Skocz do zawartości

Nie śpię, bo patrzę w niebo


Rekomendowane odpowiedzi

NIE ŚPIĘ, BO PATRZĘ W NIEBO
 
Nowy Rok to nowe wyzwania. Na 2018 rok postanowiliśmy sobie, że dotrzemy do nowych grup odbiorców i wprowadzimy kilka nowych cykli. Rozpoczynamy między innymi serię wywiadów z popularyzatorami nauki bezpośrednio lub pośrednio związanymi z astronomią. Nazwaliśmy ją „Nie śpię, bo patrzę w niebo” i zaczynamy od mocnego akcentu, którym jest wywiad z naszym idolem – Wiktorem Niedzickim. Jest to człowiek, który wywarł wpływ na wiele pokoleń. Człowiek niezwykle charyzmatyczny, który potrafi przekazywać wiedzę w wyjątkowo przystępny sposób.
 
ASTRONOMIA 1/2018
 
Prenumerata elektroniczna została wysłana w dniach 2-3 stycznia. W najbliższych dniach trafi również w formie papierowej. Jeśli ktoś nie nabył jeszcze numeru grudniowego, jest na to jeszcze szansa w sieci Empik oraz Ruch.
 
ZMIANA CENY
 
Jedną ze zmian w nowym roku jest również zmiana ceny „Astronomii". Nie jest to dla nas łatwa decyzja, ale chcąc rozwijać czasopismo, zdecydowaliśmy się na podniesienie ceny o 3,07 zł. Na cenę wpłynęły również niezależne czynniki – wyższy koszt papieru i druku.
 
CO W ZAMIAN ZYSKUJECIE?
 
Bardzo dużo! Nową jakość czasopisma, którą rozwijamy od numeru listopadowego, większą objętość (16 stron więcej – to aż 192 strony więcej rocznie!), nowych autorów i nowe działy, których w styczniowym numerze mamy jeszcze więcej, a za miesiąc pojawią się kolejne. Dodatkowo przewidujemy więcej konkursów oraz inne atrakcje. Chcemy, aby czasopismo było na jak najwyższym poziomie, a dzięki nowej cenie będziemy mogli dynamiczniej rozwijać „Astronomię".
 
TAŃSZA PRENUMERATA
 
Do 10 stycznia na prenumeratę obowiązuje poprzednia cena, czyli 156 zł za roczną prenumeratę oraz 288 zł za prenumeratę dwuletnią. Korzystajcie więc z okazji, aby zamówić „Astronomię" w niższych cenach.

 

67_2018_1.png

67_2018_5.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tayson napisał:

Sorki za szczerość, ale 20zl totalnie mnie zniechęca do zakupu. Cena jakbyśmy zarabiali w euro. 

Doszło dużo materiałów. Wyrzuciliśmy "zapychacze", a w to miejsce piszą inni autorzy. Wiec de facto zamiast dodatkowych 16 stron jest 26 stron treści (10 stron zajmowały mapy). Wzrosła cena druku, dostawy i nawet Empik ma w tym swój udział. U "konkurencji" też cena poszła do góry z podobnych względów, a mają 26 stron mniej od nas + dofinansowanie. Organizacja testów, konkursów też pociąga za sobą konsekwencje. To była naprawdę trudna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wimmer napisał:

Przyznać jednak trzeba, że graficznie jest na prawdę estetycznie. Widzę też artykuły dla początkujących: "Co to jest gwiazda?".
A pójdę, kupię. Bom ciekaw całej zawartości.

O gwieździe to akurat cykl dla najmłodszych :)  Ale już w lutym rozpoczyna się cykl dla początkujących, zarówno jak rozpocząć obserwację, jak i wynbór sprzętu itd. Rozpoczynamy również warsztaty z obróbki astrofotograficznej.

Edytowane przez Mariusz Kulma
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pav1007 napisał:

Dzięki. Nie kojarzę osoby.

A wiesz gdzie można znaleźć jakieś jego zdjęcia?

 Obstawiam że większość jego. 

http://obserwatorium.lubomir.weglowka.pl/index.php/galeria/galeria-2

 

3 lata temu byłem na DO Show i prowadził warsztaty astrofoto. Każdy pracował z materiałem z CDK 17 z Lubomira. Niestety ze względu na poziom grupy (w tym wtedy i moj ;-) ) przeszliśmy jedynie przez stackowanie w ccd stack i kilka operacji w PS. Było fajnie i wiele mi to dało. 

Jeżeli mogę cokolwiek doradzić to proponuję iść w artykułach w stronę jak najbardziej darmowego softu, np DSS, PixInsight LE. Oczywiście bez PS też się nie obędzie. 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz Kulma napisał:
Bardzo dużo! Nową jakość czasopisma, którą rozwijamy od numeru listopadowego, większą objętość (16 stron więcej – to aż 192 strony więcej rocznie!), nowych autorów i nowe działy, których w styczniowym numerze mamy jeszcze więcej, a za miesiąc pojawią się kolejne.

Ode mnie też coś nowego się znajdzie - tematyka gwiazd zmiennych i tranzytów egzoplanet dla początkujących i zainteresowanych obserwacjami. To od kolejnego numeru. Dzielę się sposobami, jak tego dokonuję - myślę, że warto poczytać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście oczekuję konkretu w tym miesięczniku. Kupowałem je jakiś czas temu, gdy były recenzje obiektywów foto. Później te artykuły znikły i to mnie zniechęciło. Jeżeli będą testy sprzętu i tym bardziej warsztaty obróbki( a tego szukałem w tej gazecie i nie znalazłem jak dotychczas) to chyba nawet skuszę się na prenumeratę ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukas1 napisał:

Ja osobiście oczekuję konkretu w tym miesięczniku. Kupowałem je jakiś czas temu, gdy były recenzje obiektywów foto. Później te artykuły znikły i to mnie zniechęciło. Jeżeli będą testy sprzętu i tym bardziej warsztaty obróbki( a tego szukałem w tej gazecie i nie znalazłem jak dotychczas) to chyba nawet skuszę się na prenumeratę ;)

Już teraz jest ciepły test WX 7x50, potem Taurus i kolejna lorneteczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tayson napisał:

 Obstawiam że większość jego. 

http://obserwatorium.lubomir.weglowka.pl/index.php/galeria/galeria-2

 

3 lata temu byłem na DO Show i prowadził warsztaty astrofoto. Każdy pracował z materiałem z CDK 17 z Lubomira. Niestety ze względu na poziom grupy (w tym wtedy i moj ;-) ) przeszliśmy jedynie przez stackowanie w ccd stack i kilka operacji w PS. Było fajnie i wiele mi to dało. 

Jeżeli mogę cokolwiek doradzić to proponuję iść w artykułach w stronę jak najbardziej darmowego softu, np DSS, PixInsight LE. Oczywiście bez PS też się nie obędzie. 

 

 

 

Dokładnie ten sam człowiek :)

Co do oprogramowania – dokładnie taki jest zamiar. Jak najwięcej darmowego softu lub trial, żeby nie zrazić od progu kosztami oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartosz napisał:

Mi osobiście nowa szata graficzna przypadła do gustu. Jest OK. Prenumeruję i nadal zamierzam :)

Testy SW mini i Nikona były bardzo ciekawe. Zobaczymy jak będzie dalej.

Bardzo się cieszymy :) Chcemy, aby testy pojawiały się co miesiąc. Chociaż już wiem, że czasem będą dwa w miesiącu.

Edytowane przez Mariusz Kulma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.