Skocz do zawartości

Tesla naprawdę leci w kosmos :)


Matheo_89

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, szuu napisał:

popatrzmy na to optymistycznie: wszyscy będą bogaci!

(bo biednych się zlikwiduje - ich pracę będą wykonywać maszyny)

:flirt:

 

To samo mówiono o komputerach.

Wracając do "przełomu" może ten nagły entuzjazm wynika stąd że ludzie nadal chcą igrzysk, a duże rakiety z ładnym sportowym ładunkiem im tych igrzysk dostarczają. Nie przybliża nas to nawet o krok do celu (jakikolwiek by nie był), ale jest duże i spektakularne i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

Odnośnie jak to Musk tanio wysyła rakiety w kosmos. Ciekawe za czyje pieniądze, bo za swoje raczej nie, gdyż jego "byznes" przez duże B trochę strat przynosi. Jake są to wielkości? Tu namiary:

https://businessinsider.com.pl/firmy/tesla-wyniki-finansowe-za-czwarty-kwartal-2017-roku/edljh8y

Wystarczy zmnienić nazwę kwartału i rok i już mamy ile to Tesla zarobiła. Następny PR jaki to z niego "odkrywca". 

Odpowiedź jest banalna: za pieniądze które zarabia paypal, czyli za swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Wracając do "przełomu" może ten nagły entuzjazm wynika stąd że ludzie nadal chcą igrzysk, a duże rakiety z ładnym sportowym ładunkiem im tych igrzysk dostarczają. Nie przybliża nas to nawet o krok do celu (jakikolwiek by nie był), ale jest duże i spektakularne i to wystarcza.

"jakikolwiek by nie był" - otóż to.

Muskowe loty na marsa nie mają żadnego głębszego sensu, wymarzona przez niego kolonizacja o ile będzie możliwa to nie w tej epoce i może nawet nie z tym gatunkiem... ale tak naprawdę on nie startuje w konkursie "sensowny podbój kosmosu". celem jest bycie zajebistym i zrobienie czegoś czego nikt przed nim nie dokonał. i przyjmując takie kryteria - jak na razie prowadzi w wyścigu. ja siedzę i czekam na igrzyska :) kto wie, po marsie może być kolejne 100 lat przerwy w kosmonautyce bo będą ważniejsze sprawy więc cieszmy się że mamy szansę to zobaczyć przed śmiercią.

 

26 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

Wystarczy zmnienić nazwę kwartału i rok i już mamy ile to Tesla zarobiła. Następny PR jaki to z niego "odkrywca". 

media podały że Tesla poleciała w kosmos ale trochę naiwnie uległeś PRowi, firma która buduje rakiety to nie Tesla tylko SpaceX ^_^

 

18 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Odpowiedź jest banalna: za pieniądze które zarabia paypal, czyli za swoje ;)

eeeee, ta kasa już dawno przeleciała. w międzyczasie przecież prawie zbankrutował.

no i przy dzisiejszej skali działalności tamte dawne udziały w paypalu to "na waciki".

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

Szanowny szuu, wybacz, ale Twoje "filozoficzne" posty do mnie nie trafiają. Także nie będę się nad nimi pochylać, gdyż Twoje pisanie może zawsze się zakończyć stwierdzeniem, że czytający nic nie rozumie.

 

Odnośnie jak to Musk tanio wysyła rakiety w kosmos. Ciekawe za czyje pieniądze, bo za swoje raczej nie, gdyż jego "byznes" przez duże B trochę strat przynosi. Jake są to wielkości? Tu namiary:

https://businessinsider.com.pl/firmy/tesla-wyniki-finansowe-za-czwarty-kwartal-2017-roku/edljh8y

Wystarczy zmnienić nazwę kwartału i rok i już mamy ile to Tesla zarobiła. Następny PR jaki to z niego "odkrywca". 

Fotosnajper12, wydaje się, że szukasz potwierdzenia do jakiejś z góry upatrzonej tezy.

Nie wiem, jak inaczej skomentować to, że jednym linkiem chcesz wykazać, że jednak Muska nie stać na to, co robi...

