Skocz do zawartości

[ Giełda ] Sprzedam ES 30mm 82deg


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam ES 30mm 82deg


Sprzedam ES 30mm 82deg. 
Ma wszystko, czyli karton i zatyczki.
Stan sklepowy. 

Mam WO UWAN 28mm 82deg i w moich teleskopach w zasadzie nie widzę specjalnej różnicy między nimi oprócz powiększenia.
970zł z wysyłką.

Oferta aktualna do wtorku, najdalej środy. Później prawdopodobnie nie będę w stanie odpowiedzieć na ewentualne pytania, być może aż do 12 grudnia.

Małe, subiektywne porównanie ES 30mm 82deg z WO UWAN 28mm 82deg. 
Udało mi się zrobić kilka testów na APO 115/800 (który traktuję jako podstawowy sprzęt obserwacyjny) i wyszło mi, że:
- może, ale tylko może, ES ma minimalnie lepszą korekcję pola. Tak minimalnie, że w granicach błędu. 
W większych teleskopach i bardziej światłosilnych może być inaczej. Nie miałem możliwości sprawdzenia tego ESa w innym sprzęcie, pomijając krótkie obserwacje w małym AstroTechu 72/430. 
- WO UWAN 28mm jest bardzo podobny do ES 30mm. Obrazy są prawie takie same jak na moje oczy, wiek, sprzęt i warunki obserwacyjne.
Transmisja jest bardzo podobna w obu okularach.

Dlatego nie ma co się tu dalej zastanawiać (mówię o sobie), nie potrzebne mi dwa podobne okulary.

 

ES 30mm 82deg 01.jpg

ES 30mm 82deg 02.jpg

ES 30mm 82deg 03.jpg

ES 30mm 82deg 04.jpg

ES 30mm 82deg 05.jpg

ES 30mm 82deg 06.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.