Skocz do zawartości

Konik, Płomień i M42 z Pentacona 135mm


xinu

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że to "prawie" mój wymarzony kadr na który poluję już dosyć długo. Mam nadzieję go ustrzelić na najbliższym zlocie.

Zastanawia mnie jedno, wiadomo że Pentacon to nie jest szczyt optycznej inżynierii, ale skąd u Ciebie na jasnych gwiazdach takie fioletowo-niebieskie okręgi? Najdziwniejsze jest to, że wszystkie są w skierowane jakby do góry.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bas.sic napisał:

skąd u Ciebie na jasnych gwiazdach takie fioletowo-niebieskie okręgi? Najdziwniejsze jest to, że wszystkie są w skierowane jakby do góry.

pk

Myślę, że ten typ tak ma...przysłona była ustawiona na 5.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale masz smog w swojej okolicy. Dymią, że ledwo M42 widać ;)

A tak na poważnie, to gdybyś miał kilka razy więcej materiału, to nie chcę myśleć co by się dało z tego wyciągnąć.

To co ja zrobiłem z tego jpg-a to tylko szybka zabawa w PS-ie z funkcją Shadow/Highlight plus odszumianie pluginami i zmniejszenie obrazka.

:Beer:

LRGB(1)mm.jpg.59e2a8f4d72743caf382bdc5cf2aad7c.jpg

Edytowane przez Piotrek L.
  • Lubię 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Piotrku takiego "smogu" to nigdy za wiele :). Widzę, że jeszcze raz muszę siąść do obróbki, już wiem w którą stronę mam iść. Dzięki za pokazanie, że jeszcze tyle można wycisnąć z tego zdjęcia. Bardzo mi się podoba to co zrobiłeś :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale Ty nie musisz podchodzić jeszcze raz od początku do tego materiału :)

Jeśli to zdjęcie, które pokazałeś w pierwszym poście masz zapisane w tiff-ie to po prostu wrzuć go do PS-a (czy GIMP'a) i użyj opcji Shadow/Highlight i powyciągaj troszkę tego co masz w cieniach. Byle wszystkiego z umiarem i po trochu :)

Pamiętaj tylko, że przy tej ilości materiału będzie wyłaził szum, więc trzeba będzie i odszumić i zmniejszyć odpowiednio, żeby zdjęcie było milsze w odbiorze.

Jak dla mnie (zasuszonego/zmumifikowanego astrofotografa) obrobiłeś wszystko bardzo dobrze, tylko musisz jeszcze troszkę kilka kroków dołożyć.

Pozdro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tiffa i faktycznie...cholercia nie zdawałem sobie sprawy, że tam tyle tego siedzi :). Dzięki kolego za rade :Beer: . Ehhh tak jeszcze z jedna dodatkowa godzina naświetlania i było by miło :). Choć i tak jestem zadowolony z efektu. Tamtej nocki przejrzystość była taka,że  w dobsonie 8"  płomień majaczył :).

 

Coś takiego mi wyszło. Dwie wersje...muszę odpocząć :)

LRGB(1)_filtered(1).jpg

LRGB(1(3)).jpg

Edytowane przez xinu
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.