Tesla to tylko jedna z jego firm. Jestem pewien, że doskonale to rozumiesz, stąd moje zdziwienie.

Czy Twoja teza w takim razie to coś więcej niż negacja wszystkiego nt. Muska? Bo przyznasz, że to mało konstruktywny materiał na dyskusję w wątku nt. osiągnięć tegoż? :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fotosnajper 12 napisał:

(...)Właśnie. Wszystkie etapy już opanowane? Oczywiście, ze nie. PR pełną gębą. Podobno na Marsie jest wystarczająco paliwa. Potrzebny mam mały reaktor i da się wystartować. Podobno!(...)

Zacytowałeś połowę mojej wypowiedzi z której nic nie wynika i montujesz do niej jakiś reaktor potrzebny do startu? Jaki reaktor?  Przecież wyraźnie napisałem, że w wyprawie na Marsa mamy w miarę opanowane wszystkie etapy, z wyjątkiem startu z powierzchni Marsa.  Tam nie ma platformy startowej, nie bardzo jest jak ją dostarczyć czy zbudować, więc pozostaje start rakiety z czegoś, na czym  rakieta wyląduje. I to jest zadanie Muska. Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lemarc napisał:

Może fotosnajper jest miłośnikiem rosyjskiej kosmonautyki i dla tego chce dowalić Muskowi. Już takich spotkałem na różnych forach.

Elon Musk:
- Hm... Dlaczego uległ awarii centralny silnik Falcon Heavy?
Tymczasem w FSB:
- Hm... Dlaczego uległ awarii tylko centralny silnik Falcon Heavy?

^_^

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi dalej prowadzić jakąkolwiek merytoryczną dyskusję na poziomie, szczególnie na poziomie jaki stara się reprezentować to forum, jeśli pewne kwestie są komentowane w ten sposób:

W dniu 10.02.2018 o 18:39, Fotosnajper 12 napisał:

Z bulem dupy włącznie.

Godzinę temu, Fotosnajper 12 napisał:

a nie pierdolenie głupot.

Także więcej nie mam zamiaru udzielać się w tym temacie. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fotosnajper 12 napisał:

Bingo. Jestem miłośnikiem jakiejkolwiek techniki. I nie interesuje mnie czy to rosyjska, amerykańska, żydowska, chińska czy polska. Ważne by była przedstawiana rzetelnie a nie pierdolenie głupot.

Jeśli nie ogarniesz emocji, wylecisz stąd w kosmos bez użycia rosyjskiej, amerykańskiej, żydowskiej, chińskiej czy polskiej technologii. 

  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

No to można czy nie?

Oczywiście, że można. Nawet wulgaryzmy trzeba umieć używać z polotem, bo nie zawsze służą jako prymitywna siekiera w dyskusji. Ty najwyraźniej tego też nie rozumiesz i totalnie nie dostrzegasz różnicy w konktekście - prawda?

Że też Wam się chce z nim dyskutować. Przecież widać, że to nie jest trolling, ale zwykły pokaz ignorancji. Niczym to się nie różni od dyskusji z płaskoziemcami. Efekt? Chciałem, coś tu napisać, bo mam znajomych zarówno w SpaceX, jak i Tesli, ale... po przeczytaniu wymiękłem. Mam nadzieję, że tylko ja się zniechęciłem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fotosnajper 12 napisał:

No to można czy nie?

Dawno na AP nie było quizów, więc jeden specjalnie dla Ciebie.

Które określenie bardziej przypadnie Ci do gustu?

- jesteś zaje...ty

- pie...lisz głupoty

Spoiler

Prawidłowa odpowiedź - Jest ogromna różnica między podbiciem wypowiedzi pozytywnie, a negatywnie za pomocą wulgaryzmów. Co nie zmienia faktu, że proszę o unikanie takiego słownictwa.

 

  • Lubię 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

 Mam nadzieję, że tylko ja się zniechęciłem.

Nie nie tylko Ty. I z chęcią przeczytam Adam co masz do napisania.

