Skocz do zawartości

M31 pasy


yogi3e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj strzelałem w M31, przy zabawie krzywymi wychodzą pasy takie jak widać na zdjęciach. Macie jakieś pomysły jak je zlikwidować? Nie wiem czy to szum jest czy coś innego, źle zestackowane? (mam ustawione wg. filmiku Tysona) Robione z miasta. Canon 750d, sigma 70-300, SWA  74 light.47 dark (biasów i flatów nie mam) bateria padła;/ Mocno pojechałem tutaj z krzywymi żeby pokazać o co chodzi. 

m31pasy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomy tools sobie nie poradził, na yt trafiłem na program topaz labs (versja trial) i trochę pomogło. Jednak nie jestem do końca zadowolony, ale dzisiaj już nie mam sił :/ A tak poza tym lepiej robić dłuższe ekspozycje przy niższym iso, czy krótszy czas i większe iso? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo też mam Canona 750 i takie pasy (ale w mniejszym stopniu) wychodzą, ale przy naprawdę ekstemalnym wyciąganiu. Ty fotkę wyciągałeś z tego co widzę delikatnie. Może to kwestia czasów naświetlania i ISO. Zdecydowanie lepiej jest dać niższe ISO (800 a nawet 400 jak jest spore LP) i dłużej palić. Ja najlepsze efekty otrzymywałem jak miałem histogram pojedynczej klatki nie dalej niż w 1/3 skali licząc od lewej. No i co do kalibracji to widać, że flaty są absolutnie niezbędne dla tego obiektywu (spora winieta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RAV7766 napisał:

W Fitswork4 opcja LINES TO EQUAL VALUES  tym skutecznie usuniesz te pasy ,  reduce horizontal banding w astronomy tools słabo sobie z tym radzi . 

Dzięki pomogło, myślałem że fitswork to płatny program a to całkiem fajny kombajn i darmowy :) Jednak te pasy nie dają mi spokoju na wcześniejszych zdjęciach tego nie miałem, możliwe że coś z aparatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, yogi3e napisał:

Dzięki pomogło, myślałem że fitswork to płatny program a to całkiem fajny kombajn i darmowy :) Jednak te pasy nie dają mi spokoju na wcześniejszych zdjęciach tego nie miałem, możliwe że coś z aparatem?

Też to miałem , Canony tak mają ;) raz pasy są a raz ich nie ma ,  nie wiedziałem od czego to zależy . Loteria :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, yogi3e napisał:

Obiektyw ustawiony był na manual, flatów nie miałem więc to nie od tego, lp duże więc jestem skłonny się zgodzić że to pasy od tego. Da się to jakoś wyeliminować? Dłuższe czasy i mniejsze ISO?

Może zdradzisz tajemnice i powiesz jakie to iso:grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marek_N napisał:

Te poziome pasy to cecha matrycy w Canonach 750D i 760D. Są to piksele odpowiadzialne za detekcje fazy i są one ułożone wlasnie w taki sposób na matrycy. Zwie się to Hybrid CMOS AF III

Jak dla mnie to dość kontrowersyjne rozwiązanie Canona... Świetny AF na filmach, ale z drugiej strony tak ordynarne pasy na zdjęciach... Trochę powinni to dopracować przed wypuszczeniem na rynek.

No i czy biasy nie powinny tego skalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MateuszW napisał:

Jak dla mnie to dość kontrowersyjne rozwiązanie Canona... Świetny AF na filmach, ale z drugiej strony tak ordynarne pasy na zdjęciach... Trochę powinni to dopracować przed wypuszczeniem na rynek.

No i czy biasy nie powinny tego skalibrować?

Może koledze trafił się jakiś felerny egzemplarz, z tym modelem od początku były jazdy, poczynając od dziwnych plam na matrycy o czym było głośno w necie. Cóż z tego że nowa matryca jak szum jak w starych poczciwych puszkach za kilkaset złotych. Trzeba było brak używkę chociażby 5d mkII i zadowolenie byłoby dużo większe:emotion-5:.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.