Skocz do zawartości

Nowy typ nasadki bino w sprzedaży w Europie


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno ostrzy bez żadnych korektorów w newtonach i innych systemach. Wywodzi się z japońskiej firmy Kasai ...

 

file.php?id=2633file.php?id=2634

 

http://www.apm-telescopes.de/en/optical-accessories/binocular-viewers/tecnosky-horizon-binocular-1.25.html?info=362144

http://shop.tecnosky.it/Articolo.asp?SessionID=D31C698C-18F8-422B-AE92-96D791F1ADEF&GetInfo=TObinR&AddScore=TObinR&Score=1

 

Tłumaczenie " na nasze"  Wujka Google :

Lornetka Tecnosky Horizon 1,25 "

Bino to zarówno pryzmat / lustro, i tak ma wewnątrz korektor.

Jest to nowa konstrukcja wieży z powiększeniem 1: 1 i nie potrzebuje OCS, aby osiągnąć koncentrację na newtonach i refraktorach.
Nazwaliśmy to "Horyzontem", ponieważ otwiera ono nowe horyzonty, które chcą używać binoview na teleskopach i refraktorach Newtona.
Kto używa tych instrumentów, dobrze wie, jak trudno jest skoncentrować się na widoku z małą mocą (lub jest prawie niemożliwe), konieczne jest "cięcie rury" lub użycie dużych i drogich korektorów ...... ale teraz jest Koniec z koniecznością!
Z Horizovew można obserwować galaktyki, gromady i inne obiekty deepsky z 400-mm dobsonami o jasności 400 mm przy 88-krotnym powiększeniu i parą okularów polowych o średnicy 18 mm lub obserwatora tylko 50-krotnie z achromatem 150 F / 6!
Do tego Bino polecamy nasze płaskie okulary 60 stopni APM o ogniskowych od 10 mm do 24 mm.

Dostarczane z:

    
Bino
    
Walizka




Dane techniczne:
Adapter okularowy:
1,25 "
System pryzmowy:
Nowa konstrukcja optyczna pryzmatu / lustra
Skupienie:
Obrotowa regulacja dioptrii
Powiększenie:
1: 1
ulga dla oka:
58 mm - 74 mm
Wymiary:
127 x 106,7 x 50,4 mm
Waga:
716g
Nieograniczona średnica:
17,3 mm
 
 
 
 
 
Tłumacz Google dla Firm:Narzędzia dla tłumaczyTłumacz stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  z ostrzeniem,tak,jak miała nasadka bino Soligor.http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1417

Żeby okulary APM 24mm/60 * nie winietowały,to pod okularami powinien byc przelot ~23.5mm.

Może na wlocie ma 17,3mm ?

Regulacja dioptri,tylko z jednej strony ( + / -).

Ciekawa regulacja rozstawu oczu.

Czy niema problemu z okularami z rowkiem ?

Jak z odblaskami ??

Przydałby się dokładny opis w PDF.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie na wlocie ma te 17.3mm ale pewności bez specyfikacji nie mam...fakt że ciekawy to model godny zgłębienia wiedzy na jego temat-jak ie potwierdzi jego wyjątkowość to kto wie czy nie zmieni to trochę w na  "pol"  rynku optyki astro ... ja na pewno jestem tym bino zainteresowany ale chętnie gdzieś coś bym więcej o nim jeszcze poczytał uzupełniając wiedzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to na wlocie - czyli na wylocie będzie to samo, nie ?  Zresztą w linku włoskim wspominają o tym pisząc, że na rynku są z wlotami 21 - 22 mm , ale .... i następują dalsze dywagacje , pomniejszające znaczenie tego małego wlotu/wylotu.  "Za  cienki " jestem, by sprawę kompetentnie analizować. 

News przekazałem z czeskiego forum, ale tam też same znaki zapytania... dopiero jak ktoś kupi, albo będzie to w Suprze Praha - napewno Sirius_758 , który zapodał nowinkę

weźmie się  do roboty i przetestuje do granic bólu ;)  Jak to jest zresztą w Jego zwyczaju  w agendzie  posec.astro.cz , gdzie daje fajne recenzje sprzętu . W cywilu : Boris Glos, przedstawiałem tego pana na forum !!!   http://posec.astro.cz/  ( instrumentalno - optyczna sekcja czeskiej astronomicznej społeczności )

 

:) 

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje,to na Czeskim Forum ,pod tym linkiem,jest schemat tej nasadki bino :wink: :roll: :roll: :
http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php?f=38&t=8696&start=435

Podziękowanie dla SIRIUS_758

Na wejściu tej nasadki bino są 3 kolory i na wyjściu do okularów,też 3 kolory.Więc w obu okularach,jest obraz ,z całej apertury,a nie z połowy :?: :( :roll:.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Motloch Franciszek napisał:

Na wejściu tej nasadki bino są 3 kolory i na wyjściu do okularów,też 3 kolory.Więc w obu okularach,jest obraz ,z całej apertury,a nie z połowy :?: :( :roll:.

Niestety, Franku, chyba tak nie jest i dyskutowano na ten temat na czeskim forum...

