Skocz do zawartości

Minolta Dimage z10 czy Pentagram Photon 484?


Marek Szczerba

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie w temacie zawarte jest wszystko. Obydwa aparaty są w tej samej kategorii cenowej. Wizualnie Photon 484 robi "bardziej profesjonalne" wrazenie, z10 wydaje się nieco może "obuchowata". Na temat 484 jakoś mało danych w internecie, natomiast z10 można poznać dość dobrze. Jakie są zdania Szanownego Gremium na w/w temat, oczywiście uwagi praktyków korzystających z tych sprzętów byłyby najcenniejsze.

 

Sam zastanawiam się który sobie wybrać.

 

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tych Minolt to straszny szajs i rozpadający się w rękach plastik!!!

 

Obiektywy są beznadziejne! aberrują chromatycznie bardzo. "Antyszejker" się psuje i ogólnie jest lipa.

 

Jeżeli chodzi o pentagrama to leży w sklepach jest strasznie tani i nic o nim nie wiadomo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie McArti'ego, niestety, to nie jest najlepszy aparat a zwłaszcza do astro. Cześc niezadowolenia na pewno wynika z mojego braku doświadczenia, ale i tak nie jest to apart wart kupienia. Przynajmniej u mnie np. duże problemy z ustawieniem ostrości przy złym oświetleniu, spore luzy obiektywu i inne drobne a dokuczliwe detale. Gdybym jeszcze raz miał coś kupowac to na pewno nie byłaby Minolta Z1 a Z10 to mam wrażenie taki trochę gorszy brat Z1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałeś że może inni używają już tego "szajsu" iczerpią z tego procederu satysfakcję mniejszą lub większą?Forum staje sie niestety pod względem formy wypowiedzi i pprezentowanych postaw miniaturką naszego Parlamentu. Takie wypowiedzi skutecznie jak sądzę odstręczają mniej zapalczywych często starszych oglądaczy nieba przed zabieraniem głosu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale moje zdanie jest takie jak napisałem, i spotkałem juz kilka osób które się ze mną zgadzają w tej kwesti. nie neguje tego że można tym aparatem robic zdjęcia bo robic można wieloma gorszymi ale za te cene na pewno mozna dostac znacznie lepszy aparacik do astro. Wiec go nie polecam nadal. No cóż, że niektórym sie udaje, to tylko trzeba się cieszy, gratuluję.

A tak na marginesie, chciałbyś na swoje pytanie na forum otrzymac odpowiedzi tylko w stylu KUPUJ DA SIĘ ROBI ZDJĘCIA, skoro ktoś kto używa danego sprzętu jest z niego nie w pełni zadowolony??? Bo ja raczej nie. Wolę wiedzie jakie inni mają z danym sprzetem problemy i co im przeszkadza, choby po to by przy zakupie sprawdzi to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzw wyraźnie mylisz pojęcia. Ja używam gorszego szajsu ALE SOBIE NIE CHWALE a mimo to co któreś moje zdjęcie komuś się tam podoba. I CO Z TEGO!!!!

 

Na pytanie czy KUPIĆ NOWY A60, Minolta Z1, Z2, Z10 mówie NIE KUPOWAĆ TEGO SZAJSU.

 

Nie mylić z tego z:

- nie używać jak ktoś ma

- nie brac jak ktoś daje

- nie kupić za 300zł od kolegi

- każdy kto ma taki aparat jest gupi itp.

 

ps. na allegro kolega mój kupił Panasonica Z2 z obiektywem Leica 12x f/2,8 i to z prawdziwym IS za 1,2tyś i to jest jakiś interes, choć dopiero w praniu okaże się czy słuszny. oczywiście do astro odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w topiku brzmi: z10 czy Photon 484, jeśli więc pada odpowiedź typu: te oba są do bani bo są lepsze, to naturalnym wydaje mi się sprecyzowanie, jaki inny model jest w tej samej kategorii cenowej (wyznacznik zasadniczy - bo wiadomo, że droga lustrzanka cyfrowa będzie o niebo lepsza od niedrogiego kompakta) a znacząco na korzyść różni się od tych o które pytam. Samo stwierdzenie, ze są lepsze nic właściwie do dyskusji nie wnosi. Prosiłbym więc o bardziej przemyslaną wypowiedź z konkretami - najchętniej.

 

Wiele lat temu, ktoś zapewne mądrzejszy ode mnie w podręczniku fotografii napisał, że nie ma złych aparatów fotograficznych są tylko o większych i mniejszych możliwościach, a dla mnie o określenie ich możliwości właśnie chodzi, by ewentualnie móc się cieszyc obrazami nieba.

 

Tak szczerze to zdjęcia zrobione przez marzw wygladają niegłupio.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu, ktoś zapewne mądrzejszy ode mnie w podręczniku fotografii napisał, że nie ma złych aparatów fotograficznych są tylko o większych i mniejszych możliwościach
Wiele lat temu nikt nawet nie wpadł na pomysł produkowania masowego szajsu z plastiku. który rozpada się w rękach, dostaje luzów po miesiącu używania, przestaje ostrzyć po pół roku, i dostaje aberracji chromatycznej od wyklekotanej soczewki antisheykera.

 

I niestety twój wybór, jak i mój, jaki wybór wielu innych osób to nie tylko slalom pomiedzy możliwościami ale slalom pomiędzy tandetą wykonania której wiele lat temu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z testu Pentagrama/Praktiki.

 

"Brak jest możliwości ręcznego ustawienia ostrości.

Bardzo przeszkadza ograniczenie ustawienia przysłony tylko do dwóch wartości (największa i najmniejsza dla danej ogniskowej). "

 

już też nie lubie tego aparatu. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to zdjęcia zrobione przez marzw wygladają niegłupio.

 

Pierwsze - ok ale czy moglbys mi z łaski swej przyblizyc marzw co znajduje sie na drugim?? Bo nie mam pojecia :D Wrzuć oryginał nieobrabiany jesli masz mozliwosc.

 

A przy okazji "jak sie nie ma co sie lubi..." i ja sie z tym w pelni zgadzam. mam A60 i jestem zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.