Skocz do zawartości

Mgławica Koński Łeb i Mgławica Płomień


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za opinie.

1 godzinę temu, Naski napisał:

Bardzo ładnie to wygląda ,a Ha super .

Zastanawiam mnie , jak ty fotografujesz na 2 kamery ? Bo to jest spora strata czasu - przy zmianie i ponownej konfiguracji :g:

Zdjęcie B-33 w Ha zrobiłem w zeszłym roku. Nie robię w tym samym dniu zdjęć dwoma kamerami. Szkoda na to czasu. Jedynie staram się pokazać obiekt w dwóch różnych skalach i często korzystam przy tym z materiałów z poprzednich lat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arctur34wp napisał:

Koń fantastyczny,Zdjęcie z pozdrowieniami dla ostatnio słynnego szkicownika B33 :D.

Odnośnie tego wątku,  przypomniał mi się cytat brytyjskiego polityka (nazwiska teraz sobie nie przypomnę). Jak każdy wielki podróżnik widziałem dużo więcej niż pamiętam i pamiętam dużo więcej niż widziałem. ;). Zdjęcie piękne. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to Andrzeju pozamiatałeś :) Choć porównując nasze zdjęcia nie wypadam chyba tak źle :) Widać przewagę jakości nieba - 5x mniej materiału, a biorąc pod uwagę fakt mozaiki u mnie, to 10x, a wciąż u Ciebie więcej struktur w cieniach. No i detal też ostrzejszy, choć tu akurat mnie cieszy, jak blisko udało mi się podejść 10x tańszym montażem i tubą :P Te kropkowane spajki zawsze kojarzyły mi się z niezrównaną optyką ASA i podobnych, chyba nigdy nie widziałem tego efektu na żadnym sprzęcie SW. To taki "certyfikat jakości" bym powiedział.

Dzięki za fajną referencję do koloru, który mam zamiar zebrać już niedługo w Bieszczadach.

Ciekawe jest, jak różni się wielkość tej mgławicy emisyjnej poniżej konia - w Ha jest ze 2x mniejsza, niż na kolorze. Zastanawiam się, czy w wersji HaRGB uda się pokazać jej całość, czy tylko LRGB to potrafi? Teoretycznie światło tej mgławicy jest z ciągłego spektrum, a wiec Ha wycina je jak gwiazdy, czy LP...

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MateuszW napisał:

No to Andrzeju pozamiatałeś :) Choć porównując nasze zdjęcia nie wypadam chyba tak źle :) Widać przewagę jakości nieba - 5x mniej materiału, a biorąc pod uwagę fakt mozaiki u mnie, to 10x, a wciąż u Ciebie więcej struktur w cieniach. No i detal też ostrzejszy, choć tu akurat mnie cieszy, jak blisko udało mi się podejść 10x tańszym montażem i tubą :P Te kropkowane spajki zawsze kojarzyły mi się z niezrównaną optyką ASA i podobnych, chyba nigdy nie widziałem tego efektu na żadnym sprzęcie SW. To taki "certyfikat jakości" bym powiedział.

Dzięki za fajną referencję do koloru, który mam zamiar zebrać już niedługo w Bieszczadach.

Ciekawe jest, jak różni się wielkość tej mgławicy emisyjnej poniżej konia - w Ha jest ze 2x mniejsza, niż na kolorze. Zastanawiam się, czy w wersji HaRGB uda się pokazać jej całość, czy tylko LRGB to potrafi? Teoretycznie światło tej mgławicy jest z ciągłego spektrum, a wiec Ha wycina je jak gwiazdy, czy LP...

Dzięki za ocenę. Twoje zdjęcia w Ha niewiele ustępują tym, które ja zrobiłem. Biorąc pod uwagę Twoją kamerę i teleskop to osiągnąłeś naprawdę bardzo dobry rezultat. Według mnie dobre zdjęcia w LRGB można uzyskać tylko pod dobrym niebem takim jakie jest np. w Bieszczadach. Jeśli chodzi o mgławicę emisyjną poniżej konia to o wiele lepsze szczegóły można uzyskać w LRGB. Według mnie palenie w Ha niewiele tu pomoże. Na moim zdjęciu konia w Ha (22x900s) -  bardzo  słabo  wyszły struktury tej mgławicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.