Wpis MilAN -a, speca od optyki  - i nie tylko, z wykształcenia astronom, na forum moderator i autor ponad 15 tys. postów

Podobným způsobem se dělala i jedna z binohlav k mikroskupům a opravdu každé oko vidělo jen 1/2 objektivu. Apertura se pak ještě vylepšovala clonkami.

Jedna z wypowiedzi innego tuza i również moderatora , MMys -a , ponad 13 tys. postów :

Když mě to právě nepřijde. Podle té geometrie, pokud svazek každé barvy je kompletní kuželový svazek od objektivu, pouze pro různé osové vzdálenosti (okraj, střed, druhý okraj maximálního zorného pole) tak je jasně vidět, že v místě toho hranolu se jedna polovina svazku oddělí do pravého oka, a druhá polovina do levého oka. Tedy pokud si to dobře představuji, obraz pro každé oko bude kreslit polovina objektivu (jako bychom tu druhou půlku objektivu pro dané oko zakryli clonou). Samozřejmě že v zaostřeném stavu to nebude poznat, a v rozostřeném stavu by mělo každé oko vidět půlkruh (a mozek si to asi spojí, takže to poznáš jedině při střídavém dívání se každým okem zvlášť).

 

Odniosłem jednak wrażenie, że ani jeden ani drugi nie dali by głowy, że mają rację !  Sirius_758 skłania się z kolei ku temu, że obraz dla każdego oka będzie tworzył cały obiektyw .

 

PS.: Natomiast dywagacje jednego pana na sąsiednim forum są poniżej poziomu !  Zupełnie inne podejście do tematu czeskich kolegów, zauważenie

korzyści dla newtonowców itp itd - a bufonada z drugiej strony zaraz w pierwszym zdaniu ...

 

 

 

 

Edytowane przez zbignieww
merytoryczny powód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję "zbigniewwa":

Odniosłem jednak wrażenie, że ani jeden ani drugi nie dali by głowy, że mają rację !  Sirius_758 skłania się z kolei ku temu, że obraz dla każdego oka będzie tworzył cały obiektyw .

=======================================================================================================================

Chyba po to pokazane są różne kolory na wejściu nasadki bino,żeby uwidocznic,że do obu okularów ,również trafią wszystkie.To zasługa tych soczewek na wejściu nasadki bino.

Jestem za "Siriusem _758".

 

Napisałem to przez Google na Czeskim Forum,jakiś czas to było,póżniej widocznie uznali za Spam i skasowali.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie Google z włoskiego sklepu:

Tecnosky prezentuje nową koncepcję lornetkowej wieży, nazwanej Horizon, ponieważ otwiera nowe horyzonty dla tych, którzy używają newtona lub refraktora!
Kto jest właścicielem tych narzędzi, wie, jak trudno jest skoncentrować się na lornetce, nawet z korektorami optycznymi, które znacznie zwiększają długość ogniskowej, a w konsekwencji także powiększenia.
Dzięki wieżyczce Horizon możliwe będzie obserwowanie dwojgiem oczu nawet przy małych powiększeniach!
Pomyśl o tym, jak satysfakcjonujące byłoby obserwowanie gromad, mgławic i galaktyk z 400-metrowym dobsonem tylko przy 88X z dwoma okularami 18 mm! Lub obserwuj duże obiekty z achromatycznym od 150 mm do 50x!
Zanim nie mogłeś tego zrobić, teraz możesz dzięki nowej lornetce Tecnosky Horizon!

========================================================================================================================================Kolejną osobliwością jest zdolność do pełnego wyprostowania obrazu, bardzo przydatna, jeśli chcesz obserwować panoramę dzienną za pomocą teleskopu Newtona lub refraktora bezpośredniego ogniskowania.

========================================================================================================================================

Wolne otwarcie pryzmatów wynosi 17,3 mm, trochę w porównaniu do około 21-22 mm innych wieżyczek dostępnych na rynku, ale musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:
1) Zawsze masz pewność, że wieża dociera do ognia za pomocą dowolnego narzędzia, bez niewygodnych i często nieporęcznych OCS
2) 18 mm okularu 60 ° pola wytwarza pole zatrzymania podobnym do wolnego otworu w głowicy Horizon i zapewnia powiększenie raczej niskie na Dobson klasycznym i refraktorami krótką długością ogniskową; np 88x w Dobson 402/1600, parę Pioss 40 mm w 42 ° dziedzinie zapewni 108x z normalnym wieży i OCS od 2,7X i z 31mm zatrzymania dziedzinie (na jasnym otworu 22 mm)
3) Bardzo często okulary o dużym pozornym polu i / lub podwyższonym ekstrakcji źrenic, ze względu na złożony układ optyczny, mają raczej małe pole zatrzymania i niższe niż teoretyczne.

=======================================================================================================================================

Czyżby dawała obraz prosty/ziemski ?

To obserwacje refraktorem bez kątówki,na wprost??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ludes to szef APM.Ale On sprawdzał tylko w dzień,na małych powiększeniach.

