Skocz do zawartości

Jowisz 2018


Robert_73

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem tragiczna obróbkę, co Sebastianusowi przypominała podłogę w wiatrołapie :)

Newton Minimo 300/3500, ZWO ASI 120 MM z filtrem Astronomk ProPlanet 742 ( luminancja) i ZWO ASI 120 MC z ADC ASH. Na ASA DDM 60.

 

 

DLvTNNgH-uPi_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wessel napisał:

Zmęczony jestem, czwarta noc do świtu.... macie rację, popracuję jeszcze nad tym

 

podziwiam

ja po dwóch nocach z rzędu do 1;30 - i nie mam siły:)

 

a jeszcze co do kolorystyki to jak sam wiesz subiektywne odczucia.

Zdjęcia robisz wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wessel napisał:

Po dobrym, angielskim śniadanku inne podejście do życia i do Jowisz też :)

 

 

rZLpxhJZtCQ-_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

To i ja powalczyłem ze swoim z czwartku - raz jeszcze;)

Do obróbki użyłem Registaxa tym razem. Moje subiektywne i odczucie jest takie, że lepiej wyszło. 

A Wy co myślicie?

 

3reg.jpg

3reg100.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Załączam stacka jakby ktoś chciał się pobawić 

https://www.dropbox.com/s/sau1ddaet9qjjlv/Jup_223009_lapl4_ap358_conv.tif?dl=0

To jest wstępnie wyostrzony stack. Masz zaznaczoną opcję Sharpened, która służy do sprawdzania na szybko rezultatów, w tym porównywania wielu plików. Taki wyostrzony stack nie jest dobrym punktem wyjścia do obróbki. Zapodaj "normalnego" bez "_conv" w nazwie pliku. Masz też w nazwie ap358. Nie ma sensu tyle punktów wyrównania ustawiać dla tarczy o takim rozmiarze przy naszym seeingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arek_P napisał:

To jest wstępnie wyostrzony stack. Masz zaznaczoną opcję Sharpened, która służy do sprawdzania na szybko rezultatów, w tym porównywania wielu plików. Taki wyostrzony stack nie jest dobrym punktem wyjścia do obróbki. Zapodaj "normalnego" bez "_conv" w nazwie pliku. Masz też w nazwie ap358. Nie ma sensu tyle punktów wyrównania ustawiać dla tarczy o takim rozmiarze przy naszym seeingu.

ok

dam tez taki goły:)

A z tymi pkt alignacyjnymi to ja zawsze automatycznie ustawiałem - klik i są:)

Będę pamiętał na następny raz:)

 

https://www.dropbox.com/s/o8riqh25gjg3huq/Jup_223009_lapl4_ap358.tif?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to co wycisnąłeś w ostatnim podejściu to jest max jeśli chodzi o detal. Pozostaje zabawa w estetykę. U mnie trochę mniej detalu, ale za to bardziej gładko.

Jup2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Arek_P napisał:

Myślę, że to co wycisnąłeś w ostatnim podejściu to jest max jeśli chodzi o detal. Pozostaje zabawa w estetykę. U mnie trochę mniej detalu, ale za to bardziej gładko.

Jup2.png

ano właśnie mam problem z gładkością:)

Te moje w 100% rozmiaru - nie są tak gładkie jakbym chciał

Te po resize są już fajne ale chciałbym by były fajne też te w oryginalnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

ano właśnie mam problem z gładkością:)

Te moje w 100% rozmiaru - nie są tak gładkie jakbym chciał

Te po resize są już fajne ale chciałbym by były fajne też te w oryginalnej wielkości.

100% Twojego rozmiaru to po prostu za duża skala by przy naszych warunkach móc regularnie wyciągnąć ładny, gładki detal. Jak chcesz mieć 100% to użyj barlowa mniejszej krotności.  Im większa rejestrowana tarcza tym trudniej o ładny detal. Taki mamy klimat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Arek_P napisał:

100% Twojego rozmiaru to po prostu za duża skala by przy naszych warunkach móc regularnie wyciągnąć ładny, gładki detal. Jak chcesz mieć 100% to użyj barlowa mniejszej krotności.  Im większa rejestrowana tarcza tym trudniej o ładny detal. Taki mamy klimat :D 

ale ja robię bez Barlowa - heloł;)

nasz Meade LX600 ma prawie 3 metry ogniskową:)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

ale ja robię bez Barlowa - heloł;)

nasz Meade LX600 ma prawie 3 metry ogniskową:)

 

Chodziło mi bardziej o efekt końcowy. Barlow to tylko jeden z czynników, którym możemy regulować skalę tarczy rejestrowanej planety. Skoro nie masz barlowa, to możesz użyć kamery o większym pikselu lub teleskopu o mniejszej światłosile lub w ogóle mniejszego teleskopu :)Prościej chyba jednak będzie na koniec obróbki zrobić resize np. 80% i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.