Skocz do zawartości

Jak zautomatyzować sesję?


ANowak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w stanie chyba wytrzymać klikania co dwie minuty na kolejny obiekt i powtarzania takiej czynności przez całą noc. Jest jakiś sposób, który nie wymaga wydawania milionów, aby zautomatyzować sesję? Czyt.: wprowadzam jakie obiekty ma fotografować przez noc, montaż sobie lata po niebie, kamerka robi zdjęcia, ja jestem wreszcie wyspamy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr4d napisał:

 Pierwsz co się nasuwa, APT - Astro Photography Tool https://ideiki.com/astro/Default.aspx 

Wygląda spoko na pierwszy rzut oka i nie kosztuje za dużo. 
"Objects Browser with 545 deep sky objects (Messier, Herschel 400, most of Caldwell and Hidden Treasures catalogs), 78 alignment stars, 2 start maps to use for size, coordinates selection and GoTo alignment. Available is audio extensions as additional download packages!". Da się tam dodać więcej obiektów? Np. katalogi PGC i UGC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ANowak napisał:

Nie jestem w stanie chyba wytrzymać klikania co dwie minuty na kolejny obiekt i powtarzania takiej czynności przez całą noc. Jest jakiś sposób, który nie wymaga wydawania milionów, aby zautomatyzować sesję? Czyt.: wprowadzam jakie obiekty ma fotografować przez noc, montaż sobie lata po niebie, kamerka robi zdjęcia, ja jestem wreszcie wyspamy.
 

Hmm, a dlaczego co dwie minuty zmieniasz obiekt? Jeśli poszukujesz planetoid, komet itp to ok, ale jak to ma być astrofoto, to musisz zmienić podejście.

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

 Pierwsz co się nasuwa, APT - Astro Photography Tool https://ideiki.com/astro/Default.aspx 

APT umożliwia automatyczne przerzucanie obiektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z oprogramowania, którego sam jestem autorem, ale wiem, że najczęściej używanym programem w innych amatorskich projektach przeglądowych jest CCD Commander. Korzysta z niego wiele zagranicznych obserwatoriów oraz kilku znanych mi polskich astroamatorów (G. Duszanowicz, W. Caban, Michały z Rantigi). Ma wszystko co potrzeba do tworzenia automatycznych sesji przeglądowych. Cena też jest przyzwoita - 99$

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.