Skocz do zawartości

[ Giełda ] Montaż SkyWatcher HEQ-5 SynTrek


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż SkyWatcher HEQ-5 SynTrek


Witam,

Na sprzedaż wystawiam mój sprawdzony od lat montaż Skywatcher HEQ5. Kupiłem go chyba w 2007/2008 r. i był moim głównym montażem do astrofotografii. Wykonałem na nim większość zdjęć z mojego dotychczasowego dorobku (www.astrofotografia.szczecin.pl).

 

Kilka faktów dotyczących sprzedawanego sprzętu:

- jest to wersja "biała" z pilotem SynTrek. Można z niej zrobić SynScan dokupując takiego pilota

- nigdy nie był przeciążany (max. 8 kg teleskopy)

- montaż był kupiony pod astrofotografię i w ten sposób pracował do 2016 r.

- ostatnie 1,5 roku pracował z powodzeniem w obserwatorium zdalnym śledząc tysiące gwiazd zmiennych

- deklarowane PE na poziomie +/-20" (standard Skywatcher), łatwe do guidowania

- dobrze działa pod EQMOD przez komputer, nie potrzeba pilota SynScan

- montaż i jego osprzęt noszą ślady użytkowania (jak na zdjęciach), można znaleźć też podrdzewiałe śrubki (typowe dla SkyWatchera), brakuje jednej zaślepki od ślimaka.

- montaż jest w PEŁNI SPRAWNY I SPRAWDZONY - gotowy do astrofotografii (nie jak te kupione w sklepie).

 

Sprzedaję montaż w zestawie sklepowym+ tj.:

- głowica HEQ-5 SynTrek

- 2 x przeciwwagi 5 kg

- pilot SynTrek

- statyw z półką

- zasilacz AC/DC

- kabel EQMOD (nie wiem czy działający)

- walizka alu (typu z Castoramy) do głowicy i osprzętu

CENA: 2000 zł + ew. przesyłka. Nowy kosztuje 3200 zł.

 

Dodatkowo, mogę sprzedać adapter pod alternatywne siodełko do HEQ5, np. Losmandy. Taki : https://www.altairastro.com/puck-to-attach-losmandy-clamp-to-eq6-or-heq5-mounts.html

CENA: 100 zł + ew. przesyłka

 

Z racji wagi i wielkości sprzętu preferowałbym odbiór osobisty, mogę też kawałek dojechać i dowieźć w okolicach Szczecina, albo dostarczyć na wiosenny zlot do Zatomia.

Zapraszam do zakupu, to doskonały montaż do mniej i bardziej zaawansowanej astrofotografii.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_5759.jpg

IMG_5758.jpg

IMG_5768.jpg

IMG_5767.jpg

IMG_5765.jpg

IMG_5764.jpg

IMG_5763.jpg

IMG_5761.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.