A koledze Fotosnajper 12 proponuje zrobić na tym wątku kilka dni przerwy. Zdecydowanie będzie to z korzyścią dla dyskusji. A przynajmniej takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się tu podniecać? Jeśli chodzi o podbój kosmosu, to celem samym w sobie jest Księżyc. To oczywiste. Bo i blisko i daleko.  Ale Księżyc nie rozpala już tak umysłów jak kiedyś, więc zaglądając inwestorom do portfela pokazuje się fotki Marsa. W końcu to tylko biznes.

  • Lubię 2
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HAMAL napisał:

(...) szopka rodem z wojceof..... (...)

Niezła myśl. Ciekawe, czy następny ładunek  rakiety Munka poprzedzony zostanie esemesowym głosowaniem? Chcesz żeby w kosmos poleciała Tesla 2 po liftingu? - wyślij TESLA  na numer..... Do wygrania kawałek lakieru z rozbitej TESLI 1. :icon_lol::icon_lol:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... jakby można wybrać "ulubionego polityka" jako pasażera następnej misji w jedną stronę. To mogłoby się okazać, że nie ma takiej stawki premium, która by powstrzymała ludzi od głosowania... Starczyłoby na 10 rakiet ;)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są dane orbitalne Tesli: https://www.projectpluto.com/temp/spacex.htm

 

Jest tam bardzo fajna opcja Orbit Simulator View z podglądem orbit a także widokiem nieba i położenia Tesli !! :)

 

Orbital elements (geocentric):  2018-017A
   Perigee 2018 Feb 7.107583 +/- 6.35e-5 TT =  2:34:55 (JD 2458156.607583)
Epoch 2018 Feb  8.0 TT = JDT 2458157.5                        Gray
q  7193.12553 +/- 0.784             (J2000 equator)
H   25.4  G 0.15                    Peri.  144.37480 +/- 0.0032
                                    Node   288.27125 +/- 0.00056
e   1.2155630 +/- 4.65e-5           Incl.   28.79230 +/- 0.0006
234 of 243 observations 2018 Feb. 8-11; mean residual 0".334

Orbital elements (heliocentric):  2018-017A
   Perihelion 2018 Feb 4.204101 +/- 0.000135 TT =  4:53:54 (JD 2458153.704101)
Epoch 2018 Feb 10.0 TT = JDT 2458159.5   Earth MOID: 0.0002   Ma: 0.0008
M   3.68419 +/- 0.00019             (J2000 ecliptic)          Gray
n   0.63565613 +/- 1.97e-5          Peri.  177.28102 +/- 0.000059
a   1.33963932 +/- 2.77e-5          Node   317.47038 +/- 0.00011
e   0.2639338 +/- 1.52e-5           Incl.    1.11022 +/- 0.00006
P   1.55/566.33d           H 25.4   G  0.15   U  5.5
q 0.98606322 +/- 9.32e-9    Q 1.69321542 +/- 5.55e-5
234 of 243 observations 2018 Feb. 8-11; mean residual 0".334
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Limax za merytoryczny post. Dziwię się tu komentującym, że tak się uczepili formy komunikacyjnej SpaceX. Ci ludzie bardzo dobrze wiedzą, jak się komunikuje tematy do mas. Niestety - jako ludzie jesteśmy tacy, jacy jesteśmy i żebyśmy coś zauważyli i skumali, to trzeba do nas mówić, jak do debila. SpaceX potrzebuje rozpoznawalności, hypu, grzania tematu PRem. Dlaczego? Bo misje na Marsa będą współfinansowane przez nas - ludzi, widzów. Będą akcje crowdfundingowe, ale prawodpodobnie - nie giełda (to bardzo ciekawe będzie z punktu widzenia rynków finansowych). To dopiero początek więc przywyknijcie. Elon nie robi biznesu, ma go w dupie (już się nazarabiał i wszystko przewala na pasje/naukę). Elon chce się zapisać na kartach historii - dokładnie tak samo, jak gentlemani-biznesmani w IXX wieku. To akurat dobre zjawisko. Rzeczy w które inwestuje docenią dopiero następne pokolenia. My dzisiaj będzie to postrzegać jako nic nie znaczące PR-stunty.

