Skocz do zawartości

Krab


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

O ile kojarzę to wczoraj Łysy po okolicy wędrował więc trudno oczekiwać dobrego efektu. Ale znam to uczucie, warunki mocno średnie, Łysy blisko pełni a my podłamani pogodą i tak odpalamy setupy. Łukasz ma rację, że jeśli już to NB choć ostatnio przy pełni w lekkim zamgleniu nawet w Ha wielkie G mi wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łukasz K napisał:

Hmmm....chyba lepiej będzie zebrać lepszy materiał i podejść raz jeszcze do tematu.

Na tle powychodził gradient i jakieś takie blade wyszło.

Nie lepiej  będzie zapolować na ten obiekt w NB?

 

 

Nie mam zamiaru wchodzić w NB. Ledwo  kilka godzin na kilka miesięcy w  spapranym niebie znajdę, a z NB to już w ogóle. NB to filtry pod czyste niebo z LP. u Mnie jest LP + smog + kotlinka + chmury :)  

 

ps. to nie gradienty, tylko tak jak pisałem spaprany kanał B , wiec co najwyżej gradient w liczbie pojedynczej ;)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzędziel napisał:

O ile kojarzę to wczoraj Łysy po okolicy wędrował więc trudno oczekiwać dobrego efektu. Ale znam to uczucie, warunki mocno średnie, Łysy blisko pełni a my podłamani pogodą i tak odpalamy setupy. Łukasz ma rację, że jeśli już to NB choć ostatnio przy pełni w lekkim zamgleniu nawet w Ha wielkie G mi wyszło.

To prawda, w dodatku przechodziły chmury. W sumie wyglądało to ciekawie, bo sprawiały wrażenie jak gdyby nade mną wisiała zorza polarna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łukasz K napisał:

Ja do tego obiektu podchodziłem tylko raz i do tego zebrałem samo Ha. Poniżej efekt aby pokazać różnicę w NB. Moim zdaniem na tym obiekcie różnica jest bardzo duża pomiędzy RGB a NB.

M1 Ha jpg.jpg

Tego nie kwestionuję. Ja wspomniałem tylko o sytuacji w mojej miejscówce, gdzie przez 3 lata udało mi się zrobić jedno zdjęcie w NB. W dodatku nie zebrałem tyle materiału ile chciałem.  DO NB też musi być czyste niebo :) a ja takiego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wessel napisał:

Jarek, to jest lepsze.  Jak by Ci się chciało to usuń te czarne plamy na mgławicy.

Fajnie M1 wygląda w bikolorze

 

Dzięki, wiem, że zdjęcie do poprawienia, ale to już nie ode mnie zależy tylko od pogody, czasu co raz mniej, a ja potrzebowałbym na ten obiekt dwie pogodne noce. 

Halfa, by się przydało, tak jak już wspominałem nie zamierzam wchodzić w pełny NB. Plam tam żadnych nie widzę.  Jeżeli masz na myśli to pociemnienie u góry na godzinie 13tej to  tam tak jest. Zobacz na fotkę Kena: http://www.imagingdeepsky.com/Nebulae/M1/M1.htm

 

ps.trochę zmieniłem kontrast i podmieniłem zdjęcie w pierwszym poście.  Jeszcze wkurzają mnie te duże obwódki wokoło "czerwonych" gwiazd i może coś z tym jeszcze będę próbował zrobić.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok! Widziałem to..

Pora sprzedawać teleskopy....dziesięć lat facet zbierał materiał a nasi szybkobiegacze teraz robią 30x20 sekund CMOsami :(

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że Krabik to jego obsesja.

Montaż -      up to 100kg

Jego teleskop to dla mnie zagadka  -    Selfmade 443/2048 Newton f4,6  

Jego kamerka to ???   hmm...

Może na nowoczesnym cmosie  byłoby  lepjej    :)

Całe życie dla 30 zdjęć  hmm....    https://www.astrobin.com/users/DetlefHartmann/

Jedni robią tak, a inni tak, ważne jest, aby nam....

Jednakże jest to....

Najlepsze zdjęcie DS, jakie widziałem w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fizyk5 napisał:

Powiedziałbym, że Krabik to jego obsesja.

Montaż -      up to 100kg

Jego teleskop to dla mnie zagadka  -    Selfmade 443/2048 Newton f4,6  

Jego kamerka to ???   hmm...

Może na nowoczesnym cmosie  byłoby  lepjej    :)

Całe życie dla 30 zdjęć  hmm....    https://www.astrobin.com/users/DetlefHartmann/

Jedni robią tak, a inni tak, ważne jest, aby nam....

Jednakże jest to....

Najlepsze zdjęcie DS, jakie widziałem w życiu.

Wiem co  na pewno źle zrobił. Sposób orientacji powinien być jak na moim zdjęciu. Widać wtedy że te "opary" walą w górę, ale też rozchodzą się jak fala po tafli wody.

może Ktoś potrafi obrócić ta animację w taki sposób jak opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.