Skocz do zawartości

IC405 (Mgławica Płonąca Gwiazda)


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wessel napisał:

Piękna! Moje zainteresowanie wzbudził tylko lekki brak finezyjnej ostrości Ha....takie leciutkie mydełko.

Dzięki Wszystkim,

Niestety ta mgławica mimo iż jest mocno zróżnicowana, nie posiada obszarów typowo nadających się do ostrzenia. W przypadku Melotte mgławica otaczająca gromadę ma kilka ostrych krawędzi pochodzenia pyłowego, które w tym wypadku robią robotę. Tutaj nie ma tego za wiele.

Mogłem oczywiście pociągnąć mocniej kontrast a przez to i detal by się wyostrzył ale zasięg i delikatność tej wybitnie pięknej mgławicy też by na tym ucierpiała. Mimo wszystko uważam, że i tak sporo detalu udało mi się pokazać na zdjęciu. Jak na tą kamerkę i pojedyncze czasy ekspozycji w Ha to i tak jestem bardzo  zadowolony !

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarzyna B. napisał:

Dzięki Wszystkim,

Niestety ta mgławica mimo iż jest mocno zróżnicowana, nie posiada obszarów typowo nadających się do ostrzenia. W przypadku Melotte mgławica otaczająca gromadę ma kilka ostrych krawędzi pochodzenia pyłowego, które w tym wypadku robią robotę. Tutaj nie ma tego za wiele.

Mam podobne wrażenia jeśli chodzi o ostrzenie tego rejonu. 

Również z mgławicą Kalifornia mam podobne odczucia. Nie można tam typowo "poszaleć" żeby nie zepsuć zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, _Spirit_ napisał:

Mam podobne wrażenia jeśli chodzi o ostrzenie tego rejonu. 

Również z mgławicą Kalifornia mam podobne odczucia. Nie można tam typowo "poszaleć" żeby nie zepsuć zdjęcia.

Takie regiony można uwydatnić jedynie kontrastem (zabiegi High Pass i takie tam...). To najlepsza metoda jednak nie warto się z tym zapędzać aby nie zmniejszyć zasięgu i rozpiętości mgławicy. Druga sprawa to szum, który uwydatnia się podczas takich akcji. W tym zdjęciu nie odszumiłem niczego ani nie ostrzyłem!

Tak na szybko oczywiście bez walorów poprawnego astro-foto mgławica po użyciu filtra High Pass może jest i lepiej? Zerknę jeszcze w domu na moim monitorze.

IC405_Ha_high pass_jpeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.