Skocz do zawartości

Problem z guidingiem - dropnięte klatki


ANowak

Rekomendowane odpowiedzi

Używam kamery ASI 178MM-c jako kamery głównej. Wszystko jest ok, do moemntu kiedy nie włączę guidingu w drugim oknie (ASI178 - SharpCap, Altair Astro IMX224/guide - PHD2). Kamera zaczyna odrzucać każdą klatkę. Sczytują się tylko klatki z PHD albo z SharpCap. Jest sposób jak na to zaradzić? Czy mogę sobie darować guiding?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Miałem podobnie z Asi 1600MMC + 1200MM.

Mi pomogła wymiana kabla na "prawdziwe" USB 3.0 w Asi 1600MMC (zresztą ten "prawdziwy" kabel dobrałem metoda prób i błędów).

Druga rzecz to w ustawieniach kamery masz coś takiego jak USB Limit - zmień tą wartość na niższą i poeksperymentuj. U mnie poszło.

Znalezione obrazy dla zapytania asi ascom

I jeszcze jedno. W jaki sposób "pchasz" sygnał z tych dwóch kamer do komputera?

Przez USB hub, bezpośrednio przez dwa kable?

pk

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bas.sic napisał:

I jeszcze jedno. W jaki sposób "pchasz" sygnał z tych dwóch kamer do komputera?

Przez USB hub, bezpośrednio przez dwa kable?

pk

przez hub. z huba jest też sterowanie montażem (i ST4 z kamerki od giudera)

Używam SharpCap do zbierania materiału z ASI, nie używałem nigdy ich software. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat rzeka:

- czy hub aktywny czy pasywny

- czy obsługuje USB 3.0

- czy kable masz odpowiedniej jakości

etc...

Na pewno gdzieś masz wąskie gardło i nie może Ci ściągnąć klatki z ASI178MM-C w skończonym czasie.

U mnie przez hub aktywny nie chodziło w żadnej konfiguracji. 

 

ps. te ustawienia kamery masz w ustawieniu ascom a nie w sofcie zewnętrznym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bas.sic napisał:

To temat rzeka:

- czy hub aktywny czy pasywny

- czy obsługuje USB 3.0

- czy kable masz odpowiedniej jakości

etc...

Na pewno gdzieś masz wąskie gardło i nie może Ci ściągnąć klatki z ASI178MM-C w skończonym czasie.

U mnie przez hub aktywny nie chodziło w żadnej konfiguracji. 

 

ps. te ustawienia kamery masz w ustawieniu ascom a nie w sofcie zewnętrznym.

 

 

aktywny, nie obsługuje 3.0, kable są bardzo dobre. Problem leży w tym, ze jak włączam guiding to automatycznie wyłącza się sczytywanie z ASI, a jak wyłączę guiding to wraca. przy odwrotnym zastosowaniu kamer jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to zupełnie w ciemno założyłbym, że te dwie kamery nie mają prawa ruszyć z jednego USB 2.0. Sprawdź podłączając je oddzielnymi kablami do kompa. Ale nawet to może nie wystarczyć, bo większość laptopów posiada jeden kontroler USB i jakby wewnętrznego huba na wszystkie porty.

Gdyby były to dwie ASI, to byłaby większa szansa powodzenia. A tak to prawdopodobnie sterowniki się gryzą i nie potrafią współpracować na jednym porcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem dodatkowo może być też użycie dwóch programów walczących o zasoby. Gdybyś miała spięte kamery po USB 3.0  nie było by problemu.

Zanim kupiłem laptop z USB 3.0 miałem spięty, podobnie jak Ty, cały setup poprzez USB 2.0  i z USB Limit na 60% wszystko śmigało bez najmniejszego problemu. Jedyna różnicą było to, że do obsługi używałem jednego programu Maxim dl. 

Spróbuj, co nie gwarantuje sukcesu, wypróbować inny software i przyglądnij się przewodom USB, bo czasami słabej jakości lub zbyt długi przewód też może być powodem problemów. 

Jeśli to nie pomoże, czeka Cię przesiadk na USB 3.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.