Skocz do zawartości

QHY163C - jaki Gain i Offset do DS?


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z tytułu zadałem kilka dni temu w innym wątku, ale ponieważ tamten wątek dotyczył czegoś innego,

pozwoliłem sobie powtórzyć tu moje pytanie skierowane do użytkowników kamery QHY163C (kolorowa).

Dla kamery mono, Jolo, który swoje testy tej kamery publikował tu na Forum, podaje wartości Gain=0 i Offset=40.

Ale kamera kolorowa to inna matryca i przy tych parametrach wykres na histogramie odsunięty jest dość znacznie od lewej strony.

A więc prośba: użytkownicy QHY163C podzielcie się informacją jakich używacie parametrów Gain i Offset do DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maro21 napisał:

mam wersję zwo czyli asi 1600mcc - od dłuższego czasu  stosuję unity gain czyli 139 gain i 21 offset .

Czy to ta sama matryca i czy parametr "gain" obie firmy potraktowały tak samo? Wydaje mi się, że gdzieś widziałem opinię, że to jednak nie to samo w obu kamerach...

No nie wiem... :g:

A jaki jest unity gain (cokolwiek to znaczy?) dla kamerki QHY163C? Nie znalazłem nigdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisali u góry M/C

Kolorowa matryca ma te same parametry (nie pisze o sprawności/czułości), posiada jedynie maskę bayera.

 

Tu masz przecież sporo https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10921-qhy163-mono-i-kolor-koło-filtrowe-cfw2-ultra-slim/

 

Tylko Jolo pisze o 12 a nie 120 ale posługuje się skalą 10-20-30-40-50 a nie 100-200-300-400-500

a do ciemnych DS i szybkich klatek poleca 20 (200) zapewne dlatego że szum jest już bardzo niski 1.105 a studnia jeszcze dość głęboka 1764

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HAMAL napisał:

Napisali u góry M/C

Kolorowa matryca ma te same parametry (nie pisze o sprawności/czułości), posiada jedynie maskę bayera.

Aaa..., to w takim razie wszystko jest inaczej niż przypuszczałem. Byłem przekonany, że mono i kolor to dwie różne matryce.

14 godzin temu, HAMAL napisał:

Wcześniej już kilka razy przeczytałem cały wątek. Teraz gdy okazuje się, że informacje tam zawarte mają bezpośrednie przełożenie (?) również na kamerę w wersji kolor, czytam jeszcze raz - ten wątek to kopalnia wiedzy.

Mam pewne wątpliwości co do porównywalności parametrów Gain i Offset dla kamer mono i kolor. Po prostu wykresy klatek dark wykonane przeze mnie przy tych samych ustawieniach gain i offset, różnią się dość znacznie od tych wykonanych przez  jolo... U mnie przy Gain=0 Offset=40, wykres na histogramie zaczyna się dość daleko od lewej strony.

W takim razie wracam do prób i spróbuję jeszcze inne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.