Skocz do zawartości

[ Giełda ] MEADE SC 8"


janusz_m

Rekomendowane odpowiedzi

MEADE SC 8"


Na sprzedaż wystawiam Teleskop Meade SC 8" wraz z montażem. Tuba wyprodukowana w USA. Optyka z drobnymi pyłkami wewnątrz, bez rysek.  Powłoki UHTC.  Obraz po wychłodzeniu optyki perfekt. Krążki dyfrakcyjne podręcznikowe. Używałem go głównie do księżyca i planet z nasadką bino WO.  Teleskop stworzony  do takich obserwacji. Od kilku lat używany sporadycznie. 
Montaż to produkcja chińska klasy EQ 5 więc nieco odbiega od reszty niemniej jednak daję radę przy odpowiednim podejściu. GO-TO działa z dokładnością ok. 0.2* w bazie posiada 30.000 obiektów.  Silniki sprawne, do wyboru 7 prędkości pracy.  Pilot ideał,  nigdy  nie opuścił nawet woreczka.  Skale na osiach częściowo już  powycierane mimo delikatnego obchodzenia się z całością.  Nie działa podświetlenie lunetki biegunowej.  Przeciwwagi pomalowałem na czarno  gdyż były już podrapane. 
 W zestawie celownik, kątówka 2"/1.25",  zasilacz sieciowy 230/12V,  baterry pack, kabel do akumulatora samochodowego, instrukcja amerykańska i polska. Posiadam  pełną dokumentacje i większość oryginalnych pudeł na to wszystko.  Całość w stanie  minus bardzo dobry. Jestem pierwszym właścicielem.  Chciałbym 4400zł.  Odbiór własny lub wysyłka - do uzgodnienia. Proszę pisać na PW.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.