Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, HAMAL napisał:

Taka skala to jedynie OAG i to jedynie muskający poprawkami :) inaczej wychodzi właśnie taka duża ziarnistość (przyt. by Jesion) guidowania.

Nie wprowadzajmy proszę neologizmów chodzi o dyskretyzację ruchu ?

 

ps. przy ustawianiu ostrości  przy 5 sekundowym ruchu, gwiazdy tez nie są szpileczkami, nie wiem czy guid, aż tak bardzo  niszczy ostość

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HAMAL napisał:

A ja tam się lubuję w pielęgnowaniu i propagowaniu Naszego od Naszych, co w tym społeczeństwie, które każdego co wyżej wlazł prosi o podanie ręki, ale przy okazji nie odmówi sobie go pokąsać, nie jest proste :D

 

Sorry, chodziłem do szkoły ;)  

 

ps. w sumie mógłbym napisac sory do szkoły hodziłem i bedzie swoisko :)

 

Nosz, kurde nawet poprosić nie można, o trochę  bo Hamal się dopierniczy do wszystkiego :/

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HAMAL napisał:

O tym własnie mówię :)

 

Mam nadzieję, że każdy chce pomóc na swój sposób. Niektórzy używając żargonu, a inni starając się powtórzyć to  w sposób  w jakim ich nauczono. Nie ma w tym nic złośliwego. Jedno i drugie jest formą pomocy i nie ma nic wspólnego z kąsaniem czy innym złym zachowaniem. Na tym może skończę, bo to temat  poboczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Teraz czas na wnioski, co mogę zmienić i nad czym popracować.

1. Seeing i widoczność miałem przeciętną,  to na pewno jeden z czynników, ale wg mnie to tylko 10%

2. Ostrość ustawiam manualnie - czy montować robofocus ?

3. Sam nie wiem, co jeszcze - czekam na podpowiedzi i ewentualna korektę  pkt. 1 i 2

Jale odnośnie zmagań z dużą skalą - bo tutaj ewidentnie ją mamy !

1. Ja fotografuje ze sporej wysokości 1200mnpm  i staram się to robić tylko jak warunki są naprawdę korzystne . Wiatr , wilgoć , dłuższe okresy stabilnej pogody i tak jak już wspomniał Hamal obserwatorium + otwarty system teleskopu i wentylatory. - Tutaj czas wychładzania jest dużo krótszy - nie wiem jak u ciebie w Newtonie jest .

2. No powiem ,że to jest druga z bolączek jaka mnie teraz trapi . Ustawienie ostrości  > o ile z Ap155 i Qsi skala 0,76 nie miałem problemów o tyle  0,45 skala nie pozwala mi to zrobić dokładnie ! Nie mogę nakreślić krzywych w FM - czyli automat odpada .

Robiąc to jednorazowo w Maximie ... też nie wygląda to dobrze .

mag10.thumb.JPG.0f5b136659482dc31fe3483aecd41b38.JPG

 

Wszystko strasznie lata , widać z reszta na wykresie > ma min i max w tym samym miejscu  !:icon_rambo:

Do tego nie wiem na jakiej gwieździe ty fokusujesz , ale u mnie min to chyba 7,5 - 8,0 mag ... i jestem już na najniższych czasach kamery QSI , wykres z góry jest na ponad 10,3 i tu mam około 0,5s naświetlanie .

3. Guidowanie - przy takiej skali jest już strasznie ciężko - przynajmniej u mnie gdzie tego sprzętu jest już sporo i jest on niesymetryczny * również dla asa sprawia problemy.

Trochę mam tutaj loterię i w różnych punktach różne czasy naświetlania mogę stosować z MLPT.   Jak dorobię złączkę do QSI (bo ma w opcji też możliwość guidowania) będę również guidował .  Z AP i Sbig nie mam tych problemów .

Powiem tak , że  duża skala jest strasznie wymagająca , ale jak już coś się uda zrobić i tych setka małych niezależnych detali zacznie współgrać - no to wynagradza to praktycznie wszystko .

Ostatnio udało mi sie zrobić M1 -  tylko 10min w Ha ale za to jakich .( bardzo mi się podoba ). (podobne warunki jaj  w tej fotce , jaką tobie dodałem )

crop 1x1

5a392beb4b7ee_M1jHac1x1.thumb.jpg.6fd2797948d3625bb007cfaa4c9aeb5a.jpg

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz ogniskową  w porównaniu do mojej x 1.6,  i to już jest coś czego  nie potrafię sobie wyobrazić :)   W sumie nie sprawdzałem ile mag mają gwiazdy do focusowania, staram się wybierać jak najmniejsze i  tak dobierać ostrość, by były  jak najmniejsze.  Ale póki co robię to po omacku. Chyba  założenie motofocusa jest koniecznością. Przy czym moje spostrzeżenia z przeszłości, gdy fotografowałem z robofocuesm są podobne do Twoich. Najlepiej wychodziło mi wyostrzanie nie programowe, ale na podstawie osobistych obserwacji. Zaraz jeszcze przeanalizuje zdjęcie, które wykonałem przy znacznie lepszych warunkach.  Zapraszam Cię również do konwersacji w innym wątku o ile go wznowię :)

Dodam, ze fotografuję z wys.330 mnpm i z okolic zasnutych smogiem :/

 

ps.M1 niesamowita !

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.