Jump to content
Sign in to follow this  
wessel

Miejscówka dla Małopolski

Recommended Posts

Zamieszczam jako ciekawostkę z bardzo obiecującym zapleczem socjalnym w nowym , pięknym domku. Warunki LP chyba też nie najgorsze - na skraju Pienińskiego Parku Narodowego. Syn spędził tam z rodziną ostatni weekend i - odpowiednio już przeszkolony- stwierdził że jest bardzo ciemno, a widok w stronę południa wspaniały. Zero latarni.

Nocuje do 12 osób. Ciepło, prąd , WiFi itp.

Może warto?

Domek z otoczeniem:

Resized_20171209_105615.thumb.jpeg.d8c7c607af014e6e4993d2611c08336d.jpeg

Widok na południe - widać zamki w Czorsztynie i Niedzicy

Resized_20171208_100818.thumb.jpeg.5fd5f5391f24a5472aae553302f52d20.jpeg

Link do strony

Edited by wessel
  • Like 4

Fajna miejscówka, raczej nie na samodzielne wypady ale na mini zloty dla grupy astrowalniętych. Jak by takowa się zbierała to jestem chętny. W każdym razie miejscówkę wrzucam do swojej bazy.

• Like 1

Byłem tam na imprezie 2 lata temu, dokładnie w ośrodku przy tych dwóch wieżach telekomunikacyjnych, które widać na zdjęciu. wysokość 650m.n.p.m. Żałowałem, że nie miałem aparatu, niebo było czyste, ze względu na wzniesienia, mgła została w dole na całą noc, widok w zenit mało gorszy jak w Bieszczadach, horyzont oczywiście zaświetlony bardziej, ale nie tragicznie. Przy dobrej pogodzie, można tam nieźle łowić fotony.

6 godzin temu, Krzychoo226 napisał:

To jezioro nie będzie generować mgieł?

Tak masz rację, mgły zbierają się latem i nad ranem praktycznie tafla jest odcięta. Dlatego polecam to co wyżej :)

4 godziny temu, ŁukaszRachuna napisał:

Byłem tam na imprezie 2 lata temu, dokładnie w ośrodku przy tych dwóch wieżach telekomunikacyjnych, które widać na zdjęciu. wysokość 650m.n.p.m. Żałowałem, że nie miałem aparatu, niebo było czyste, ze względu na wzniesienia, mgła została w dole na całą noc, widok w zenit mało gorszy jak w Bieszczadach, horyzont oczywiście zaświetlony bardziej, ale nie tragicznie. Przy dobrej pogodzie, można tam nieźle łowić fotony.

Potwierdzam. Po ostatnim spędzonym w tych okolicach Sylwestrze, pozostały mi przede wszystkim zdjęcia księżycowego nieba z powitania 2017. (niestety nie nadające się do publikacji) .

W ogóle okolice Czorsztyna szczególnie zimą, to "bajkowy świat" i nie tylko gwieździstą nocą.

Też się piszę!

AFCA77FD-7DF2-4625-88BF-AED43552E5A4.jpg

IMG_2680.JPG

IMG_2685.JPG

• Like 2