Skocz do zawartości

Achromat czy apochromat do DS?


Eternal84

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Eternal84 napisał:

Aktualnie jest to pastwisko więc to niewiele da.

Na zdjęciu dużo nie widać, ale taką mam drogę do przebycia poza zabudowaniem. Punkt z którego robiłem zdjęcie to już jest z 50 m od domu.

2017-12-24_14.00.24.jpg

Powinieneś kupić jakąś padlinę z napędem na 4 koła. Fronterę, vitarę albo UAZA. Będziesz jeździł po swoim więc nawet nie musisz rejestrować. Proponuję rozejrzeć się po stacjach kasacji pojazdów. W 1k się zmieścisz. Ja też bardzo Ci zazdroszczę miejscówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wfifiak napisał:

Powinieneś kupić jakąś padlinę z napędem na 4 koła. Fronterę, vitarę albo UAZA. Będziesz jeździł po swoim więc nawet nie musisz rejestrować. Proponuję rozejrzeć się po stacjach kasacji pojazdów. W 1k się zmieścisz. Ja też bardzo Ci zazdroszczę miejscówki :-)

Oo, może taką :D . Może Marek ze złomowiska.pl ma już coś nowego na oku :)

 

Swoją drogą to moja Mazda też już na szrot idzie za miesiąc :(. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wfifiak napisał:

Powinieneś kupić jakąś padlinę z napędem na 4 koła. Fronterę, vitarę albo UAZA. Będziesz jeździł po swoim więc nawet nie musisz rejestrować.

Nie no, do tych 150 m to raczej nie opłacalny manewr. Aktualnie jest tak mokro, że mogłaby by to być przejażdżka w jedną stronę :D

Wydaję mi się, że astrokarol słusznie podpowiedział z balonówkami. Za to wózek musi mieć w miarę szeroki rozstaw kół i to chyba najlepiej zminimalizuje wszelkie drania czy kołysanie.

Wzkazana ścieżka jest nieco pochyła ( od strony pola ), więc duży rostaw powinien rozwiązać i ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, astrokarol napisał:

A co przedstawia ta grafika ?

Dałem link na szybko, ale po grafice ( słabo znam angielski ) chodzi chyba o uzyskiwane detale w konkurencji refraktor vs. reflektor.

Wedle tego wychodzi, że 100 mm refraktor pokaże te same szczegóły co 200 mm lustro przy tym samym powiększeniu.

Prawda czy fałsz?

P.S. Chodzi o planety i rozdzielanie gwiazd podwójnych ( lepiej przejrzałem temat ).  Do DS jak największa apertura.

Na pierwszy rzut byłem nieco zszokowany równaniem możliwości tak odmiennych apertur. Anuluje pytanie ;)

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.