Skocz do zawartości

Astrofotografia krótkoczasowa by Lukasz83


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ryszardo napisał:

Podoba mi się. Nieagresywna ( może poza deconv) obróbka daje naturalny wygląd mgławicy i pozwala docenić wartość teleskopu. :) .

Dzięki ale to foto to były tylko tak naprawdę testy - przed usunięciem astygmatyzmu i przed poprawną finalną kolimacją.

To zdjęcie (wg mnie) nie oddaje nawet 50% możliwości sprzętu.

Teraz kiedy już ten teleskop opanowałem (przynajmniej tak w 90%) to i klatki schodzą o niebo lepsze.

 

A ten materiał złożyłem i obrobiłem w 15 minut - bo szkoda mi było wywalić bez "dłubnięcia" w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
28 minut temu, Adam87 napisał:

@Lukasz83 Paliłeś coś ostatnio na krótkich czasach ? Powiem szczerze ze zachęciłeś mnie tym zdjęciem Kraba w pełni żeby porwać się na coś takiego dziś ! Myślisz że Półksiężyc da się złapać ta techniką ?

 

W tym roku nie za bardzo miałem czas - większość moich krótkoczasowych fotografii pochodzi z lat 2018-2020.

Półksiężyc pewnie się da, choć ciężko bo ciemny. Wybierz sobie na początek coś łatwiejszego - polecam M27 :) Efekt wow gwarantowany.

Tylko wiesz, że do tej techniki to przydaje się mieć co najmniej 10 cali lustra? Dodatkowo przydaje się chłodzona kamera bo pracujemy na submaksymalnych gainach i przy czasach rzędu 10-15 sekund szum jest gigantyczny bez chłodzenia (szum termiczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz83 Coś tam już próbowałem łowić, mam Newtona 1000/200

 

To poniżej było zrobione ASI120MM

 

m51.jpg.676d485c7ee12f61ab03b159379fdf7f.jpg

 

Szkoda że nikt się nie chwali swoimi efektami na krótkich czasach. Tylko Ciebie i HAMALa kojarzę jeśli chodzi o przykłady. Mam teraz 178MM i zamierzam ćwiczyć na różnych obiektach.

Edytowane przez Adam87
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam87 napisał:

@Lukasz83 Coś tam już próbowałem łowić, mam Newtona 1000/200

 

To poniżej było zrobione ASI120MM

 

m51.jpg.676d485c7ee12f61ab03b159379fdf7f.jpg

 

Szkoda że nikt się nie chwali swoimi efektami na krótkich czasach. Tylko Ciebie i HAMALa kojarzę jeśli chodzi o przykłady. Mam teraz 178MM i zamierzam ćwiczyć na różnych obiektach.

 

Jest dobrze, kierunek dobry. Walcz dalej. Trzymam kciuki

Kluczem do sukcesu jest duża ilość klatek - takie rozsądne minimum to 500-600 ale najlepiej obrabia się powyżej 1000

No i dalej to już szlifowanie obróbki która zdecydowanie różni się od tradycyjnego podejścia do astrofoto długoczasowego

Jakby co to tutaj znajdziesz moje fotografie - w każdej są podane parametry ekspozycji więc będziesz sobie mógł podejrzeć i użyć jako punkt odniesienia.

https://www.astrobin.com/users/Lukasz83/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.