Skocz do zawartości

M42 z gso 8


manieksky

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie będę mainstreamowy i nie będę pytał się o stacka (bo po co mi stack :-) ).

pole i ostrość, to na chwilę obecną dwa podstawowe mankamenty tego zdjęcia. Ostrość w astrofotografii jest kluczowa, więc lepiej poświęcić na jej ustawienie (najbardziej zbliżając się do ideału) kosztem nawet kilku klatek. Nieostre zdjęcia są po prostu nieatrakcyjne.

Jak zdejmiesz flaty to dopiero będzie można coś więcej powiedzieć o kolorystyce i innych aspektach zdjęcia (oprócz ostrości, która jest... nietrafiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pav1007 napisał:

Może nie będę mainstreamowy i nie będę pytał się o stacka (bo po co mi stack :-) ).

pole i ostrość, to na chwilę obecną dwa podstawowe mankamenty tego zdjęcia. Ostrość w astrofotografii jest kluczowa, więc lepiej poświęcić na jej ustawienie (najbardziej zbliżając się do ideału) kosztem nawet kilku klatek. Nieostre zdjęcia są po prostu nieatrakcyjne.

Jak zdejmiesz flaty to dopiero będzie można coś więcej powiedzieć o kolorystyce i innych aspektach zdjęcia (oprócz ostrości, która jest... nietrafiona).

Racja ,nie ma sensu wrzucać stacka bo ostrość skopana i zbyt mała ilość klatek kalibracyjnych.

Zakupię maskę zrobię Flaty darki i powinno być lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manieksky napisał:

Racja ,nie ma sensu wrzucać stacka bo ostrość skopana i zbyt mała ilość klatek kalibracyjnych.

Chodzi o to, że nie jestem zwolennikiem obrabiania czyjegoś materiału (nikt nie powiedział, że obrobię lepiej niż autor). Wolę naprowadzić po tym co widzę oglądając zdjęcie.

Jeśli chcesz się podzielić stackiem z innymi to proszę bardzo :-)

 

Ja bym popracował nad tym zdjęciem, ale zdejmij flaty - wtedy (jak wspomniałem) będzie można coś więcej powiedzieć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać M42 z M51, ale jeśli miałbym się wypowiedzieć to, tło wymaga flata (jest nierówne), kolorystyka jest nie trafiona (całość leci w kierunku niebieskim i zielonym, za mało kanału R). Używasz korektora komy? Jeśli tak, to nie koryguje Ci całego krążka pokrywającego Twoją matrycę (odległości, ugięcia). Ostrość zdecydowanie lepsza od tej z M42, ale ciężko określić dokładnie -  przez rozciągnięcie gwiazd (koma i dryf).

Tutaj trzeba się skupić na poprawnej kolorystyce i płaskim tle (w tym wypadku można zastosować sztucznego flata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie obie fotki się podobają i to bardzo:). Wspomniałeś, że o frajdę chyba tutaj chodzi i zgadzam się w 100%. Satysfakcja z tego typu (samodzielnie zrobionych) fotek jest niesamowita.

Moi przedmówcy mają wiele racji z tymi wskazówkami, jednakże zachęcają Cię do wyciągnięcia maximum z posiadanego sprzętu (drzemiącego w nim potencjału) i oceniają to co prezentujesz w "kategoriach niemal absolutnych". Próbuj dalej. Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.