Skocz do zawartości

Krab


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze  amatorskie zdjęcie M1 jakie dotąd widziałem ?

https://www.cloudynights.com/topic/558660-first-light-with-qhy5iii-290-m-on-m1-t300-fd-53/

https://www.cloudynights.com/topic/559811-m1-crab-nebula-high-resolution-and-wide-field-with-qhy174mqhy5iii-290-m/

Gdyby nie brak pogody i tragiczny zimą seeing .... :unsure:

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JaLe napisał:

Wiem co  na pewno źle zrobił. Sposób orientacji powinien być jak na moim zdjęciu. Widać wtedy że te "opary" walą w górę, ale też rozchodzą się jak fala po tafli wody.

może Ktoś potrafi obrócić ta animację w taki sposób jak opisałem?

Proszę bardzo. Chyba o to chodziło?obrocone.thumb.gif.96282766ae38335a559bf583d8cb2d2f.gif

 

No i porównanie do naszego rodzimego zdjęcia , materiału mniej więc ciemno, ale ogólnie to chyba podobnie co nie ? Dodałem clarity w PS tylko. No i zdjęcie widać z innego okresu.

hamal.gif.45472511007b94b68528788f86cd0106.gif

  • Lubię 2
  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wessel napisał:

Pora sprzedawać teleskopy....dziesięć lat facet zbierał materiał a nasi szybkobiegacze teraz robią 30x20 sekund CMOsami :(

Noo, pięć razy w ciągu dziesięciu lat włączył obserwatorium, faktycznie się narobił :P

Aby Ci się przez rok komputer w obserwatorium wieszał, za tych szybkobiegaczy :unsure: Ty odpalasz 20-30 min klatki i idziesz spać a ja dla głupich 300 klatek po 20 sek siedzę pól nocy z nosem w laptopie co chwila dopieszczając ostrość i pauzując momenty gorszego seeingu. Próbowałeś wielkiej skali, wyszły Ci gwiazdy 10 FWHM i odpuściłeś, więc nie krytykuj. A Cisi co robią 30x20 sek na razie nacieszają się sprzętem, ale zachcą więcej i lepiej, wtedy zmienią podejście.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Naski napisał:

Tak aby zaktualizować kraba - z grudnia 2017 halrgb - jest jeszcze kilka małych rzeczy do poprawy * ale jako poglądowa fotka i uzupełnienie tematu - chyba daje radę .

5a50f693b70c3_M1V11kadrj.thumb.jpg.b7c4e38dcbf25261b894000aa22e6c2c.jpg

HLRGB to chyba najlepsze  połączenie w przypadku tego obiektu, jest lepiej niż w  pełnym NB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Naski napisał:

Tak aby zaktualizować kraba - z grudnia 2017 halrgb - jest jeszcze kilka małych rzeczy do poprawy * ale jako poglądowa fotka i uzupełnienie tematu - chyba daje radę .

5a50f693b70c3_M1V11kadrj.thumb.jpg.b7c4e38dcbf25261b894000aa22e6c2c.jpg

Ty Maciek, opierniczasz się. Domaluj kolor na gwiazdkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wessel napisał:

y Maciek, opierniczasz się. Domaluj kolor na gwiazdkach

No jakoś po dodaniu ha , nie baly się i znikł , ale zapewniam ze są na lrgb 

hamal świetnie - próbujemy dalej 

jale - tez się z tobą zgadzam - hlrgb wyglada najlepiej w tym obiekcie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.