Skocz do zawartości

Zdjęcia


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już o tekstach mowa...

Panoszy się paskudny obyczaj - ignorowania znaków diakrytycznych, interpunkcyjnych i w ogóle niechlujność wypowiedzi w internecie. Co ujdzie w tekstach ON LINE (jak w ICQ) - jest już brakiem kultury w tekstach, które można edytować jeszcze przez kwadrans po wysłaniu.

ad "Profesor co robi byki" - zdarza się czasem dysgrafia ale o wiele rzadziej, niż to wynika z zaświadczeń przedstawianych w szkołach przez troskliwych rodziców, którzy wszelkimi metodami chcą ułatwić swoim pociechom egzaminacyjny żywot. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z tą interpunkcją to wszyscy są pod wrażeniem snu Blooma z Ulysesa Joyca ? :roll: :mrgreen:

 

coś w tym jest jeśli o mnie chodzi to mógłbym zupełnie zrezygnować z przecinków przekaz staje się wtedy bardziej zrozumiały no może nie zawsze ale czasami jak teraz na przykład nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulyses... cholera nie idzie tego przeczytać do końca!

 

A co do przecinków. Powiem, że staram się pisać jak najlepiej. Ale często posty piszę w pośpiechu. I dopiero potem, jak je czytam, widzę, że jeszcze bym tam coś poprawił lub nacisnąłem na klawiaturze złą literę albo nie przytrzymałem "alt" .

Natomiast gdy pisze na spokojno staram się jak mogę!

 

Nie wiem jak wyjdzie ten post bo jest tym pisanym w pośpiechu.

 

Pozdrawiam

 

Pawel Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulyses... cholera nie idzie tego przeczytać do końca!

...może dlatego, że sen Blooma jest ostatnim rozdziałem...

 

bez znaków diaktrycznych dużych liter interpunkcji tekst jest jak monolog bez żadnych akcentów wyrazowych czy zdaniowych po minucie słuchania takiego zasypiasz to dzięki nim tekst zyskuje jakąś dynamikę która i tak jest tylko cieniem tej mówionej pomijąc już fakt wspomniany przez cygnusa o potencjalnej niejednoznaczności takich wypowiedzi

 

I dla normalnych

Bez znaków diaktrycznych, dużych liter, interpunkcji tekst jest jak monolog bez żadnych akcentów wyrazowych czy zdaniowych. Po minucie słuchania takiego -zasypiasz. To dzięki nim tekst zyskuje jakąś dynamikę, która i tak jest tylko cieniem tej mówionej. Pomijąc już fakt wspomniany przez Cygnusa o potencjalnej niejednoznaczności takich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,macie racje,tresc wypowiedzi jest zalezna od formy.Gdy przestaniemy stosowania prawidel mowa rzadzacych-wtedy bedzie to belkot i przekaz moze nieswiadomie niesc dezinformacje.Nieporadnosc wyslawiania sie jest typowe dla mlodych ludzi.

Michal jest taki jakie jego wpisy , czyli 11-sto letnim czlowiekiem!!!

Jako" mlody" testuje relacje z innymi(doroslymi),bo w piaskownicy juz sie przekonal za pomoca piasku i lopatek na glowie co wolno.(Teraz wlasnie zarobil lopatka w glowe od "doroslych" :wink: )

Specyficzna "klotliwosc"swiadczy ze zycie jeszcze go nie nauczylo zgryzliwie dogadywac a jedynie sie zloscic.

Napisalam to,bo mi sie Michala zal zrobilo,on jeden na tylu "wychowawcow" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, że się nie daje, jednakże mógłby sobie wziąć do serca uwagi innych, skoro aktywnie działa na forum bądź co bądź na którym jest chyba najmłodszy. Nikt nie chce tu nikogo wychowywać, ale wobec sympatycznych uwag, w pewnym momencie taryfa ulgowa się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.