Swoją drogą, największą zasługą Elona jest dzisiaj coś, czego chyba nikt z tu dyskutujących nawet nie zarysował. Nie chodzi nawet o to, czy FH i kolejne rakiety będą latać. Już nawet nie chodzi o przetrwanie SpaceX. Chodzi o zapłodnienie całego nowego rynku - o nakręcenie konkurencji. Co ciekawe, jeżeli ktoś czytał biografię Elona, to wie, że on ten cel postawił sobie jako jeden z głównych. Zafascynowany literaturą SF od Asimova marzył, żeby za swojego życia zobaczyć początki narodzin "Fundacji".

Jaki jest efekt jego działalności? Obudził NASA, Boening chce też lecieć, Lockheed odpala nowy departament, Bezos zwiększa inwestycję z Blue Origin, itp. itd. Co więcej, dokładnie tak samo jest z każdą inną jego firmą, która w rzeczywistości są bardzo komplementarne i każda ma swój wkład w przyszłość kosmiczną. Bo co jest kluczowe w kosmosie? Baterie (Tesla to firma od baterii - Gigafactory), panele solarne czyli energia ze Słońa (SolarCity), oraz napędy (SpaceX). Tych firm jest więcej, a ich główny cel to know-how i technologie, które pchną eksplorację kosmosu do przodu.

Wracają na chwilę do Tesli - nie zauważyliści, jak nagle wszystkie firmy zaczęły robić pojazdy elektryczne (BMW, MB, Toyota, Honda, nawet motocykle HarleyD.)? Tesla prawdopodobnie wcześniej czy później pójdzie do piachu. Nic w tym dziwnego i złego. Cała branża jednak rozkwitnie i wiedza się nie zmarnuje. Ile osób wie, że Tesla kilka lat temu otworzyła masę patentów (upubliczniła). Właśnie po to - żeby inni mogli konkurować i pchać rewolucję.

Elon Musk to "zapalnik" - do tego bardzo świadomy. Do podoboju kosmosu potrzebne są pieniądze. Bez szumu i hypu nie ma pieniędzy. To nie jest kwesita "podoba mi się", tylko "nie ma innej drogi". NASA umierała nie dlatego, że jest słaba kompetencyjnie, ale dlatego, że nia miała pieniędzy.

Polecam przeczytać książkę:

https://merlin.pl/elon-musk-biografia-tworcy-paypala-tesli-spacex-wyd-2-ashlee-vance/7705260/

 

Bez jej lektury trudno będzie zrozumieć motywacje Elona. Zresztą, zachowujemy się trochę tak, jakbyśmy mu zarzucali wszystkie nasze słabości. Jeżeli my codziennie marnujemy żywot na harowanie dla kasy, to trudno nam sobie wyobrazić, że sa ludzie, którzy już uwolnili się od takie motywacji. Elon jest ciekawym gościem, bo łączy w sobie świetne kompetencje marketingowca, naukowca i biznesmana (pozyskiwanie kapitału). To bardzo rzadka mikstura cech, szczególnie w tej części świata, gdzie słowo "biznes" kojarzy się z cwaniakiem gotowym orżnąć własną matkę, żeby tylko zarobić tysiaka.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bardzo interesująca kwestia związana z lotem: http://optics.org/news/9/2/10#.WnsB2qh8AIc.twitter

"W dniu startu Falcona Heavy, współzałożyciel fundacji wyjaśniał: 

"Nasza biblioteka będzie krążyć wokół Słońca co najmniej miliony lat razem z Teslą Roadster Elona. Roadster będzie prawdopodobnie najbardziej dziwacznym obiektem w naszym Układzie Słonecznym, jest zatem idealnym miejscem, w którym mogliśmy umieścić Arch, by w dalekiej przyszłości został zauważony i uratowany. (…) Jesteśmy zaszczyceni tym, że to Elon otrzymał pierwsze biblioteki Arch, jakie zostały stworzone. Jeśli ktokolwiek na to zasługuje, to właśnie on. Arch 1.1 wzbogaciła prywatną biblioteczkę Elona, a Arch 1.2 jest w drodze na orbitę heliocentryczną razem ze SpaceX".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.