Jump to content
Sign in to follow this  
pszenica

Heq-5 vs Heq-5 biały.

Recommended Posts

Witam,mam pytanie dla osób którzy posiadali/posiadają takie montaże i mogą się wypowiedzieć na ich temat.

Więc w oko wpadła mi niezła oferta,czarny Heq-5 w dobrym stanie za 1600 zł,i tu jest pytanie brać czy nie brać ogólnie własnie poszukuje  takiego montażu do astrofoto,tylko czy czarny jest jakiś zły bo jak wiadomo jest on starszy i nie wiem jakie mam on wady w przeciwieństwie do białego Heq-5 albo co ma lepszego,i pytam tu was o pinie czy jest tak zły od  białego że lepiej szukać nowego Białego czy jednak kupić  bo cena wydaje mi się niezła za 1600 zł.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie jednak lepiej już celować w wersję umożliwiającą goto i zabawę z komputera, szczególnie jesli chodzi o guiding, przy astrofoto. Nie słyszałem o czarnych które to wspierają ale to nie znaczy, że i takiej dystrybucji nie było.

Podaj konkretny model lub zdjęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem kiedyś wersje czarną i jest to montaż do wizuala. Po przeróbkach ma możliwość guidingu ale raczej efekt i tak będzie marny bo ma sporą ziarnistość. Bez guidingu dużo nie działasz bo ma bardzo duży błąd okresowy. Można do niego dokupić upgrade kit (kiedyś widziałem w cenie około 1500zł) i wtedy masz to co w wersji białej. Moim zdaniem jak myślisz o astrofoto to od razu kupuj wersję białą. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
   @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
   • 29 replies
  • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
   Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
   • 49 replies
  • Wydrukuj sobie spektroskop
   Spektroskopia jest dziedziną, w której coraz częściej realizują się astroamatorzy. W Europie szczególnie zaawansowani są tu koledzy z Francji oraz UK. My cóż, dopiero nieśmiało próbujemy, ale nawet tutaj na forum mamy przykłady osób, które osiągają już bardzo dobre wyniki @bajastro.
   • 70 replies
  • Nowe działy dla początkujących na Astropolis
   W nawiązaniu do apelu zasygnalizowanego w tym wątku wdrożyłem dzisiaj nowy typ for na Astropolis - tzw. Pytania i Odpowiedzi. Działa to dokładnie tak, jak np. na StackOverflow, czyli ktoś zadaje pytanie, reszta odpowiada i ocenia ich jakość. Autor pytania (lub moderator) w odpowiednim momencie oznacza odpowiedź jako najlepszą (wyczerpującą zakres pytania). 
   • 16 replies
  • Czym są przestrzenie kolorystyczne (sRGB, AdobeRGB) i jak nimi zarządzać
   Proces zarządzania kolorem (sRGB, AdobeRGB, itp) na konkretnym przykładzie.
    
   • 49 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.