Skocz do zawartości

[ Giełda ] Kenko LPR Type II - 77 mm


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Kenko LPR Type II - 77 mm


Sprzedam filtr anti light pollution Kenko LPR type II na gwint obiektywowy 77mm (największy jaki jest dostępny).

Filtr zakupiłem w PL do obiektywu Samyang 135mm f/2.0.

Ponieważ przesiadłem się na 16" Newtona znacznie szybciej niż to miałem w planach, ten filtr nie jest mi już dłużej potrzebny.

Stan idealny, użyty raptem kilka razy.

Nowy kosztuje horrendalne pieniądze, ja proponuję za 650 PLN (z wysyłką).

Filtr typu II jest przeznaczony do astrofotografii (typ I zalecany jest tylko do obserwacji wizualnych, w astrofoto wprowadza zbyt duże przesunięcia kolorów).

 

Tutaj opis filtra TYPE II na stronie producenta.

Zdjęcie Kasjopei wykonane z wykorzystaniem tego filtra można znaleźć w LINKU.

 

Filtr nie nadaje się do szerokich obiektywów, producent zaleca co najmniej 100mm ogniskowej (w przeliczeniu na pełną klatkę).

Zrobiłem trochę testów (opis jeszcze nie ukończony), które można znaleźć w LINKU.

Jak widać, od bardzo jasnych obiektów mogą pojawić się flary, także ten filtr nie nada się do krajobrazu miejskiego z niebem w tle. Bardzo dobrze radzi sobie jednak z łuną miejską w fotografii gwiazd i DS-ów, gdzie odblasków już się nie obserwuje. Przy szerokich kadrach pojawiają się też przesunięcia kolorów, stąd zalecenie stosowania dłuższych ogniskowych.

Filtr doskonale się sprawdzi np. z obiektywem 70-200, 100-400 czy stałką 135 mm. W przypadku obiektywów z mniejszą średnicą filtra (np. 68 mm) można zastosować odpowiedni pierścień redukujący, kosztujący kilkanaście złotych.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.