Skocz do zawartości

Czy gdyby......to......


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wessel napisał:

Jestem przed pełną dokumentacją. Będę informował na bieżąco o postępach lub o fiasku całego przedsięwzięcia. Warunkiem jest znalezienie miejscówki która my zaakceptujemy i która nas zaakceptuje. Mam parę pomysłów i parę rozmów za sobą . Okolice Broku - bo tam jest dobre niebo. 

Mam nawet taki pomysł, źeby dogadać się z zaprzyjaźnionym gospodarzem we wsi Bojany , źeby postawił toitoja i wyrzucił kilka solidnych przedłużaczy. Zrzuta po 10 pln od każdego, wyjazd  na jedną noc. 

Takie Speedy Rodos :)

Mi zawsze się marzyła taka miejscówka - coś jakby klub na świeżym powietrzu. Jak jest pogoda w weekend, a człowiek potrzebuje się odstresować, to wiem, że jak wsiądę w samochód, to kogoś tam zastanę, bo samotna astrofotografia już mi się znudziła (jakiś dział na forum gdzie widać obecność). Mega sprawa z ogromnym potencjałem przerodzenia się w coś uber wartościowego. W zasadzie potrzebne bezpieczne miejsce i obok gdzieś hotel/motel/chata, żeby się kimnąć (warunki obojętne, oby ciepło było i woda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, najlepsze byłoby połączenie jednego z drugim. Pole to nie problem, problemem jest ta chata dostepna a vista i bez konsekwencji w razie rezygnacji. Właśnie o tym gadam z właścicielami takich miejsc. Z żarciem w Broku nie ma problemu, na stacji orlenu jest kanjpeczka z bardzo smacznym, domowym jedzeniem, są sklepy do 22  i dwie normalne restauracje serwujące świeże ryby. Nawet poza sezonem daje się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak parę osób wie mam właśnie taką miejscówkę w Broku, ale:

- w zimie jest na tle ciepło na ile się napali w kominku, czyli raczej iluzorycznie ciepło

- jest prąd , gorąca woda ( wodę się przywozi) herbata, kuchnia mikrofalowa

- nie ma wody i kanalizacji bo na zimę jest wyłączona.

- pojemność max. 5 osób.

Ale ponieważ mogę gwarantować jakość nieba to pomyślałem że warto byłoby znaleźć tam właśnie miejscówkę.

Tak jak pisałem wyżej

Plan minimum: pole gospodarza w przedłużaczami na żądanie - drobna opłata np.10 zł od osobonocy. Myślę że dałoby się załatwić toitoja albo sławojkę. Reszta we własnym zakresie.

Plan maksimum: jak wyżej plus pełne zaplecze gastronomiczno-noclegowe w rozsądnej cenie dostępne a vista.

Zaletą jest wspaniałe niebo 80 km od Warszawy z dobrym dojazdem bo cały czas po asfalcie.

Kilka razy korzystałem na zasadzie planu minimum z gospodarstwa agroturystycznego w Starogrodzie obok Kołbieli

https://www.booking.com/hotel/pl/agroturystyka-ranczo-na-wzgorzu-starogrod2.pl.html

ale niebo nie jest już tam tak dobre i często wstają mgły.

O mojej działalności tam w zimie można poczytać tutaj.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam działkę 76km na południe od Warszawy (obok miasteczka Ryczywół). Jest tam dom całoroczny ze wszystkimi mediami i kominkiem. Pomieści, ze spaniem koedukacyjnym, nawet 20 osób. Niebo jest niestety gorsze niż w Broku i pole obserwacyjne (działka moja i sąsiada) otoczone jest szpalerem drzew - Oriona można robić, ale trzeba się odpowiednio ustawić.

Jest to standardowa miejscówka moja i dzikiego.

Jak będzie pogoda to będziemy coś organizować (zresztą kilkukrotnie pytałem się w statusach czy ktoś chce ze mną jechać na wspólne focenie). :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pav1007 napisał:

Ja również mam działkę 76km na południe od Warszawy (obok miasteczka Ryczywół). Jest tam dom całoroczny ze wszystkimi mediami i kominkiem. Pomieści, ze spaniem koedukacyjnym, nawet 20 osób. Niebo jest niestety gorsze niż w Broku i pole obserwacyjne (działka moja i sąsiada) otoczone jest szpalerem drzew - Oriona można robić, ale trzeba się odpowiednio ustawić.

Jest to standardowa miejscówka moja i dzikiego.

Jak będzie pogoda to będziemy coś organizować (zresztą kilkukrotnie pytałem się w statusach czy ktoś chce ze mną jechać na wspólne focenie). :-)

 

Kto czyta statusy ;) 

Mi pasuje na przyszłość, jakieś 150 km bliżej niż do Broka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.