Jump to content

Czy gdyby......to......

Recommended Posts

Czy gdyby pojawiła się miejscówka w okolicach Warszawy, pod ciemnym niebem Broku ( nocleg + zasilanie plus parking )  to byś pojechał/pojechała? Myślę o takich weekendowych wypadach piątek niedziela w kwietniu maju i wrześniu październiku?

Nocleg :domki z toaletą, prąd i pole obserwacyjne z prądem. Koszt pewnie ok. 30 z od osoby, ale jest o mocno zależne od liczby.

Mam coś takiego na oku, ale interesuje mnie poważne zainteresowanie.

TO NIE MA BYĆ WYJAZD INTEGRACYJNY! Bez programu- wyłącznie obserwacje lub afoto.

Edited by wessel
  • Like 1
  • Love 1

A czy propozycja skierowana jest również do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z astro obserwacjami? Mieszkam pod Warszawą więc jak wszyscy z tych okolic, o dobrym niebie mogę tylko pomarzyć. A samemu jak wiadomo, ciężko się zebrać gdzieś dalej ;) 

1 godzinę temu, razor8246 napisał:

A czy propozycja skierowana jest również do osób dopiero zaczynających swoją przygodę z astro obserwacjami? Mieszkam pod Warszawą więc jak wszyscy z tych okolic, o dobrym niebie mogę tylko pomarzyć. A samemu jak wiadomo, ciężko się zebrać gdzieś dalej ;) 

Tak, jak najbardziej.

Również jestem na TAK.

Oczywiście, że początkujący są mile widziani! Weźcie pod uwagę, że niektórym (na pewno piszę o sobie :D) podczas rozstawiania sprzętu często włącza się pewne ograniczenie w mózgu polegające na tym, że do odpalenia sesji nie zobaczyłbym różowego słonia biegającego po polu. Po odpaleniu - jestem do dyspozycji ;)

Maciek czy tam jest dostępny południowy horyzont? Strzelec?

14 godzin temu, razor8246 napisał:

Tak się składa, że ja też mieszkam w tym Otwocku pod Warszawą :Beer:

Ja jeśli czas pozwoli to też bardzo chętnie wybrałbym się pod ciemne niebo.

• Like 1
11 godzin temu, MiraCeti napisał:

Jeśli baaaardzo początkujący są mile widziani, to  ja również x 2.

Prócz tego, że mile widziani, to oczywiście jeszcze mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów!

• Like 2
Godzinę temu, dziki napisał:

Również jestem na TAK.

Oczywiście, że początkujący są mile widziani! Weźcie pod uwagę, że niektórym (na pewno piszę o sobie :D) podczas rozstawiania sprzętu często włącza się pewne ograniczenie w mózgu polegające na tym, że do odpalenia sesji nie zobaczyłbym różowego słonia biegającego po polu. Po odpaleniu - jestem do dyspozycji ;)

Maciek czy tam jest dostępny południowy horyzont? Strzelec?

Jestem przed pełną dokumentacją. Będę informował na bieżąco o postępach lub o fiasku całego przedsięwzięcia. Warunkiem jest znalezienie miejscówki która my zaakceptujemy i która nas zaakceptuje. Mam parę pomysłów i parę rozmów za sobą . Okolice Broku - bo tam jest dobre niebo. 

Mam nawet taki pomysł, źeby dogadać się z zaprzyjaźnionym gospodarzem we wsi Bojany , źeby postawił toitoja i wyrzucił kilka solidnych przedłużaczy. Zrzuta po 10 pln od każdego, wyjazd  na jedną noc. 

Takie Speedy Rodos :)

• Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 238 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.