszło że najlepiej nająć autokar. Z poczatkiem roku zajmę się sprawą. Wydaje się, że najlepiej było by nająć jakieś biuro podróży, które zorganizuje całe przedsięwzięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaćmienie jest 3 pażdziernika. Jakiś czas temu dyskutowaliśmy na ten temat i wyszło że najlepiej nająć autokar. Z poczatkiem roku zajmę się sprawą. Wydaje się, że najlepiej było by nająć jakieś biuro podróży, które zorganizuje całe przedsięwzięcie.

 

Świetny pomysł Mirek :!: Trzymam kciuki :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (dawno temu, jak w "kapitaliźmie" było za drogo) na zaćmienia jeździło się autokarem bez połowy siedzień - z tyłu spało się na karimatach itp. Ale to już chyba minęło... Można to sobie wybić z głowy :Boink:

Myślę, że na początku października da się jeszcze w Hiszpanii spać pod namiotem, na wybrzeżu Morza Śródziemnego jest do bólu campingów. Dla grupy 20 osób powinno to wyjść za rozsądne pieniądze. Ja + moja Maryśka jedziemy na pewno :!:

Może powoli warto zacząć myśleć o liście chętnych i zrobić "Forumowy Komitet Kolejkowy" :D

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja, Libia w 2006 roku to będzie drożej, niebezpieczniej i mniej pewnie. Jak już miał bym wybierać to wybierał bym Libie. Ciekawostką jest to, że zarówno w 2005 jak i 2006 (w odstępie pół roku) Libijczycy bedą mieli okazję oglądać dwa zaćmienia Słońca. Ci to mają farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Libijczycy bedą mieli okazję oglądać dwa zaćmienia Słońca. Ci to mają farta.

 

Z drugiej strony mają wszędzie tylko piach, nawiedzonego dyktatora i do tego mówią po arabsku. Już wolę Polskę mimo wszystko. Ale jeśli chodzi o zaćmienie to coraz poważniej biorę pod uwagę właśnie Libię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja, Libia w 2006 roku to będzie drożej, niebezpieczniej i mniej pewnie. Jak już miał bym wybierać to wybierał bym Libie. Ciekawostką jest to, że zarówno w  2005 jak i 2006  (w odstępie pół roku) Libijczycy bedą mieli okazję oglądać dwa zaćmienia Słońca. Ci to mają farta.

 

:shock: :roll: Libia bezpieczniejsza od Turcji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się piszę na 100%  :salu: Mówię serio. Nigdy nie widziałem całkowitego zaćmienia słońca. Tej okazji nie przepuszcze.

 

Ja też nie widziałem całkowitego. Obrączka jak przypuszczam jest podobna do częściowego, a tych widziałem już kilka, to mnie specjalnie nie ciągnie. Tak się złożyło, że ostatnio na Węgry nie mogłem wyjechać, więc tej Turcji chyba nie przepuszczę !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:shock:  :roll:  Libia bezpieczniejsza od Turcji  :?:

 

Bo tam dyktatura jest, a tam gdzie jest dyktatura tam jest bezpiecznie.

Trzeba też przyznać, że Kadafi jest jak na dyktatora całkiem oświecony i jednak dba jako tako o swój naród. Ludziom żyje się tam dobrze i przede wszystkim wszyscy fanatycy są trzymani za mordę. A nie chciałbym skończyć w TV Al-Dżazira na tle jakiegoś śmiesznego sztandaru z cytatami z Koranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hiszpanię to jeśli pojadę (a wszystko na to wskazuję) to jadę obserować serię Beileya na brzegu pasa wraz z grupą kolegów zakryciowców z całej Europy.

Obserwację organizuje kol. Carles Schnabel z Sabadell Observatory.

Obiecał mi, że dla małej grupki może załatwić nocleg karimatowo-materacowy w obserwatorium.

 

Jesli chodzi o 2006 to tradycyjnie obserwatorium w Łodzi (o czym autor wątku Marcin wie) organizuje wyprawę do pasa mamy 2 typy Libia, Turcja - wczesniejszy pomysł z Kaspijsiem koła Astrachania nie wypali bo nasz tamtejszy przyjaciel astronom już tam nie mieszka.

Aktualnie zbieramy oferty od naszych kolegów.

Podobnie jak z wyjazdem na Węgry w takiej wyprawie może uczestniczyć każdy nie zależnie od miejsca zamieszkania.

W przypadku Libi - samolot w przypadku Turcji raczej autokar chyba, że Turcja podpisze umowę z Unią o wspólniej przestrzeni pow. i będą tam latać tani przewoźnicy wtedy wchodzi w grę charter.

Zarówno w Turcji jak i Libi mamy juz nawiązany kontakt z tamtejszymi miłośnikami astronomii. A wiecie, że u Kadafiego to ministrem jest astronom!

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Turcja, Libia w 2006 roku to będzie drożej, niebezpieczniej i mniej pewnie. Jak już miał bym wybierać to wybierał bym Libie."

 

- Mirku! Grzeszysz! Grzeszysz! Choc nie wiesz o tym... W Libii co prawda nie byłem, ale w Turcji owszem, 3x i chetnie pojechałbym tam jeszcze. Libia to zapewne ciekawy kraj, ale kudy jej do Turcji... -zarówno pod wzgledem zabytków, jak i przyrody/krajobrazów czy ludzi. Wcale nie jest tam niebezpiecznie z wyjątkiem kilku zaledwie rejonów [pokłosie konfliktu z Kurdami, który mocno przygasł w tej chwili]. Teoretycznie moga sie zdarzyc jakies incydenty zwiazane z obecna sytuacja na Bliskim Wschodzie, ale już bardziej bałbym sie wyleciec w powietrze w Hiszpanii czy w Anglii... W 2006 obstawiam Turcję.

Co do hiszpanskiej wyprawyza rok, to jadę, ale nie wiem, czy na ten grupowy wyjazd. To zalezy, czy pojade tam tylko w tym celu na krótko, czy na dłuzej, z opcja turystyczno-górską. W każdym razie ewentualnie sie piszę... Na ile szacujecie taki wyjazd czasowo? Czy tylko zaćmienie i z powrotem, czy nie warto wydłuzyc go np. o tydzien aby cos pozwiedzać? Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.