Skocz do zawartości

Astrofotografia krótkoczasowa by Lukasz83


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądziłem że istnieje taka przepaść w efekcji końcowym przy auto selekcji klatek i ręcznej selekcji. Teraz już nie dość że astrofoto jest drogim zajęciem to jeszcze okazjuje się że lepiej nie mieć rodziny, przyjaciół i pracy żeby mieć czas na osiagnięcie dobrych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, xHubertuSx napisał:

Nie sądziłem że istnieje taka przepaść w efekcji końcowym przy auto selekcji klatek i ręcznej selekcji. Teraz już nie dość że astrofoto jest drogim zajęciem to jeszcze okazjuje się że lepiej nie mieć rodziny, przyjaciół i pracy żeby mieć czas na osiagnięcie dobrych efektów.

No I znalazł się powód dlaczego chłopaki publikują zdjęcia obrazów z przed miesięcy ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xHubertuSx napisał:

Nie sądziłem że istnieje taka przepaść w efekcji końcowym przy auto selekcji klatek i ręcznej selekcji. Teraz już nie dość że astrofoto jest drogim zajęciem to jeszcze okazjuje się że lepiej nie mieć rodziny, przyjaciół i pracy żeby mieć czas na osiagnięcie dobrych efektów.

Nie demonizujmy :) Przebranie 3000 klatek i obrobienie zdjęcia zajmuje (przy pewnej dozie wprawy) jakieś 3 godziny.

Biorąc pod uwagę, że pogody w Polsce mało to kilka godzin foto i obróbki na kwartał (czasem częściej) nie jest problemem ;)

Oczywiście przy astrofoto długoczasowym klatek jest mniej więc ich potencjalna selekcja stanowi pomijalny czasowo element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, HAMAL napisał:

Mi się dłuuugo opierała, ale walcz :) Był bym wdzięczny gdybyś z kolorem dał sam kanał R, chciałem zobaczyć ile na tym filtrze na krótkich czasach wychodzi dżetów :uhm:

 

Tu jest sam kanał R - ale tylko 100 klatek (stąd ten szum-sorry)

Palone ciut dłużej bo "aż" 5 sekund i przy wyższym gainie (84%). W sumie to niewiele widać jeśli chodzi o dżety - coś tam minimalnie majaczy. Trzeba by było popalić coś koło 10 sekund przy gainie 75% a może nawet jeszcze dłużej żeby ten sygnał przebił się nad szum odczytu :(

BTW - wiesz może jak pozbyć się tego chamskiego antiblooma po bokach galaktyki - nie wiem dlaczego tak mocno go tutaj widać...

5a7ccd233b087_r2.thumb.jpg.23598cc9e2dfe44086a24356fd5ab111.jpg

Z innej beczki - testowy strzał w M51 - jak pogoda pozwoli to będzie pełna fotka przy solidnej ilości klatek.

Na razie tylko 40x5s (gain 75%) - crop 65% bo większe nie nadaje się do pokazania :P

5a7cd398e8dc0_m512j.thumb.jpg.ebc488a262c6dd5c02a640b2d7829105.jpg

 

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukasz83 napisał:

Tu jest sam kanał R - ale tylko 100 klatek (stąd ten szum-sorry)

Palone ciut dłużej bo "aż" 5 sekund i przy wyższym gainie (84%). W sumie to niewiele widać jeśli chodzi o dżety - coś tam minimalnie majaczy. Trzeba by było popalić coś koło 10 sekund przy gainie 75% a może nawet jeszcze dłużej żeby ten sygnał przebił się nad szum odczytu

Odnoszę wrażenie, obserwując fotki ludzi i moje, że do nich trzeba dobrego nieba, Ha i długich czasów :uhm: Liczę zawsze na nie  a strasznie mnie unikają :D

 

6 godzin temu, Lukasz83 napisał:

BTW - wiesz może jak pozbyć się tego chamskiego antiblooma po bokach galaktyki

AutoStakkert

_F_00000000x.png.ed26828535fd356328bb17ce63e708a6.png

 

_F_00000000.thumb.png.e3507f7eb44f2f58ec71acaae0b139a0.png

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HAMAL napisał:

 

AutoStakkert

_F_00000000x.png.ed26828535fd356328bb17ce63e708a6.png

 

_F_00000000.thumb.png.e3507f7eb44f2f58ec71acaae0b139a0.png

Dzięki Hamal - używałem tej opcji podczas stackowania ale i tak pojawił się ten antibloom

Wrzuciłem jednak obrobionego już stacka jako pojedynczą klatkę i usunął tego antublooma :) Wygląda to tak jak u Ciebie w poście wyżej ale nie mogę tego zapisać jako tiff? Wiesz co robię źle? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HAMAL napisał:

Export Frame(s) / Current / Zapisz jako typ -> TIF nie działa ? :uhm:

Działa :) Nie zauważyłem tej opcji nad oknem z obrazem tylko szukałem w oknie głównym :P

Wniosek - nie grzebać przy obróbce na zmęczonego po 6 godzinach jazdy samochodem ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
6 minut temu, wessel napisał:

Wypal bardzo krótkie klatki na centrum M 94 i nieco dłuższe na resztę. Inaczej ciężko złapać otoczkę

Prawda :) Inaczej się nie da. Po piątkowej sesji już to wiem.

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.