Skocz do zawartości

QHY9 - flaty


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Tayson napisał:

po wykreceniu tulejki zaznaczonej zielona strzalka (kilka postow wczesniej)  pokazuje jak wyglada surowa klatka w SII 70mm@f4

:(

bez zmian, to mus byc wina obiektywu lub filtrow NB.

filtrow nie zmienie ;) , a obiektyw oddaje po dzisiejszej pogodnej sesji.

Kolejny punkt dla mojej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

flaty wykonane po wyjeciu przewęzenia - nadal to samo. musi byc wiec to przez filtr.  po odsunieciu matrycy ccd na prawidlowa odleglosc backfocusa obiektywu jest bez zmian.

na materiale bez filtrow NB nie ma okraglej winiety.

screeny z materialu SII

flat11-21.thumb.jpg.38f8ae84933d308ba83d82037a7a575e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

flaty wykonane po wyjeciu przewęzenia - nadal to samo. musi byc wiec to przez filtr.  po odsunieciu matrycy ccd na prawidlowa odleglosc backfocusa obiektywu jest bez zmian.

na materiale bez filtrow NB nie ma okraglej winiety.

screeny z materialu SII

Teraz potrzeba nam jeszcze znawcy optyki, który wyjaśni, w jaki sposób powstaje ten odblask. Bo to, że jest to odblask, a nie winieta to się zgadzasz?

A co się stało, że jest taki pasek z prawej dodatkowo?

Ciekawe, że zmiana jasności flata powoduje tak diametralne różnice w jakości korygowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JaLe napisał:

Jeżeli to jest stały odblask, to chyba flat też powinien go zlikwidować :g:

W idealnych warunkach powinien, ale jest on o tyle niewdzięczny, że ma bardzo ostre przejścia tonalne i już minimalna różnica we flacie rujnuje całą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

W idealnych warunkach powinien, ale jest on o tyle niewdzięczny, że ma bardzo ostre przejścia tonalne i już minimalna różnica we flacie rujnuje całą zabawę.

Tak, to prawda, wykonanie dobrego flata to chyba największa sztuka.

  Ostatnio stwierdziłem, że  najlepiej flaty wychodzą mi przez podkoszulkę i z procedura obróbki w Pixinsight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaLe napisał:

Tak, to prawda, wykonanie dobrego flata to chyba największa sztuka.

  Ostatnio stwierdziłem, że  najlepiej flaty wychodzą mi przez podkoszulkę i z procedura obróbki w Pixinsight.

podrzuc prosze ta procedurke.

thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszW napisał:

Teraz potrzeba nam jeszcze znawcy optyki, który wyjaśni, w jaki sposób powstaje ten odblask. Bo to, że jest to odblask, a nie winieta to się zgadzasz?

A co się stało, że jest taki pasek z prawej dodatkowo?

Ciekawe, że zmiana jasności flata powoduje tak diametralne różnice w jakości korygowania...

Po prawej pasek to meridian flip. 

Z innych dziwnych rzeczy, to np że flaty z ADU 31k lub 41k działały tak samo jak 21k. Dla mnie zero różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.