Wygląda na to,że kilka sztuk ,było na testach w Austri.Coraz gorzej to wygląda.Czy to się wogóle do czegoś nadaje?Ciekawy jestem STAR TESTU,o ile to wogóle jest możliwe uzyskac .Ciekawe,czy ktoś to kupi  za ta cenę ?

http://forum.astronomie.de/phpapps/ubbthreads/ubbthreads.php/topics/1319880/Neues_Hot_Product:_Tecnosky_Ho

Tommy_nawratil pisze:

witam, 

Mieliśmy kilka próbek do przetestowania tutaj, podział wiązki został rozwiązany tak, że wiązka padająca jest o połowę w połowie, a połowa jest odbita 100% w lewo, a druga 100% w prawo. Otrzymujesz więc dwa półkoliste promienie cząstkowe, a prosta krawędź powoduje bardzo silne zjawisko dyfrakcji. W rezultacie obserwacja planetarna / księżycowa nie jest tak mrowiąca z tym podejściem bino: silne kolce są widoczne po lewej i prawej stronie. Przy średnim i niskim powiększeniu instrumentów, które mają mało backfocus, możesz go użyć. Ale przepuszczalność światła nie jest zbyt duża, Pano 19 mm lub podobne ma już wyraźne Randabsschattung. Interesujące podejście z kompensacją ścieżki optycznej, ale konstrukcja podziału wiązki sprawia, że IMHO jest raczej specjalnym przypadkiem. 

Nawiasem mówiąc, do próbek testowych dołączono 2 nieprostopne pentaprmy w kształcie 1,25 ", 45 ° i 90 °, ponieważ Bino odwraca obraz. 

lg Tommy

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuu napisał(a):
franek napisał(a):
Na wejściu tej nasadki bino są 3 kolory i na wyjściu do okularów,też 3 kolory.Więc w obu okularach,jest obraz ,z całej apertury,a nie z połowy :?: :( :roll:

tak, z całej apertury, ale według tego schematu lewa strona pola widzenia jest widoczna tylko w oku prawym a prawa tylko w lewym! :shock:


Nie wiem,jak to się ma do tej nowej nasadki bino,ale w bino Mark V,przesłoniłem połowę wlotu do nasadki i nadal widziałem całe pole widzenia,tylko ciemniej .
Dopiero,jak przysłoniłem powyżej połowy wlotu,to pole widzenia było przycięte z jednej strony :wink: :o :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 http://forum.astronomie.de/phpapps/ubbthreads/ubbthreads.php/topics/1319880/Neues_Hot_Product:_Tecnosky_Ho

A jakby do standardowej nasadki bino na wlocie,wykorzystac tylko 3 soczewki,z tej nowej nasadki bino :wink: :?: A może tylko 2 soczewki.Na wlocie jest większa soczewka,a średnica 17,4,ma dopiero wiązka równoległa,za ogniskiem.
Czyli do nasadki standardowej wchodziła by wiązka równoległa.
Czy wtedy by ostrzyła z newtonem(obraz prosty).Jeżeli by nie było odblasków,to pod okularami powiększyc przelot ?

Czy z barlowa TV POWERMATE nie wychodzi wiązka równoległa :?:

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem tajwański (firmy long perng) patent nr M534347 na tą nasadkę:

http://twpat5.tipo.gov.tw/tipotwoc/tipotwekm?000764400002010100000000000101E00000003C000000000^6

{ZEDYTOWAŁEM POST BO LINK DO WYNIKU WYSZUKIWANIA ZNIKA}

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drugi link:

Strona internetowa jest niedostępna

Chętnie bym kupił,ale sam nosek z kpl soczewek.Mógłby byc bez ostatniej soczewki wewnątrz :wink: 
Potem wymienic nosek w standardowej nasadce bino i sprawdzic.

Jakby znac budowę TV Powermate 2"/x4,który daje na wyjsciu wiązkę rownoległą,bez odwróceniu obrazu,to po zdemontowaniu soczewek dających  powiększenie x4,może by współpracował z nasadką bino x1 ???.                                                          

Na Czeskim Forum robili testy.                                                                            c

http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php?f=38&t=8696&start=450.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie soczewek z noska raczej nic nie da. Cały układ optyczny wygląda trochę jak teleskop "obrócony tyłem do przodu".

Soczewki w nosku jak okular, a dublety za  lusterkami jak obiektywy.

Poniżej wrzucam 2 ilustracje z tajwańskiego patentu M534347 jest jeszcze kilka rycin odnośnie konstrukcji mechanicznej samej nasadki.

 

 

 

przekrój1.pdf

przekrój2.pdf

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Franku !  Te testy na czeskim forum prowadzone były na refraktorze TS 90/600 który kupiłem ( pomagałem kupić w akcji organizowanej przez AJ ) dla naszego wspólnego znajomego  Honzy z Klimkovic .  W tandemie z Siriusem_758  pożyczyli od M. Ludesa tę nasadkę , stwierdzili że do refraktorów to "be" !

Zwrócili Ludesowi nasadkę i czekają , kto ją wypróbuje teraz na newtonie. Zadzwonię do Honzy i zapytam - dlaczego Oni nie wypróbowali na lustrze, skoro już ją mieli w łapach

od M.Ludesa

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.