Skocz do zawartości

Ciepła laguna na zimne dni - M8


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Stack znajdziecie tu (wszystkie filtry w PSD - już wyrównane, więc będzie trochę łatwiej):

https://www.dropbox.com/s/p3nivw0up2nhmf4/M8-composite_stack.psd?dl=0

Jak ktoś będzie miał siłę i usunie gwiazdy z kanałów, to prośba o podzielenie się tymi kanałami. Skorzystam :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

Dobrze, będę więc używał od dzisiaj słowa "wycinek". 

btw - przez Was teraz się zmagam z potrzebą obrobienia tego zdjęcia jeszcze raz, tym razem z porządnym usunięciem gwiazd z kanałów narrow. Ale... nie wiem, czy powinienem, bo różnica będzie na poziomie 5%, a w pracy 300% :)

Nie rób tego błagam, określenie crop jest ogólnoprzyjęte w fotografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam_Jesion napisał:

Ale jak widać, niektórych irytuje, a ja nie lubię być irytujący :P

Wprowadź autofiltry, to sobie ludzie pozmieniają :D, ps sprawdź pw, będę bardzo wdzięczny

Edytowane przez .michaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

I jeszcze wycinek najciekawszej części. 

I jeszcze kadr (z) najciekawszej części. Tak też ładnie

Nie że bym coś miał przeciwko branżowemu slangowi, ale mimo wszystko trzeba też umieć rozmawiać ze zwykłymi ludźmi, którzy chcieli by wiedzieć co, jak i dlaczego :). Do tego mamy stary, złożony, opisowy język - warto o niego dbać.

PS. Dzięki za udostępnienie materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, delaa napisał:

Piękne zdjęcie - i bardzo podnoszące na duchu ;-) bo piękne pomimo że gwiazdy "krzywe", szumi dość i w dodatku coś się tutaj stało ;-) crop.jpg.d68ecfe5754e68b364966c57b27673c6.jpg

Technikalia to nie wszystko  - i strasznie mnie to ucieszyło ;-)

Pozdr.

Niech cię to tak bardzo nie cieszy bo zdjęcie powstało praktycznie z niczego :emotion-5: (bez urazy)

Jedynym atutem to tylko lokalizacja.  Reszta to kunszt obróbki :excl: Przeciwności: 12 bitowa kamera za 5000zł, śmieszna wręcz ilość materiału jak dla zdjęcia narrowband to już w ogóle!

Piękna fota Adam !!! Szkoda, że nie przyłożyłeś tutaj więcej ekspozycji i solidnego guidingu choć przypuszczam,  że naświetlałeś to zdjęcie prze chmury B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarzyna B. napisał:

Niech cię to tak bardzo nie cieszy bo zdjęcie powstało praktycznie z niczego :emotion-5: (bez urazy)

Jedynym atutem to tylko lokalizacja.  Reszta to kunszt obróbki :excl: Przeciwności: 12 bitowa kamera za 5000zł, śmieszna wręcz ilość materiału jak dla zdjęcia narrowband to już w ogóle!

Piękna fota Adam !!! Szkoda, że nie przyłożyłeś tutaj więcej ekspozycji i solidnego guidingu choć przypuszczam,  że naświetlałeś to zdjęcie prze chmury B)

Tak po prawdzie, to ja już nawet nie pamiętam tego zdjęcia - tak dawno to było. Moje zdjęcia to taki kompromis: ilość materiału vs obróbka vs jakość. Oczywiście nic nie zastąpi super materiału zbieranego przez kilka nocy, ale na ogół nie mam takiego komfortu, nawet w Afryce.

Dzięki za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Niech cię to tak bardzo nie cieszy bo zdjęcie powstało praktycznie z niczego

Wiem - i wiem co potrafi Adam - mało piszę dużo czytam ;-)

Tym bardziej respekt ;-) jak to mówi gówniażeria u mnie pod klatką...

Pozdr.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 12:40, Adam_Jesion napisał:

I bardzo dobrze. Ja już trochę inaczej patrzę na astrofoto i na pewno dałoby się to obrobić lepiej (mniej szumu, mniej kiksów z masek). Z wiekiem tracę cierpliwość. Oceniam zdjęcie jak dzienne - cały kadr. 

Adam. Czy możesz chociaż zrobić screena z PSa jak masz te kolory rozpracowane? Ucieszyłbym się nie tylko ja. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.